Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Brawo dla Toyoty

Sprzedawali w Pl  auto w cenie przeszło dwukrotnie wyższej niż konkurencja aka

Camry vs Passat/Mondeo

no nie - Passat/Mondeo to u Toyoty była Carina E potem Avensis, który wszedł gdzieś w 97-98 roku chyba.

Camry to była półka wyżej - jak ford Scorpio (do 1998). A VW - wogóle nie miał tej klasy auta w ofercie. W 93-cim ojciec chciał takie Camry 2.2 brać ale mu nie podpasowała i pojawił się kolejny francuz - 5-ty z kolei - Renault Safrane. To był jeden z najwygodniejszych samochodów jakimi jeździłem - wielkie skórzane fotele i coś czego potem nigdzie nie spotkałem - ogromne miękkie puchate podłokietniki - rewelacja. Do tego był unikatowy jak na nasze warunki. No i miał gadający komputer pokładowy. Drugim równie wygodnym (lub nawet bardziej) autem był 607.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BelegUS napisał:

dowiodłeś, że jest.

 

chyba sie nie zrozumielismy

brak jakiegokolwiek wyposazenia w starych autach jeszcze zwieksza te roznice

 

11 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Najmniejsza różnica w cenie - Opel Astra

 

pamietam astry z tamtych lat, totalne golasy bez poduszek, abs, wspomagania, klimy, elektryki itd

ale jak pojawila sie nowka czerwona u sasiadow to cale gumience sie zbiegly podziwiac

nawiasem mowiac ojciec mial marynarskie volvo z polowy lat 70tych ktore przezylo te astre   :mrgreen:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 17:52, QbaqBA napisał:

 

 

Ok, byłoby łatwiej jak byście przeczytali co napisałem. Porównajcie wymiary, osiągi i wyposażenie 406 "za ~60k" z 2000r i 301/Tipo, które kosztuje podobna kwotę dziś.

406 jest nadal w niemal każdym aspekcie lepszym samochodem niz dzisiejsze 301 czy Tipo.

Za fabrycznie nowe 406 ze srednim silnikiem i srednim wypasem z checia bym położył dzisiaj 100 tys zł. Tipo nie chciałbym nawet za 30 tys zł. Raz jechałem jako pasażer, dziękuję.

 

Tipo i 301 to przerosnięte bieda compacty, wymiarami (długosc) prawie dorównują 406, ale to jedyne w czym mu dorównują. Szerokosc mocno na plus 406. 

Wygoda foteli, wykończenie, prowadzenie, wykończenie wnetrza, wygoda jazdy, wyciszenie - 406 bije tamte auta na głowe. Mimo ze są 20 lat nowsze.

 

406 latałem regularnie Wawa - Benelux z przelotowymi 170 km/h. Wygodnie, cichutko, bezpiecznie. Ktoś chciałby takie trasy (juz nie mówie z takimi prędkosciami) pokonywac Tipo? Chyba za karę.

 

Następcą 406 jest 508, bo ma podobną wygodę, jest troche wiekszy i lepiej wyposażony, bo 20 lat w motoryzacji jednak minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, markos007 napisał:

na CDP blady strach :)

za długo robili grę i przekombinowali. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 16:50, markos007 napisał:

z 2 lata temu Bentyn wydał ksiazke z przewrotnym haslem bitcoin za milion dolarow,

jakis dziennikarz zapytal go czy naprawde wierzy, ze bitcoin bedzie warty milion dolarow,

Bentyn odpowiedzial, ze to moze milion dolarow bedzie warte jednego bitcoina...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, markos007 napisał:

z Tradera się śmiali że shortuje CDP

 

Tyle że on szortował jak CDP robiło ciągle kolejne szczyty a potem jakoś temat dyskretnie zniknął z radaru. Podobnie jak ze sławnymi szortami Tesli :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w morzu syfu jego tresci sa calkiem ok,

nikt nie ma 100% skutecznosci w inwestycjach i predykcjach co pojdzie w gore, a co spadnie, takze nie ma co po nim jechac jakos specjalnie.

a jak ktos shortowal bo on mowil to jest glupkiem i tyle.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gość odjechał kompletnie w stronę teorii spiskowych i różnych dziwnych poglądów. Pewnie lepiej to chwyta niż tradycyjna ekonomia i napędza mu sprzedaż 

 

I oczywiście że nikt nie ma 100% skuteczności ale skoro ktoś robi z siebie osobę publiczną, kreuje się na guru od inwestycji i zarabia na sprzedaży tych treści hajs, niepowodzenia zgrabnie przemilczając, sam się wystawia na krytykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie (CDP) nie pomaga. Wypchnąłem skoro post napisałem, przed 11:00. Dzisiaj nie miałem czasu, żeby patrzeć na notowania, więc dlatego. A w Aliorze nie ma niestety kroczącego S/L :/

 

W ogóle ciekawe jaki wpływ na gaming na GPW będzie mieć wpadka CDP? 

 

 

A NBP zaczyna się bawić złotówką. Nadrukowali to teraz nie problem wyrzucić w rynek. Jeszcze nazywają to interwencją :biglol: !

 

Jesteśmy prawie jak Szwajcaria. Widać, że Glapińskiemu się systemy walutowe pomyliły.

 

Cytat

18.12.2020, Warszawa (PAP)

NBP dokonał w piątek interwencji na rynku walutowym w kierunku osłabienia złotego - dowiedział się PAP Biznes w źródle zbliżonym do banku centralnego. "NBP interweniuje na złotym" - powiedziało źródło. Złoty osłabia się w piątek po południu nawet o 1,7 proc. do 4,51 za euro. Jeden dealer FX powiedział PAP Biznes, że na rynku sprzedawany był w piątek złoty, jednak nie był w stanie zidentyfikować strony transakcji. Ostatnia bezpośrednia interwencja NBP na rynku walutowym miała miejsce 9 kwietnia 2010 r. RPP od czerwca odnosi się w informacji po posiedzeniu i w opisach dyskusji z posiedzeń do kursu złotego. Obecnie sformułowanie używane przez RPP brzmi: "(...) krajowa aktywność gospodarcza może być także ograniczana przez (...) brak wyraźnego i trwalszego dostosowania kursu złotego do globalnego wstrząsu wywołanego pandemią oraz poluzowania polityki pieniężnej NBP". (PAP Biznes)

 

https://stooq.pl/n/?f=1395123

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subleo napisał:

W ogóle ciekawe jaki wpływ na gaming na GPW będzie mieć wpadka CDP? 

duzo medrcow twierdzi, ze w dluzszym terminie CDP wroci do gry i nie ma co dramatyzowac.

ja w to w ogole nie wchodzilem wiec tak srednio sie interesuje tematem, ale przy tych spadkach rozwazam longa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...