Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

I tak będzie, tylko bardziej. Odpowiednie miejscówki będą w kosmicznych cenach a inne popadną w niełaskę, nie będzie się opłacało nic robić i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla tych pytających gdzie jest sufit, wystarczy popatrzeć na ceny w stolicach innych państw Europy. Do tego poziomu jeszcze bardzo daleko, a wcześniej czy później do niego dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek323 napisał(a):

 Mnie zastanawia, komu dzisiejsi 30 i 40 latkowie sprzedadzą te kupione inwestycyjnie mieszkania za 20-30 lat jak beda przechodzic na emeryturę, jezeli zakłada się spadek populacji do ok 30mln osób...

Chyba że miasta TOP5 będą się rozrastać w nieskończoność i taka Warszawa będzie liczyć 4 mln mieszkańców.

To oznaczało by jednak kompletne wyludnienie się wsi a nawet miasteczek powiatowych.

 

Zresztą już nawet obecnie duże miasta mają kryzys demograficzny. Najdziwniejszym przypadkiem jest dla mnie Łódź, gdzie cena metra już mocno przekroczyła 10 tysięcy złotych.

Jest to miasto w którym buduje i sprzedaje się bardzo dużo nowych mieszkań.

Zarazem wyludnia się w zastraszającym tempie. I prognozy demograficzne dla Łodzi są jasne i klarowne. Kto to kupuje inwestycyjnie i w jakim celu? Kupują bo rośnie, rośnie bo kupują? Czyżby Polacy wynaleźli w gospodarce Perpetum Mobile? A lanie i kupowanie betonu stało się nie tylko sportem narodowym, ale wręcz obiektem kultu i dowodem zaradności życiowej Polaka?

Irlandia i Hiszpania przerabiały już to.

Przy tej demografii MUSI to skonczyc się jeśli nie spektakularnym spadkiem, to chociaż pęknięciem bańki. Może nie koniecznie w miastach TOP3, chociaż jak poleci w całym kraju to i TOP3 dostanie rykoszetem, na pewno...

 

BTW liczba pustych mieszkań na wynajem, nawet w najbardziej obleganej Warszawie, rośnie z miesiąca na miesiąc...


Kilka powodów - czemu ceny nie spadają - było podanych w Didaskaliach, które niedawno tu wkleiłem. Część z nich na pewno ma przełożenie … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiatowe owszem mniej ludzi. Za to okoliczne wsie w oczach przybywa domów. Ukraina częściowo zostanie. Ta banka to za 10 lat lub więcej.  Sporo domów do wyburzenia taki stan. Ubywa rodzin wielopokoleniowych a przybywa singli itd. Słabo z nowymi gruntami ....Oj poczekasz na pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciek323 napisał(a):

Zresztą już nawet obecnie duże miasta mają kryzys demograficzny.

 

Ten kryzys w dużych miastach to fikcja. Niby się wyludniają, a tak naprawdę przybywa dużo ludzi, tylko się nie meldują - praktycznie wszyscy na najmie, nie mówiąc już o imigrantach. Ostatnie wybory to dobrze pokazały, komisje w dużych miastach nie wyrabiały, tylu ludzi brało zaświadczenia i głosowało w miejscu faktycznego zamieszkania, a nie wg meldunków     

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 15:41, chojny napisał(a):

I tak będzie, tylko bardziej. Odpowiednie miejscówki będą w kosmicznych cenach

 

 

https://deluxe.trojmiasto.pl/Rekord-w-Gdansku-sprzedano-penthouse-w-Deo-Plaza-za-248-mln-zl-n187579.html 

 

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-rynek-wtorny/apartamenty-w-sopocie-z-widokiem-na-morze-ogl65584632.html

 

;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to jak licytacja. Spotkamy  sie dwóch i wygra jeden.  Nie ma się co jarać tym. Tych pent jest naprawdę niewiele. Dobre dla Cyganów.  Im nie honor żeby ktoś tupał im nad głową. Takiego Hossa co wymyślił "na wnuczka "  np stać. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

Niby drogo, ale do najdroższych jeszcze nam daleko. W NY jest (był?) na sprzedaż najwyżej położony na świecie penthouse, za okrągłe 250 mln USD, czyli okrągły miliard na nasze. I jeszcze koszty transakcyjne dużo większe. Ale przynajmniej już wykończony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał(a):

 

No ciekawa sprawa, nawet się tym chłop chwalił xD

  

W dniu 3.03.2024 o 20:55, Blixten napisał(a):

?? 

 

 

 

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w wyborach do samorządu o gospodarce cisza. Owszem ktoś lubi psy. Albo jest na foto z posłem. Ale jak chce wydawać moja kasę z podatków cisza.  Są fajne rzeczy. Np za altankę 20 m2. Płacę wielokrotnie więcej niż za ziemię obok za 6 tys m2.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, stefanekmac napisał(a):

A w wyborach do samorządu o gospodarce cisza. Owszem ktoś lubi psy. Albo jest na foto z posłem. Ale jak chce wydawać moja kasę z podatków cisza.  Są fajne rzeczy. Np za altankę 20 m2. Płacę wielokrotnie więcej niż za ziemię obok za 6 tys m2.

Kto bogatemu zabroni ;)? A luksus posiadania czego się chce kosztuje ;) .

 

Cisza w obecnym świecie jest bezcenna ;) .

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stefanekmac napisał(a):

A w wyborach do samorządu o gospodarce cisza. Owszem ktoś lubi psy. Albo jest na foto z posłem. Ale jak chce wydawać moja kasę z podatków cisza.  Są fajne rzeczy. Np za altankę 20 m2. Płacę wielokrotnie więcej niż za ziemię obok za 6 tys m2.


Ja na działce budowlanej nie mogłem postawić drewnianego domku letniskowego (wtedy do 35m2 na zgłoszenie), więc męczę się dzisiaj w budynku gospodarczym ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stefanekmac napisał(a):

Np za altankę 20 m2. Płacę wielokrotnie więcej niż za ziemię obok za 6 tys m2.

za 40m budynku gospodarczego płacę 3,5x więcej niż za działke i dom :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STIFF napisał(a):

płacę 3,5x

Ja jeszcze nie płacę, bo jeszcze nie zgłosiłem, że ukończyłem prace .... w każdym razie nic nt podatku jaki mam płacić jeszcze do mnie nie dotarło …. 
 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi dostali po 5 latach spory dodatek do podatku. W sumie to było 8 lat. Zięć po kłótni ich pod...U mnie za garaże i komórkę też więcej niż za dom i działkę. Rozumiem gdybym kiedykolwiek prowadził tam działalność. Ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, STIFF napisał(a):

za 40m budynku gospodarczego płacę 3,5x więcej niż za działke i dom :facepalm:

bo, chodzi o to, byś nie miał niczego i był szczęśliwy... z tego powodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, euyot napisał(a):

bo, chodzi o to, byś nie miał niczego i był szczęśliwy... z tego powodu ;)

Jak to w socjalizmie ale narodowi socjaliści już nie są u steru rządów. Więc o co kaman? Płyniemy w tym samym kierunku siłą bezwładu?

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 23:33, dako napisał(a):

Zabrałbym przy okazji te wszystkie wychowawcze i macierzyńskie - 3 miesiące połogu i do roboty.


To akurat uważam za takiego kalibru zbrodnię na dziecku, że lepiej by było se go w ogóle nie robić.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, B-52 napisał(a):

Zabrałbym przy okazji te wszystkie wychowawcze i macierzyńskie - 3 miesiące połogu i do roboty.

Do roboty? Proszę bardzo, to już było w PRLu. Tylko, że wtedy były nieodpłatne żłobki, przedszkola a jeśli któraś rodzina jednak chciała sama wychowywać swoje dzieci to zarobek mężczyzny pozwalał na to żeby kobieta nie pracowała tylko zajmowała się domem. Plus te nieodpłatne żłobki i przedszkola. Plus świadczenie rodzinne, bez porównania mniejsze niż obecne rozdawnictwo.

 

I nie trzeba było należeć do PZPRu żeby z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Jak to w socjalizmie ale narodowi socjaliści już nie są u steru rządów. Więc o co kaman? Płyniemy w tym samym kierunku siłą bezwładu?

Nie no luzik, wywalmy podatek od nieruchomości bo to komuna, po co samorządom główne źródło ich dochodu, szkoły przecież finansują się same, drogi lokalne też, a na pomoc społeczną i DPSy kasa nie jest potrzebna bo to też przecież socjalizm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...