Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, rombu napisał(a):

Ja widzę przynajmniej jedno ugrupowanie, które nigdy nie rządziło.

A głoszą projekty proste i logiczne.

Trzeba spróbować.

 

Jeśli mówimy o tym samym ugrupowaniu to najbardziej logiczny to ten o obniżce cen mieszkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 02:23, olo11 napisał(a):

Prawda, niestety przez ponad 30 lat wolności gospodarczej i demokracji,nie znalazł sie nikt kto byłby godny nazywania go mężem stanu, z planem na zmiany ku lepszemu i z realizacją wyznaczonego celu.Władza bardziej deprawuje niż pieniądze,ale tak było, jest i niestety będzie.

Najgorsze jest to, że wciąż widać za przeproszeniem te same "stare mordy" u steru.

Co 4 lata mamy wybory,ale nic się nie zmienia,cały czas to samo.

Tylko jak ma się zmienić skoro wybieramy w kółko spośród towarzystwa wzajemnej adoracji.

Niestety taka jest smutna prawda.

 

Problem w tym, że gramy w ich grę.

Walka polityczna tak mocno została wprasowana w społeczeństwo, że więzi rodzinne są mniej istotne niż... Barwy partyjne? Tolerancja zdechła. 

A sprawa jest prosta. Trzeba traktować polityków jak usługodawcę. Trzeba ich traktować jak coś czego być nie musi. Trzeba zrozumieć że linia frontu jest rządzeni - rządzący. "Oni tam wódkę razem piją" . I to nie jest żadna narracja. Na kogo niezaglosujesz i tak trzeba będzie sobie radzić z wynikami. W każdej partia są ludzie dobrzy i źli, mądrzy i głupi. Zresztą kogo to. 

Byle jak najmniej lewicy, bo to marnotrawstwo i tyle. :hi:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 02:23, olo11 napisał(a):

Prawda, niestety przez ponad 30 lat wolności gospodarczej i demokracji,nie znalazł sie nikt kto byłby godny nazywania go mężem stanu, z planem na zmiany ku lepszemu i z realizacją wyznaczonego celu.Władza bardziej deprawuje niż pieniądze,ale tak było, jest i niestety będzie.

Najgorsze jest to, że wciąż widać za przeproszeniem te same "stare mordy" u steru.

Co 4 lata mamy wybory,ale nic się nie zmienia,cały czas to samo.

Tylko jak ma się zmienić skoro wybieramy w kółko spośród towarzystwa wzajemnej adoracji.

Niestety taka jest smutna prawda.

 

Ja to nazywam inaczej - mijają lata a elit jak nie było tak nie ma. Nawet u pogrobowców PZPR ławka zrobiła się krótka a oni swoją elite stworzyli. Mnożą się za to kreatury i partyjni funkcjonariusze, całkiem jak w PZPR która wydaje się być wzorem dla obecnych partii. Tylko że "sekretarze" przy obecnych partyjniakach wydają się wzorem skromności.

 

Nawet Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, która miała być rezerwuarem apolitycznych fachowców, stała się śmiesznostką dla kolesioskich czy nepotycznych awansów. Co tam słychać u magistra Misiewicza, któremu oficerowie salutowali, ktoś wie?

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, euyot napisał(a):

Problem w tym, że gramy w ich grę.

Dlatego też, należałoby zmienic zasady tej gry.

Takie pytanie powinno być w referendum:Czy popierasz ograniczenie do maks.2 kadencji dla Posłów,Senatorów itp.

Suweren powinien decydować na jak długo wybieramy swoich przedstawicieli.

Dwie kadencje i wypad z baru, piwa brak, zajmijcie się robieniem swoich biznesów czy hodowlą jedwabników.

Nie są w stanie zrobić nic pożytecznego dla własnego kraju,nie dostarczają usług na wysokim poziomie, jak słusznie @euyot zauważyłeś, więc dziekujemy za współpracę.

Koniec do jasnej anielki z "zawodowymi" posłami i senatorami,pierdzącymi w stołki po 20 lat i wiecej.

"Mój monż jest z zawodu posłem"cytujac klasyka

Jeżeli mój pracodawca stwierdzi, że nie spełniam jego wymagań,to mnie poprostu zwolni i ma do tego pełne prawo.

No ale nikt nie będzie podcinał gałęzi na której sam siedzi:mrgreen:

Edytowane przez olo11
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, olo11 napisał(a):

Dlatego też, należałoby zmienic zasady tej gry.

Takie pytanie powinno być w referendum:Czy popierasz ograniczenie do maks.2 kadencji dla Posłów,Senatorów itp.

Seweren powinien decydować na jak długo wybieramy swoich przedstawicieli.

Dwie kadencje i wypad z baru, piwa brak, zajmijcie się robieniem swoich biznesów czy hodowlą jedwabników.

Nie są w stanie zrobić nic pożytecznego dla własnego kraju,nie dostarczają usług na wysokim poziomie, jak słusznie @euyot zauważyłeś, więc dziekujemy za współpracę.

Koniec do jasnej anielki z "zawodowymi" posłami i senatorami,pierdzącymi w stołki po 20 lat i wiecej.

"Mój monż jest z zawodu posłem"cytujac klasyka

Jeżeli mój pracodawca stwierdzi, że nie spełniam jego wymagań,to mnie poprostu zwolni i ma do tego pełne prawo.

No ale nikt nie będzie podcinał gałęzi na której sam siedzi:mrgreen:

Gramy w ich grę bo mają poczucie bezkarności. Jeszcze raz przywołam (słusznie minionych) sekretarzy PZPR. Oni byli skromni (jak umieli) bo tak im doktryna nakazywała oraz wewnętrzna komisja kontroli. Niefortunny "wychył" z jakimś zegarkiem na przegubie, wpadka z kochanką czy nieumiejętne zachowanie wasala wobec przedstawiciela seniora powodowały natychmiastowy wypad ze stanowiska oraz powolne dogorywanie na prowincji.

 

W Polsce wasale, nazywający się publicznie suwerenem, jawnie i bezczelnie trzymają nos w d. seniora. A niepisany układ "wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych" działa nadal. Ot, jakiegoś Nowaka poszarpią. Lata miną, sąd przyzna odszkodowanie za nieuprawniony areszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Ot, jakiegoś Nowaka poszarpią. Lata miną, sąd przyzna odszkodowanie za nieuprawniony areszt.

Być może się mylę i mi się przewidziało,ale z dużą dozą prawdopodobieństwa widziałem jegomościa na Okęciu ok 2 m-cy temu,generalnie wrak czlowieka, przynajmniej na twarzy. Czyli co, posiedział ile posiedział i wypuścili.

 

37 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Niefortunny "wychył" z jakimś zegarkiem na przegubie, wpadka z kochanką czy nieumiejętne zachowanie wasala wobec przedstawiciela seniora powodowały natychmiastowy wypad ze stanowiska oraz powolne dogorywanie na prowincji.

Tak,mimo wszystko że to partyjniacy, trzymali to towarzystwo w ryzach,przynajmniej nikt tak bezczelnie i bez skrupułów nie leciał w kulki jak obecne "elity"

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olo11 napisał(a):

wrak czlowieka, przynajmniej na twarzy

Gęby wizerunek zużywa się szybko. Jak będzie przez chwilkę chociaż w mediach potrzebna to fachowcy wymalują ją jak trzeba i będzie gęba gadać.

 

Pewnego gostka trzymali w kiciu dotąd aż dał pewnej Marcie rozwód a wcześniej sąd powiedział jej z kim właściwie ma dzieci. Jak tam z jego gębą, daje radę? No.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

0,75% w dół. Ja to tylko jestem ciekaw jak bardzo stopy po wyborach pójdą do góry?

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-przelomowa-decyzja-rpp-stopy-procentowe-ida-mocno-w-dol,nId,7007165

 

Screenshot_20230906_233403_Instagram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam, że istnieje tylko INTERES i to WŁASNY. 

Tym wszystkim, którzy naiwnie wierzą w przyjaźnie i sympatie: 

https://www.money.pl/gospodarka/polski-projekt-nie-podoba-sie-niemcom-obawy-bezpodstawne-6938287295605376a.html

 

P.S.

I dopowiem, ucinając zbędne komentarze polityczne, że nie chodzi tylko o Niemców, to dotyczy wszystkich :coffee:

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blixten napisał(a):

Wyjaśniam, że istnieje tylko INTERES i to WŁASNY. 

Tym wszystkim, którzy naiwnie wierzą w przyjaźnie i sympatie: 

https://www.money.pl/gospodarka/polski-projekt-nie-podoba-sie-niemcom-obawy-bezpodstawne-6938287295605376a.html

:coffee:

 

 

Lol, jaki clickbait :) Ten pan jest BYŁYM ministrem gospodarki Brandenburgii, czyli nawet nie całego kraju, to tak, jakbyś chciał poznać stanowisko gospodarcze Polski w jakiejś sprawie, pytając Balcerowicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, skwaro napisał(a):

Lol, jaki clickbait :) Ten pan jest BYŁYM ministrem gospodarki Brandenburgii, czyli nawet nie całego kraju, to tak, jakbyś chciał poznać stanowisko gospodarcze Polski w jakiejś sprawie, pytając Balcerowicza :)


nożyce sie odezwały :biglol:

Byli czy obecni, nie ma to ŻADNEGO znaczenia, bo wszyscy myślą TAK SAMO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blixten napisał(a):


nożyce sie odezwały :biglol:

Byli czy obecni, nie ma to ŻADNEGO znaczenia, bo wszyscy myślą TAK SAMO. 

Tak, tak, bronię Niemców :)

 

A tak serio to bronię logiki, ale po co nam fakty, liczą się emocje :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

Tak, tak, bronię Niemców :)

Właśnie widać i to jak zażarcie :biglol:

 

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

A tak serio to bronię logiki, ale po co nam fakty, liczą się emocje :)


Przecież właśnie napisałem, że w interesach nie liczą się sympatie i emocje - jak myślą niektórzy naiwni - czego jeszcze nie zrozumiałeś ? :)
 

P.S. Jednak muszę Cię przeprosić, bo przypomniałem sobie, że  pogoniłem już kilku kacapów :yahoo:


 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał(a):

nie chodzi tylko o Niemców, to dotyczy wszystkich

 

 

Ale czego ty sie boisz?

Blisko 40milionowy kraj, potęga militarna i gospodarcza, najsilniejsza waluta, najlepszy rząd, cala EU nam zazdrości, itp itd

Co tacy bidni Niemcy, Francuzi czy Holendrzy zaorani przez migrantów i lewactwo mogą?

Mogą nam skoczyć!

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FOR CVT napisał(a):

Ale czego ty sie boisz?

Ja ? :biglol:
Właśnie o to chodzi, że niczego :D

 

 

3 minuty temu, FOR CVT napisał(a):

Blisko 40milionowy kraj, potęga militarna i gospodarcza, najsilniejsza waluta, najlepszy rząd, cala EU nam zazdrości, itp itd

Co tacy bidni Niemcy, Francuzi czy Holendrzy zaorani przez migrantów i lewactwo mogą?

Mogą nam skoczyć!


Masz zbyt łatwy dostęp do towaru, to nie sprawiedliwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...