Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, GREGG napisał(a):

 

W końcu coś na temat ;) 

Ciekawe, jak to naprawdę jest, w zasadzie nie wiadomo czy mamy kryzys czy nie... Złotówka umacnia się na potęgę

Wasze branże to motoryzacja czy coś innego? Bo akurat w motoryzacji pewnie są duże spadki sprzedaży w Europie, auta zrobiły się cholernie drogie, więc popyt musiał polecieć

U mnie w ostatnich latach jest więcej pracy niż zasobów, a sprzedaż mamy głównie w EUR i USD.   

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Takich, z niemieckiego, nazywa się besserwieser. "lepiej wiedzący". Zawsze.

Takim co nie pamiętają i wiedzą lepiej, co nie łapią kontekstu, polecam Weiser Dawidek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Takich, z niemieckiego, nazywa się besserwieser. "lepiej wiedzący". Zawsze.

Takim co nie pamiętają i wiedzą lepiej, co nie łapią kontekstu, polecam Weiser Dawidek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Takich, z niemieckiego, nazywa się besserwieser. "lepiej wiedzący". Zawsze.

Takim co nie pamiętają i wiedzą lepiej, co nie łapią kontekstu, polecam Weiser Dawidek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Rosję przejął od Jelcyna.

Jelcyn potrafił się dogadać.. wbrew pozorom. Ale teraz się mówi że to był pijak i olkoholik, tak samo zresztą jak o naszym byłym prezydencie..  Jaką rosję dostał Borys w spadku?
Wydawało mi się że gospodarki krajów, makroekonomia, ryzyko III wojny światowej wpisują się  w ten wątek.
Co nieco pamiętam co mówiło się o rosji w latach 90/00, jakie wielkie nadzieje budziła.  Tragedia okrętu Kursk, jednak rzuciła pewien cień na ten wizerunek.. Okazało się że z tej pokaźnej floty okrętów atomowych, tak naprawdę sprawnych jest niewiele. To mi dało do myślenia.
Właściwie to spoko, gdyby inwestowali w gospodarkę, rozwój, a nie armię. Ale w końcu jak to wyszło?

Nie wiem jak się tam ludziom żyje, w rosji nigdy nie byłem. Ale jak patrzę jak się zmienił np. Dubaj przez 30 lat, i jak Moskwa.. 

Co do złotówki, wydaje mi się że to nie złotówka się umacnia, tylko główne waluty tracą przez widmo kryzysu bankowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Takich, z niemieckiego, nazywa się besserwieser. "lepiej wiedzący". Zawsze.

Takim co nie pamiętają i wiedzą lepiej, co nie łapią kontekstu, polecam Weiser Dawidek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiki,  mogę przywołać ciekawą anegdotę. Gdy byłem w szkole podstawowej [ostatni rocznik], lata świetlne temu, wszyscy nauczyciele jechali po niej, że to nierzetelne, niesprawdzone, nie napisane przez naukowców. Ogólnie rzecz biorąc była zakazana..
Za to nauczyciel historii, zawsze powtarzał, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy kraj napisze historię w której to on będzie tym dobrym a ten drugi złym. Wikipedia natomiast jest redagowana przez osoby z całego świata (globalnie), wspólnie są ustalane treści, osoby które ją tworzą to pasjonaci,  robiący to za darmo. Jest to wiedza dostępna dla każdego, aktualna. Nie jest to źródło wiedzy idealne ale takie nie istnieje.

 

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał(a):

 

Też się zdziwiłem, 800 jakoś słabo brzmi, 1000+ byłoby idealnie. Ale wszystko przed nami, może chcą stopniować napięcie 

Zostawiają miejsce na licytację, PO powie 900+, a Ci bez kozery dadzą tysiąc! :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GREGG napisał(a):

Liberałowie się powinni ucieszyć, tow. pierwszy sekretarz zapowiedział dzisiaj koniec 500+ :biglol: 

Liberałowie? :huh: Ostatniego zabili J. M. Keynes i F. D. Roosevelt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, koziolek napisał(a):

Ja nie, ale zapierdzielać będę musiał na to jak ta lala, że nie wspomnę o autostradach :faja:

A ja tak. W zeszłym roku podnieśli mi podatek o prawie tysiaka miesięcznie, w imię ich rozwalania kasy na wały, propagandę i "niezbędne" inwestycje pokroju Ostrołęki, przekopu czy lotniska w Radomiu (wróć! Warszawie- Radomiu!), mam zrezygnować z odebrania przynajmniej odrobiny jaką mi zabierają? Niedoczekanie. 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...