Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, GREGG napisał:

 

A mi się wydaje po reakcji rynku (spadki na WIG vs. kursy walut), że zachodni kapitał już się zdążył od nas ewakuować, teraz wyprzedaje się ulica i krajowe fundusze. Smart money uciekało z GPW mniej więcej od października-listopada 

Oczywiście że tak, bo nikt nie trzyma pieniędzy ani nie robi poważnych inwestycji w kraju prawie frontowym o słabej gospodarce, nieprzewidywalnym głupim rządzie i zniszczonym systemie prawnym, gdzie nie ma niezależnych sądów a sędziowie są odsuwani od zawodu na podstawie wyssanych z palca oskrażeń.

Przykro to pisać, ale wiele państw afrykanskich wypada dużo lepiej w takim porównaniu i kapitał woli inwestować tam, a nie u nas.

 

Ja tam od kilku miesięcy nie trzymam w śmiesznych papierkach Glapińskiego więcej niż kilkaset złotych. Po co zapychac sobie szuflady czy konta makulaturą?

 

Dzisiaj w dwóch kantorach w Warszawie w których byłem zabrakło już franków szwajcarskich o 11 rano. Babka w kasie mówi że ludzie kupują jak leci, jak nie ma franków to biorą euro czy dolary, cokolwiek co będzie za miesiąc-dwa miało jakąś wartość.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, GREGG napisał:

A mi się wydaje po reakcji rynku (spadki na WIG vs. kursy walut), że zachodni kapitał już się zdążył od nas ewakuować, teraz wyprzedaje się ulica i krajowe fundusze. Smart money uciekało z GPW mniej więcej od października-listopada 

i tak i nie, naprawdę każdy widział co się szukuje ale 99% jednak uważała, że Putin się nie zdecyduje na atak, ta panika wynika z faktu że jednak dzieje się coś i na taką skale czego ludzie nie przyjmowali do wiadomości.

Wojna znaczy jedno, inflacja i recesja nas czeka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, markos007 napisał:

i tak i nie, naprawdę każdy widział co się szukuje ale 99% jednak uważała, że Putin się nie zdecyduje na atak, ta panika wynika z faktu że jednak dzieje się coś i na taką skale czego ludzie nie przyjmowali do wiadomości.

Wojna znaczy jedno, inflacja i recesja nas czeka..

 

Cóż, konkretne sygnały do wyjścia z GPW były w listopadzie i ja z nich skorzystałem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, GREGG napisał:

 

Cóż, konkretne sygnały do wyjścia z GPW były w listopadzie i ja z nich skorzystałem  

zrobiłem podobnie ;)

6 minut temu, Blixten napisał:

Myślicie, że warto kupić dzisiaj, żeby nie mówić jutro, że "wczoraj mogłem kupić po lepszym kursie" ? 

EUR, czy lepiej USD ? 

wszystko zależy od rozwoju sytuacji, ale napięcie chyba raczej narasta. Węgry już podniosły stopy, u nas będzie ten sam ruch obstawiam.

 

Trzeba też uważać na fake newsy bo bardzo dużo się tego pojawia w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek323 napisał:

nieprzewidywalnym głupim rządzie i zniszczonym systemie prawnym

Ad. początek cytatu - obojętnie z której opcji politycznej choć ten aktualny daje przedstawienie jak z PRL.

 

Ad. koniec cytatu - system prawny jeszcze nie jest zniszczony choć jest już rozchwiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 12:55, maciek323 napisał:

Oczywiście że tak, bo nikt nie trzyma pieniędzy ani nie robi poważnych inwestycji w kraju prawie frontowym o słabej gospodarce, nieprzewidywalnym głupim rządzie i zniszczonym systemie prawnym, gdzie nie ma niezależnych sądów a sędziowie są odsuwani od zawodu na podstawie wyssanych z palca oskrażeń.

Przykro to pisać, ale wiele państw afrykanskich wypada dużo lepiej w takim porównaniu i kapitał woli inwestować tam, a nie u nas.

 

Ja tam od kilku miesięcy nie trzymam w śmiesznych papierkach Glapińskiego więcej niż kilkaset złotych. Po co zapychac sobie szuflady czy konta makulaturą?

 

Dzisiaj w dwóch kantorach w Warszawie w których byłem zabrakło już franków szwajcarskich o 11 rano. Babka w kasie mówi że ludzie kupują jak leci, jak nie ma franków to biorą euro czy dolary, cokolwiek co będzie za miesiąc-dwa miało jakąś wartość.

 

To ciekawe dlaczego wcześniej się tacy zagraniczni inwestorzy pojawili? Było niby inaczej?

Afryka jest bardziej przejrzysta jeśli idzie o korupcję, tam oficjalnie wiadomo komu i ile trzeba zapłacić, by osiągnąć cel i nie mieć problemu z tymi co pajdy nie dostali.

Środowiska naukowe, policja i sądy po roku 1989 nie były poddane lustracji...dlatego mnie ekonomii kapitalizmu uczyli ci sami ludzie, którzy niemalże dzień wcześniej ją piętnowali i wychwalali ekonomie socjalizmu. Dlaczego zatem mielibyśmy oczekiwać czegoś innego w przypadku policji, sądów...czy dalej idąc polityków.

Jesteśmy niczym innym jak rynkiem zbytu dla towarów produkowanych gdzie indziej, dojeni jak niegdysiejsze kolonie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Środowiska naukowe, policja i sądy po roku 1989 nie były poddane lustracji

Policja była po 1989 roku lustrowana ze dwa razy, a trzeci raz teraz z użyciem obniżenia świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom. Kościół katolicki ani razu i nie będzie. To o czymś świadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Policja była po 1989 roku lustrowana ze dwa razy, a trzeci raz teraz z użyciem obniżenia świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom. Kościół katolicki ani razu i nie będzie. To o czymś świadczy?

O tym, że posadzili tam wielu szpicli i tajniaków wiadomych służb.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubanow napisał:

 

ale zamknięcie giełdy spowoduje jeszcze większy armagedon

ale może społeczeństwo się tam przez to obudzi

Ale wiemy, że każda giełda to uprawomocniona spekulacja?

 

Nie jestem piewcą planowej gospodarki uspołecznionej jednak tam giełdy były zbędne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...