Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Turbo napisał(a):

Ciężko będzie bardziej sprofanować SW niż to zrobił Disney po przejęciu marki. 

 

Owszem jest pare wpadek, ale jak dla mnie bilans jest na plus. Wprowadzili nieco szarości do czarno-białego schematu. Być może to drażni purystów...ja na pierwsze 3 części zabrany byłem przez mojego tatę w latach 80-tych jeszcze. Na kolejne (nakręcone , bo chronologicznie pierwsze) 3 części to ja zabrałem tatę...już w XXIw.

Z racji braku mocnej książkowej bazy pod fabułę (książek i komiksów jest mnóstwo i niekiedy same mieszają wątki i zmieniają losy bohaterów) nie przeszkadzało mi to jak Disney poprowadził swoją historię - zwłaszcza rodziny Solo.

Mando jest natomiast tym co w sposób doskonały łączy patos i heroizm bohaterów "starych" SW i niejednoznaczność oraz dwulicowość prawdziwej natury człowieka.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś raczej w mniejszości osób którzy widzą dodatni bilans, dla większej części, pod skrzydłami Disneya zarówno Star Wars, jak i np. świat Marvela - dwie przogromne marki, szorują po dnie. Ratingi lecą na łeb, D+ przynosi miliardowe straty, a w kinach flop goni flop (i nie mogą juz tego tłumaczyć wirusami i innymi takimi). Ogólnie hollywood zalicza mega dołek obecnie, no ale (nie)stety: ludzie robią to co działa zawsze najskuteczniej - głosują portfelem. Okazało się że samo wciskanie wszędzie ideologii, nie popartej sensowną treścią ani jakością, nie wystarczy - szok :)

  • Dzięki! 3
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Turbo napisał(a):

Jesteś raczej w mniejszości osób którzy widzą dodatni bilans, dla większej części, pod skrzydłami Disneya zarówno Star Wars, jak i np. świat Marvela - dwie przogromne marki, szorują po dnie. Ratingi lecą na łeb, D+ przynosi miliardowe straty, a w kinach flop goni flop (i nie mogą juz tego tłumaczyć wirusami i innymi takimi). Ogólnie hollywood zalicza mega dołek obecnie, no ale (nie)stety: ludzie robią to co działa zawsze najskuteczniej - głosują portfelem. Okazało się że samo wciskanie wszędzie ideologii, nie popartej sensowną treścią ani jakością, nie wystarczy - szok :)

 

MARVEL dla mnie zawsze był dnem bez treści :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubiłem np. pierwszego Iron Mana czy Kapitana Amerykę, ale jak od paru lat każda produkcja leci na schemacie "te wspaniałe nie mające wad kobiety wielu ras i kolorów vs ci okropni durni niezdarni i z gruntu źli biali faceci" to ja przestałem znajdować dla siebie zbyt wiele produkcji. I to nie tylko w tych dwóch franczyzach. No ale na szczęście wyjątkowo raz to, że pieniądz rządzi światem, chyba będzie miało jakiś pozytywny skutek :D 

  • Dzięki! 2
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...