Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze wkleję moje niedawne odkrycie:

http://www.waligorski.art.pl/liryka.php ... &nazwa=203

świetne też w formie audio (chyba na wrzucie.pl jest pod tytułem "Redakcja" Grotowski, Zwierzchowska).

 

Polecam

 

O jeny dziękuje Ci za to. W ogólniaku moja jedyna 6 z j. polskiego była właśnie za to. Nauczycielka (Pani dyrektor - która mnie nie lubiła) kazała nam się nauczyć któregoś z sonetów krymskich, więc ja to z koleżanką zaśpiewaliśmy właśnie to. Oczywiście brawa, ochy, achy... potem przez rok musiałem bujać się z tym skeczem po wszytskich apelach, wizytacjach, występach miejskich...

Nie słyszałem tego od wtedy :wink:

 

http://elize.wrzuta.pl/audio/7wDLYTy5Do ... -_redakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeny dziękuje Ci za to. W ogólniaku moja jedyna 6 z j. polskiego była właśnie za to. Nauczycielka (Pani dyrektor - która mnie nie lubiła) kazała nam się nauczyć któregoś z sonetów krymskich, więc ja to z koleżanką zaśpiewaliśmy właśnie to. Oczywiście brawa, ochy, achy... potem przez rok musiałem bujać się z tym skeczem po wszytskich apelach, wizytacjach, występach miejskich...

Nie słyszałem tego od wtedy :wink:

 

http://elize.wrzuta.pl/audio/7wDLYTy5Do ... -_redakcja

 

:D:D:D

 

Zawsze uważałem, że przez Waligórskiego młodzież mogłaby się zapalić do poezji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, autentyk z dnia dzisiejszego:

Mój Młody (3 lata i 10 miesięcy) uczy się w przedszkolu kolęd i oczywiście bardzo chciał się pochwalić więc w trakcie ubierania się zaśpiewał:

"Dzisiaj w Bentleyu, dzisiaj w Bentleyu wesoła rodzina!"

Ile mnie kosztowało zachowanie poważnej twarzy tylko ja wiem (chodzi o to, że Młody bardzo poważnie podchodzi do swoich osiągnięć i nie chciałem go peszyć ;) )

W sumie to nawet logicznie zaśpiewał, w końcu nie bardzo kojarzy co to jest Betlejem a Bentleya już widział i nawet ta wesoła rodzina pasuje ;) (ja też bym się Bentleyu cieszył :D )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bentleyu wesoła rodzina

He he, dzieci jak się uczą mówić to są pocieszne.

"Na szczęście" ten stan trwa kilka lat i nawet takie starsze potrafią nieźle przekręcić słowa albo ich znaczenie :twisted::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA odbyła się coroczna nominacja laureatów nagrody Stella Awards. Została ona

utworzona na cześć 81-letniej staruszki Stelli Liebeck, która poparzyła się gorącą kawą z

McDonalda. Stella zdjęła plastikową pokrywkę z kubka i umieściła go między nogami po

czym ruszyła w podróż autem. Bar musiał zapłacić jej wysokie odszkodowanie.

 

Stella Awards premiuje charakterystyczne dla amerykańskiej mentalności tupet i hucpę

(hucpa, określenie żydowskie, definiowane jest następująco: zabić rodziców i prosić sąd o

łagodną karę ze względu na sieroctwo).

 

Na siódmym miejscu w gronie laureatów uplasowała się Kathleen Robertson z teksańskiego

Austin. Sąd przyznał jej 8O tys. dol. odszkodowania, bo potknęła się o dziecko pałętające się

po sklepie meblowym i złamała rękę. Dzieciak był jej.

 

Carl Truman, 19-latek z Los Angeles (miejsce szóste), oskarżył sąsiada, że przejechał mu

hondą po ręce; sąd nakazał sąsiadowi zabulić 74 tys. plus koszty medyczne. Truman kradł

właśnie dekle na koła i nie zauważył, że sąsiad jest w aucie i rusza.

 

Na swym przestępstwie wzbogacił się w aureoli amerykańskiego prawa także Terrence

Dickson z Pensylwanii. Wychodził przez garaż z domu, do którego był łaskaw się włamać, i

automatyczne drzwi nie chciały się otworzyć, a drzwi do domu pochopnie zatrzasnął. Pan

Dickson spędził w garażu tydzień, odżywiając się przechowywaną tam coca-colą i chrupkami

dla psów. Wytoczył proces okradzionym właścicielom z tytułu doznanych cierpień

psychicznych. Sąd zaaprobował jego punkt widzenia i firma ubezpieczająca dom musiała

zapłacić pół miliona.

 

Miejsce czwarte w poczcie nagrodzonych zajął Jerry Williams z Little Rock w Arkansas: pies

sąsiada ukąsił go w tyłek. Sąd wycenił bôl na 14500 dol. plus koszty leczenia. Pies był za

ogrodzeniem, przez które Williams przelazł. Dostałby wyższe odszkodowanie, gdyby nie to,

że sąd uznał, iż pies miał prawo się wnerwić, bo powód strzelał doń z wiatrówki.

 

Amber Carson z Lancaster w Pensylwanii - miejsce trzecie, Wychodząc z restauracji,

pośliznęła się na rozlanym napoju i złamala kość ogonową. Knajpa musiała wypłacić jej

113500 dol. odszkodowania. Skąd się wziął płyn na podłodze? Tuż przed wypadkiem pani

Amber chlusnęła nim w twarz swego przyjaciela, z którym się właśnie klóciła.

 

Na drugim miejscu uplasowała się Kara Walton, mieszkanka Claymont w stanie Delaware.

Oskarżyła klub nocny o stratę dwu siekaczy. By uniknąć opłaty za wstęp (3,5 dol.), Kara

wspinała się przez okienko klozetowe i wybiła je, spadając. Właściciel klubu za karę musiał

jej zapłacić 12 tys. plus koszty dentystyczne.

 

Na pierwszym miejscu mamy rodaczkę, panią Mery Grazinski z Oklahoma City. Niewiasta

nabyła nowy autobus campingowy Winnebago. Podczas pierwszej podróży ustawiła prędkość

na 120 km/godz., wstała zza kierownicy i udała się na tył pojazdu, by przyrządzić sobie

kanapkę. Niestety, autostrada zdradziecko skręciła, pojazd zjechał, rozbił się i

przekoziołkował. Oburzona pani Grazinski stwierdza w pozwie, że wytwórca nie ostrzegł w

instrukcji obsługi, iż nie można oddalać się od kierownicy podczas jazdy. Sąd odniósł się do

tego z pełnym zrozumieniem - Graziski dostała milion 750 tys. dol. I nowy autobus. Od tego

czasu firma Winnebago uświadamia amerykańskich użytkowników, że podczas jazdy trzeba

siedzieć za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...