Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Dobry to był w 2015 :P

A na poważnie…
 

Mam Macbooka Pro 15 z tego okresu (MID 2015, i7, 16GB, zintegrowana grafika) Rzadko go używam, ale jak już używam do amatorskiej obróbki kilku zdjęć z wakacji, czy jakiegoś filmiku z gopro, to jest dla mnie zdecydowanie wystarczający, a jedyny problem to mały dysk (256GB)
Myślałem nad zmianą na coś nowszego, no bo 7-letni laptop to moralnie staroć (;)), ale uznałem, że nie ma to najmniejszego sensu - wygląda jak nowy, działa jak nowy. Jak nic nie zdechnie, na pewno dociągniemy do dekady ;)

 

No ale dzisiaj w Intela wchodziłbym jedynie przy jakiejś bardzo okazyjnej cenie i pewnym sprzęcie

mam dokladnie taki sam sprzęt i powoli przymierzam się do przesiadki na coś nowszego (myśle o MBA M2 8GB/256GB) - aktualnie bardziej zależy mi na wadze sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wypadłem z obiegu tematów sprzętowych z półki Home/SOHO dlatego potrzebuję pomocy ludzi w temacie ;)

1. Potrzebuję jakiegoś switcha zarządzalnego do racka 19", 16/24 portów, obsługa min. 3 VLANów, musi mieć obsługę 1Gbps, nie potrzebuję światła. Na upartego mogą być 2x 8port, ale wolałbym jedno urządzenie.

2. Rozprowadzenie WIFI w domu - jest obecnie coś sensownego na rynku poza Ubiquiti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałem, ale

  • The 4K Ultra HD experience. USB-C cables can deliver Ultra-HD 4K video resolution to USB-C and HDMI displays. That's 4 times the resolution of standard high definition.

nie wiem jak z dźwiękiem bo w życiu nie słuchałem przez monitor, ale

 

With USB-C, audio data can be sent out the port either as an analog or a digital signal

 

czyli jak na moje bez problemu, ale to tylko na zasadzie czytania, sam testowałem tylko obraz po usbc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po USBC laptop-monitor idzie wszystko ok, tylko nie widzę sensu cały czas ładowania laptopa, a power delivery nie znalazłem żeby można wyłączyć, więc najprościej będzie zamienić kabel na któryś z tych, tylko właśnie nie wiem czy jest jakaś przewaga po stronie DP bądź HDMI

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał(a):

Jeśli max co ma byc wywietlane to 4K60 + HDR, to HDMI zupełnie wystarczy 

A DP pozwala na więcej niż HDMI?

Raczej nic więcej nie zakładam bo nie planuje w najbliższym czasie monitora z większa rozdzielczością, TV też raczej 8K to jeszcze jakieś większe budżety, zreszta jadę jeszcze na HD, więc zanim zmienię to wówczas nowy kabel też sobie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI

image.thumb.png.304f8395d70f87fef60e4a7b8617f56c.png

 

DP

image.png.350863ec17b58da7bac5e65ffca66fe5.png

 

Nie znam się dokładnie, ale zawsze patrzyłem na te statystyki, bo mnie jedyne co interesowało to Hz, bardzo dawno się nie zagłębiałem czy cokolwiek się poprawiło w HDMI, ale od kilku lat jestem "team DisplayPort" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu była dyskusja o ściereczce Apple.

jest w promocji za 49 zł jakby ktoś chciał

https://www.amazon.pl/dp/B09JQRQWQG?psc=1&smid=A2R2221NX79QZP&ref_=chk_typ_imgToDp

ja kilka miesięcy temu kupiłem, używam jako podkładki do telefonu:biglol:

 

Edit: już po promocji

Edytowane przez radekk
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Turbo napisał(a):

to są różne standardy, chociaż akurat USB4 i TB3 są już bardzo kompatybilne ze sobą. Ogólnie USB jako bardziej uniwersalny standard, raczej przeżyje TB

Generalnie już jest TB4 i mimo wielu podobieństw ma trochę większe możliwości od USB np. obsługa dwóch monitorów, czy możliwość stosowania dłuższych kabli, także w bardziej wymagających zastosowaniach/droższych urządzeniach pewnie jeszcze sobie posiedzi ;) 

 

Odnośnie wcześniejszego pytania - należy zauważyć, że USB-C to jedynie standard wtyczki, a nie przesyłu danych

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników Facebooka.

 

Czy ktoś z Was wie w jaki sposób umieścić post z licznikiem odliczającym czas do określonej daty i godziny?

Są strony internetowe pozwalające na stworzenie takiego zegara, jednak w poście wyświetla się jedynie link. Ja natomiast chciałbym aby był to post z tłem i licznikiem dni, godzin i minut. 

 

Będę ogromnie wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorwałem ostatnio taki dość mały, oszczędny PC. Nie jakieś górne loty ale działa dość sprawnie.

Chce na nim oglądać iptv, i szukam jakiejś "airmouse" do obsługi kodi. Macie jakieś doświadczenia?

Mam coś pożyczone od kolegi, ale jest problem z mapowaniem klawiszy, albo po prostu robię to źle w kodi. Znacie jakąś sprawdzona aplikacje do tego? Żeby np prawy klawisz myszy przypisać jako backspace? 

Mam takie cudo od kolegi pożyczone.

https://allegro.pl/oferta/pilot-klawiatura-mysz-zyroskopowa-tv-air-mouse-mx3-12972924436

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że są aplikacje. Nawet jest parę dedykowanych do kodi i nie tylko. Działają całkiem sprawnie. Ale chciałem aby to był "zwykły" pilot. Wiem że one drogie nie są i Generalnie da się kupić takie urządzenia za 60-80 PLN ale chcę już kupić dobrze działające. Mam stary telewizor plazma Samsunga z 12 lat już będzie miała i się zepsuć nie chce. A mam taki kompaktowy komputer co wcina ok 30W więc nie chce inwestować w box z androidem. Nie mniej dzięki sprawdzę ta aplikacje, mam stary telefon może on posłużyć za "pilot".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie dni poświęciłem na to. Aplikacje działają ale przy wybudzeniu komputera jest problem, bo i tak trzeba czymś ruszyć aby ekran się "obudził" też . Do obsługi samego kodi aplikacja jest bardzo ok, podgląd programów, co aktualnie na czym leci i podzielone na kategorie. 

Ale kupie któryś pilot docelowo. Ten co mam niby ok, ale jak naciskam na klawisze to czuje jak sie ugina, może dlatego że już swoją drogą trochę umęczony jest przez mojego kolegę. Dobrą opcją jest klawiatura z drugiej strony. Przydaje się. W zasadzie udało się to ustawić tak wszystko że usypiam i wybudzam pilotem. 

Aplikacją da się wybudzić komputer (musi być do LAN podłączony) ale trzeba czymś później i tak obudzić ekran, więc i tak trzeba czymś kliknąć (klawiatura albo mysz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 17:52, ewemarkam napisał(a):

Aplikacje działają ale przy wybudzeniu komputera jest problem, bo i tak trzeba czymś ruszyć aby ekran się "obudził" też

A sprawdzałeś w ustawieniach TV czy jest opcja wzbudzania po kablu HDMI ? W moim ponad 10 letnim Sony mam podpięty dekoder polsatu i jak go uruchamiam to z automatu uruchamia się TV , z tego co pamiętam to podpięty HDMI do gniazda opisanego jako ACR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ipsx82 napisał(a):

A sprawdzałeś w ustawieniach TV czy jest opcja wzbudzania po kablu HDMI ? W moim ponad 10 letnim Sony mam podpięty dekoder polsatu i jak go uruchamiam to z automatu uruchamia się TV , z tego co pamiętam to podpięty HDMI do gniazda opisanego jako ACR.

Jest. U mnie to anynet albo HDMI-cec. Czy jakoś tak. Nie wiem dlaczego ale ostatnio przestało działać. Dekoder Netii normalnie mi wykrywało a teraz już nie chce i muszę ręcznie tv włączyć. Już TV do ustawień fabrycznych przywracałem. 

Z tym ruszeniem myszka czy klawiaturą chodzi bardziej o to aby wybudzić obraz na komputerze a nie na samym TV. Generalnie temat się zamyka, jak kupię tą fizyczna airmouse. Z pełną klawiatura najlepiej. 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał(a):

Jest. U mnie to anynet albo HDMI-cec. Czy jakoś tak. Nie wiem dlaczego ale ostatnio przestało działać. Dekoder Netii normalnie mi wykrywało a teraz już nie chce i muszę ręcznie tv włączyć. Już TV do ustawień fabrycznych przywracałem. 

Z tym ruszeniem myszka czy klawiaturą chodzi bardziej o to aby wybudzić obraz na komputerze a nie na samym TV. Generalnie temat się zamyka, jak kupię tą fizyczna airmouse. Z pełną klawiatura najlepiej. 

 

A nie będzie wystarczyło przełączyć laptopa tak aby wyświetlał obraz tylko na drugim ekranie? Wtedy byłby chyba (tak jakby) ciągle wzbudzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie laptop, tylko mały PC. Generalnie problem rozwiązany. Airmouse wspomniana wyżej rozwiązuje problem. Bo czymś i tak trzeba to obsługiwać. Próbowałem na tym postawić Android ale musi mieć wifi i coś ciągle było nie tak z uruchomieniem. A dokładnie z kontem Google, dwa systemy się wysypywały. Nie próbowałem Chrome os tylko. Macie jakieś doświadczenia z nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie siedzę w temacie komputerów od lat, to się już nie znam.

Jakaś sensowna marka która robi kabelki? Potrzebuję przejścióweczkę taką z męskiego usbc na żeńskie duże usb na krótkim kabelku. Wziąłem z mediamarktu co pod ręką było jakiś Lanberg czy coś, to podziałało 5 minut i padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...