Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

@Michał W.

 

Zanim oci... eee osiwiejesz:

 

Tak jak zasugerowal @kamul, na czas instalacji wylacz ochrone anty-vir, ogolnie najlepiej jakbyc na ten czas wylaczyl caly ten program ktorego uzywasz.

 

Jak nie uzywasz zadnego any-vir to, zawsze mozesz sciagnac sam sterownik, wtedy nie instalujesz tego calego oprogramownia, ktore bardziej przeszkadza niz pomaga. Normalnie dodajesz drukarke (w windows a nie uzywasz kreatora ktory masz z drukarka) i pokazujesz mu wkasciwy sterownik, mozesz go pobrac tutaj:

https://www.brother.pl/support/dcp-1623we/downloads

 

A jak to za duza operacja to zainstaluj sobie AnyDesk i odezwij sie na PW

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :hi: za wszystkie rady ale im dłużej próbuję tym czuję się głupszy. :upside-down-face_1f643-small:

Zaporę wyłączyłem i uruchamiałem same sterowniki ale nic się nie wydarzyło, system zapytał czy zezwalam na ich działanie, zgodziłem się - ekran znikł i koniec.:( Powtórzyłem proces parę razy i ten sam efekt.

 

Chyba na ten moment to rzucę i pójdę pojeździć rowerem po lesie bo jestem bliski szaleństwa.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to moze ktos bedzie mial jakis pomysl bo cos moglem przeoczyc...

 

Problem w tym ze to surface z SQ1 (ARM). Brother nie wypuszcza pod to sterownikow.

 

Moge ja troche oszukac i podpiac bezprzewodowo, ale jedyny sterownik ktory moglby zadzialac to PCL6 (dostarczany z win na ARM przez MS) ale chyba ta drukarka tego nie obsluguje...

 

Zreszta patrzac na to:

https://support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=dcp1610w_eu_as

 

 

To nie wyglada jakby obslugiwala PCL6, w zasadzie patrzac na to nie wyglada jakby obslugiwala zaden PCL, ale eeeee pewnie niepelna dokumentacja.

 

Jakies pomysly?

 

 

(sieciowy port lpd tez kiszka)

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał W. napisał:

Dzięki Panowie :hi: za wszystkie rady ale im dłużej próbuję tym czuję się głupszy. :upside-down-face_1f643-small:

Zaporę wyłączyłem i uruchamiałem same sterowniki ale nic się nie wydarzyło, system zapytał czy zezwalam na ich działanie, zgodziłem się - ekran znikł i koniec.:( Powtórzyłem proces parę razy i ten sam efekt.

 

Chyba na ten moment to rzucę i pójdę pojeździć rowerem po lesie bo jestem bliski szaleństwa.

 

A próbowałeś używać wbudowanych sterowników Windowsa?

https://help.brother-usa.com/app/answers/detail/a_id/102695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuksowy driver, niezależnie od źródłowego formatu danych drukowanego dokumentu, konwertuje do PostScript, a następnie Ghostscriptem konwertuje to do formy binarnej, którą przepuszcza przez swoją zamkniętą binarkę - filtr 'rawtobr3' (czyli konwertuje do ich własnego protokołu BR-Script3).

Biorąc pod uwagę, że w specyfikacji nie podają emulacji żadnego typowego języka (PostScript, PCL), a dla innych drukarek to i owszem, to spodziewam się, że to drukarka w stylu drukarek "GDI" - rozumie tylko swój (binarny?) protokół i całe przetwarzanie zrzuca na komputer.

Można spróbować jej jako drukarki PostScriptowej, ale sukcesu raczej się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LosioDriver napisał:

 

To jest opis właśnie w kontekście ARM. Jakiś general driver powinien działać na tyle żeby drukować/skanować.

A to przepraszam :) 

 

Niemniej, jedynie "ogolny PCL6" jest dostepny, aczkolwiek fakt mozna sprobowac windows update, moze cos sciagnie (to bylo by swieto lasu bo zazwycaj to nic nie daje i nigdy nic nie sciaga: )

 

No jutro tez jest dzien.

 

@jpol - mysle ze tak jest, PS nie dziala rowniez.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarki GDI to zło! Po raz pierwszy dowiedzieli się o tym użytkownicy Windows 3.x jak musieli przejść na Windows 95. Po raz drugi dowiedzieli się o tym jak nadszedł Windows 10, a po raz kolejny dowiedzą się jak będą musieli opuścić architekturę x86 lub przejdą na inny system. Drukarka GDI umiera wraz ze sterownikami, drukarki obsługujące jakikolwiek niezależny język żyją tyle na ile im pozwala mechanika/elektronika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piwozniak napisał:

mozna sprobowac windows update, moze cos sciagnie (to bylo by swieto lasu bo zazwycaj to nic nie daje i nigdy nic nie sciaga: )

 

Mi o dziwo ciągle sterowniki aktualizuje, ale z Windowsem na ARM jak do tej pory mam zerowe doświadczenie.

 

A jak przy drukarkach jesteśmy, to dzisiaj odebrałem EPSON'a EcoTank L6290.

Zakup podyktowany kosztem eksploatacji - zobaczymy na dłuższą metę jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LosioDriver, mam pare takich u klientow i sam uzywam L486 w domu i uwazam ze sa super.

Absolutnie bezobslugowe, lejesz tusz i dlugo, dlugo nic :)

Maja AirPrint, Google Print (ostatnio wycofane a szkoda), calkiem sporo opcji konfiguracyjnych. Naprawde fajne drukarki.

 

Jedyny ich maly babol to pomysl Epsona na taka "gabke zbierajaca nadmiar tuszu". Taka "listwa" z gabka na dole po calej szerokosci drukarki. Wszysytko ok, tylko ze ta gabka nie jest chlonna a jedynie przechowuje ten tusz... wiec jak pojawiaja sie jakies wieksze smugi to zazwyczaj to, albo kupukesz nowa albo myjesz ogladajac piekne tecze :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z nimi jest w kwestii mocno nieregularnego drukowania? Z tego co widziałem, mają jakiś system autokonserwacji. Często muszą się "przepłukiwać",  żeby nie zaschły? To wymaga kartki papieru, czy plują w rzeczoną gąbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio drukuje od wielkiego dzwona, raz, dwa razy w miesiacu.

 

Pluja w gabke. Jak czesto to az tak sie nie przygladalem :)

Mozesz wyrownac glowice, wyczyscic rolki papieru itd, i do tego potrzebujesz przepuscic kartke przez drukarke, ale ogolnie w gabke.

 

Dwa razy w ciagu paru lat jak mam te drukarke ja czyscilem. Upierdliwe i zdecydowanie trzeba ostroznie jak nie chcesz miec tuszu wszedzie, ale do wykonania, ew wymiana chyba 4 dychy czy jakos tak.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny lapek za jakiś czas będzie wymagał przejścia na emeryturę ;) kupiony 9 lat temu - nadal daje radę, bo to pancerny lapek z serii ASUS ROG (Republic of Gamers) - procek i7, 16gb, w tamtym czasie dawał radę. Niestety karta NVidia 870 to już przeszłość. No i powiedzmy sobie szczerze, że to typowy lapek stacjonarny - 17'' i 5 kg nie służą mobilności. 

Zacząłem szukać czegoś co zastąpi go godnie i pozwoli na bardziej swobodne przemieszczanie się z nim - nawet po domu ;)

 

Ponieważ technologia zapieprza i już nie ogarniam tej kuwety, to potrzebna pomoc w ocenie konfigurcji. Założenia:

1. cena  do 6.500 (brutto - zakup prywatny). Chętnie w okolicach 5.500-6.000.

2. Zastosowanie: office, filmy (oglądanie i okazyjna obróbka zrzutów z kamery w HD), World of Tanks (to ostatnie wymusza lepszą grafikę i procka)

3. 15,6''

4. Klawiatura numeryczna

5. Marki, ktore rozważam: ASUS, Dell. Dell ma ten minus, że koszt dołożenia 16GB jest jakiś kosmiczny (rzędu 1000-1500 PLN)

6. pamięć 16GB+, dysk SSD 1TB lub 512 z możliwością dołożenia drugiego

7. procek i5, i7, Ryzen 7

8. Matryca matowa. OLED rządzi - ale to musi być błyszcząca z tego co widzę. 

9. waga - do 2,5 kg. 

 

I teraz pytania: 

1. czy i5 11 gen 11400H może być równoważny i7 10 gen - 10870H? Różnica generacji vs różnica mocy/parametrów => https://technical.city/pl/cpu/Core-i7-10870H-vs-Core-i5-11400H

2. czy konstrukcje biurowo domowe ASUS Zenbook Pro 15 (lub silna konfiguracja VivoBook) lub Dell Vostro (np. 7510) wystarczą, żeby odpalić jakieś gry typu WOT? Niekoniecznie na pełnych detalach.

3. czy karta NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti da radę przy założeniach z punktu 2? 

 

Poniżej 4, które oglądałem jako te, które mi odpowiadały parametrami, no i wyglądem ;) Nie chcę tym razem typowo gamingowego lapka-klocka. Raczej lżejszego domowo-biurowego. 

 

https://www.x-kom.pl/p/673704-notebook-laptop-156-asus-zenbook-15-i7-10870h-16gb-1tb-w10-gtx1650ti.html

https://www.x-kom.pl/p/655460-notebook-laptop-156-asus-zenbook-15-i5-10300h-16gb-512-w10p-gtx1650ti.html

https://www.x-kom.pl/p/696913-notebook-laptop-156-dell-vostro-7510-i7-11800h-16gb-512-win10p-rtx3050.html

https://www.x-kom.pl/p/707655-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-k3500-i5-11300h-16gb-512-w10-rtx3050.html

 

 

Ten już za barddzo podchodzi pod ten rozmiar gamingowy: 

https://www.x-kom.pl/p/705195-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g15-5511-i5-11400h-32gb-512-win11-rtx3050.html

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...