Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, M_isza napisał:

dobra, zamykamy temat :) pytanie bylo, jakie macie sprawdzone podstawki, a tu sie dyskusje rozpierzchly na rozne inne tematy. z laptopa jestem mega zadowolony a dobra podstawka, to jak wymiana oleju w silniku co 7,5kkm, lepiej przeciwdzialac niz cos stopic :) 

Nie, wymiana oleju to by była wymiana pasty i przedmuchanie raz na rok. To o czym ty mówisz, to dołożenie wiatraka na przednim zderzaku, żeby dodatkowo dmuchał w chłodnice. 
Nie chce mi się teraz specjalnie szukać, ale dobre laptopy gamingowe utrzymują się około 90 stopni i to nie wymaga żadnych dodatkowych wynalazków. 

Edytowane przez Turbo
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _akir_ napisał:

wlasnie sprawdzilem ceny na allegro :drool::krecka_dostal:

chyba bede musial się wybrac do rodziców i przetrząsnąć piwnice :biglol:

 

Jak lubisz retro gierki polecam tą stronę:

 

http://www.indieretronews.com/ 

 

Ludzie wrzucają nowe gierki, demka. Potrafią wykorzystać 100% możliwości sprzętu.

 

Mam stare Atari 800XL oraz Pegasusa, ten sprzęt zostaje w mojej kolekcji. Taka Amiga to fajna pamiątka :). Odpalisz Mortal Kombat II, Lotus, Cannon Fodder, Wings od Fury ... i przypomnisz sobie stare  dobre czasy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _akir_ napisał:

wlasnie sprawdzilem ceny na allegro :drool::krecka_dostal:

chyba bede musial się wybrac do rodziców i przetrząsnąć piwnice :biglol:

No ja parę lat temu puściłem wypasioną A1200 za 2000zł. Teraz trochę żałuję...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem w gierki z Atari na PlayStation Classic i miałem mega ubaw :). Przypomniałem sobie stare dobre czasy i to w kolorze na LCD :). Chociaż żałuję bo nie odzyskałem telewizora Neptuna (monochromatyczny) z naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Zależy jak na to spojrzeć. Urządzenia z Androidem, jakiś TV z dostępem do Internetu, nie wspominając o serwerach czy stacji multimedialnej w nowym OBK... tam ma się całkiem dobrze :)

 

Android jest mocno naciągany, a jak głębiej poszukać to bankomaty i kasy w supermarketach to Windows i znów liczby się zgadzają. :)

 

Linuxa mam w pracy tam gdzie trzeba przemielić jakieś dane na 256 rdzeniach Xeona, podziwiam ludzi, którym chce się na nim męczyć na domowym komputerze. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rutra80 napisał:

No ja parę lat temu puściłem wypasioną A1200 za 2000zł. Teraz trochę żałuję...

Miałem najpierw A600, potem A1200 rozbudowaną o CD i HDD i monitor Commodore 1084s ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radnor napisał:

Linuxa mam w pracy tam gdzie trzeba przemielić jakieś dane na 256 rdzeniach Xeona, podziwiam ludzi, którym chce się na nim męczyć na domowym komputerze. 

 

A który konkretnie masz na myśli..?

https://distrowatch.com/popularity

 

Od ponad 10lat mam w domu linuxową stacjonarkę (kiedyś Ubuntu/Kubuntu, potem Manjaro, a od kilku lat KDE.neon) i jakoś się nie męczę :rolleyes:

Jak potrzebuję skorzystać z windy to virtualbox albo laptopy młodych, a jak chcę pograć to PS4 :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czekker napisał:

 

A który konkretnie masz na myśli..?

https://distrowatch.com/popularity

 

Od ponad 10lat mam w domu linuxową stacjonarkę (kiedyś Ubuntu/Kubuntu, potem Manjaro, a od kilku lat KDE.neon) i jakoś się nie męczę :rolleyes:

Jak potrzebuję skorzystać z windy to virtualbox albo laptopy młodych, a jak chcę pograć to PS4 :biglol:

 

 

To teraz odpal na tym photoshopa, lightrooma, publishera, fusion 360, autocada, a na koniec premiere + after effects.

 

A czekaj, nie ma na pingwina, a sensu trzymac dwa systemy na komputerze zeby bawic sie w wirtualki nie widze zadnego, skoro ten w VMie zrobi dokladnie to samo bez kombinowania pod gorke.

 

2.8%. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chromebookami się bawiłeś? Myślę czy nie wziąć do przeglądania fejsa z kanapy, sterowania paroma urządzeniami przez przeglądarkę itp. Niby mocno ograniczone sprzęty, ale z drugiej strony mało co będzie równie szybkie za grosze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radnor napisał:

Android jest mocno naciągany

Nie jest naciągany, bo Linux to Kernel a nie cały system operacyjny (tymi są dystrybucje Linuksa). 

8 godzin temu, radnor napisał:

a jak głębiej poszukać to bankomaty i kasy w supermarketach to Windows i znów liczby się zgadzają.

Nie wiem czy takich wypasionych kas sklepowych z Windows i bankomatów jest więcej niż Smart TV. Zresztą różnie z tymi systemami bywa, ja ostatnio jeszcze OS/2 w bankomacie PeKaO widziałem - prawdziwa perełka.

8 godzin temu, radnor napisał:

podziwiam ludzi, którym chce się na nim męczyć na domowym komputerze

Dziękuję, ale nie uważam tego za mękę. Używam od prawie 20 lat na swoich podstawowych stacjach roboczych i jestem zadowolony. Windowsa też mam na różnych maszynach i też używam, ale nigdy nie polubiłem na tyle by używać jako główny system.

6 godzin temu, radnor napisał:

To teraz odpal na tym photoshopa, lightrooma, publishera, fusion 360, autocada, a na koniec premiere + after effects.

Czy tylko Adobe i Autodesk robią oprogramowanie do obróbki obrazu i CAD?

Jest też Dassault Systems czy Blackmagic Design, którym wieloplatformowość nie jest obca. Zresztą i tak obecną tendencją jest zdalny dostęp więc sam system operacyjny traci na znaczeniu a zyskuje przeglądarka (wspominałeś coś o Chrome OS).

Swoją drogą, miałem przez pół roku subskrypcję Lightrooma i Photoshopa by sprawdzić jak bardzo w lesie jestem używając RawTherapee + GIMP. Z mojego punktu widzenia produkty Adobe były dla początkującego równie trudne do okiełznania co mój zestaw używany pod Linuksem. Nie natrafiłem na funkcje, które by zrobiły na mnie jakieś większe wrażenie. Natomiast kasa znikająca co miesiąc z karty skutecznie wyleczyła mnie z tej formy ubezwłasnowolnienia. Tak więc używam dalej RawTherapee i GIMPa pod Linuksem (a żona pod Windowsem). W Wiedźmina gram pod Windowsem i mam do tego osobny komputer, bo nie blokuje mi to maszyny do pracy :)

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aflinta napisał:

W Wiedźmina gram pod Windowsem i mam do tego osobny komputer, bo nie blokuje mi to maszyny do pracy :)

 

Nie pisałeś, że grasz w gry ^_^. W którą część ogrywasz ? Też jestem zdania, że komputer do pracy i grania (rozrywki) to zły pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Turbo napisał:

Nie, wymiana oleju to by była wymiana pasty i przedmuchanie raz na rok. To o czym ty mówisz, to dołożenie wiatraka na przednim zderzaku, żeby dodatkowo dmuchał w chłodnice. 
Nie chce mi się teraz specjalnie szukać, ale dobre laptopy gamingowe utrzymują się około 90 stopni i to nie wymaga żadnych dodatkowych wynalazków. 

nie spinaj sie kolego, moj laptop, wiec mam zyczenie dbac o optymalne chlodzenie. a jesli chodzi o temperature to jeszcze nie przekroczylem 70 stopni na podstawce i niech bedzie, ze dolozylem wiatrak na zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, llkuba napisał:

 

Nie pisałeś, że grasz w gry ^_^. W którą część ogrywasz ? Też jestem zdania, że komputer do pracy i grania (rozrywki) to zły pomysł. 

Bo dużo nie gram, od kiedy się urodziły dzieci (10 lat temu) praktycznie przestałem i ominęła mnie era PS4, bo nie mam na to czasu. Teraz zrobiło się nieco więcej luzu, to można coś tam chwilę pograć. Obecnie Wiedźmin III, i z jednej strony bardzo mi się podoba wykonanie, dialogi... tak z drugiej nie do końca ma to wiele wspólnego z książkami. Ale OK, nie uznaję tego za jakąś wielką wadę. Dla mnie tak czy siak bomba :) I wiem, że temat był na topie pięć lat temu, ale wtedy miałem inne rzeczy na głowie, a teraz z przyjemnością cieszę się, że da się grać na malutkim kompie ze zintegrowaną grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skwaro napisał:

Miałem najpierw A600, potem A1200 rozbudowaną o CD i HDD i monitor Commodore 1084s ;)

U mnie to leciało tak: ZX Spectrum 48k, A500 z HDD i 1084, CD32 (z HDD i FPU!), A1200 tower z M1538S :)

 

9 godzin temu, czekker napisał:

Spoko, co kto lubi..

Ja nie mam zamiaru nikogo ewangelizować

F U C K    A T A R I !!!

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

Dziękuję, ale nie uważam tego za mękę. Używam od prawie 20 lat na swoich podstawowych stacjach roboczych i jestem zadowolony.

Ale to wciąż nie jest dla normalnych ludzi i raczej linuksowskim nerdom nigdy nie uda się tego do takiego stanu doprowadzić. Prędzej czy później (raczej prędzej) trzeba otworzyć terminal i tu przygoda się kończy. Większość normalnych ludzi nawet Windows przerasta, stąd popularność Maców.

Edytowane przez rutra80
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...