Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, eurojanek napisał:

Jasne: chodzi o moment w życiu firmy kiedy na rynku zachodzi na tyle duża zmiana, że trzeba od podstaw zastanowić się nad strategią i produktem firmy względem potrzeb rynku i być może przebudować od zera firmę, a może nawet zmienić produkt/branżę, bo inaczej śmierć. Jak np. w przypadku Intela - amerykańskiego producenta kości pamięci było pojawienie się masowo tańszych i o zgrozo lepszych kości pamięci z Japanu. Firma nie mogąc sprostać cenowo ani jakościowo wtedy powzięła decyzję że wygasza rentowne fabryki kości pamięci i wrzuca całe zasoby w badania nad produkcją mikroprocesorów. Najlepsze że te procesy na rynku często są trudne do zauważenia, nie da się ustalić początku ich występowania, oraz bardzo często firmy dominujące aktualnie rynek mają problem z przyznaniem że muszą się przebudować od podstaw. Takie kolosy w tych przypadkach najczęściej padają. Nokia, Kodak, albo Drutex - polski producent siatki ogrodzeniowej produkujący okna :D.

 

Natomiast zmiana z wertykalu w horyzontal: chodzi o skoncentrowanie hardware'u i pasującego tylko do niego softwareu w jednej firmie (Commodore Atari itd) którzy przegapili nadchodzącą erę wertykalnych systemów: soft i hardware działające niezależnie i wymiennie czyli pecety.

Dzięki za przybliżenie tematu. 

Nokię miałem okazję oglądać od środka w dniach jej chwały, czyli złotych czasach telefonów na platformie Symbian S60. W jednym z oddziałów firmy w fińskim Oulu była nawet taka gablotka z prototypami, które nigdy nie dotarły na sklepowe półki. Niektóre to były konkretne potworki. Jeszcze większym potworkiem był proces tworzenia oprogramowania na telefony oraz sterowników na komputery (do współpracy z telefonami po kablu). Na szczęście nie musiałem tego pisać. Ale proces budowania oprogramowania, który trwał ponad 8 godzin i mógł się na przykład wysypać pod koniec, niezbyt sprzyjał szybkości i jakości rozwoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :

Koszt odzyskania danych (padły głowice podobno) z dysku jak ze zdjęcia - to?

Może ktoś, kto to zrobi, np. Kraków? 

Z góry dziękuję!

t366be7539a8f416.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _akir_ napisał:

Ostatnio dla klienta wysylalem do Gdanska do VSDaty
Koszt duzy, wyszlo 3500 netto, tez padly glowice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz to grosze kosztuje, w okolicach roku 2003 albo 4 zawiozłem padnięty firmowy dysk do Ontracka jak mieli jeszcze siedzibę w takim zapyziałym budynku na Dźwigowej za piramidą dawnego EFLu, to za dysk bodajże 80GB mi krzyknęli 10k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to grosze kosztuje, w okolicach roku 2003 albo 4 zawiozłem padnięty firmowy dysk do Ontracka jak mieli jeszcze siedzibę w takim zapyziałym budynku na Dźwigowej za piramidą dawnego EFLu, to za dysk bodajże 80GB mi krzyknęli 10k

Pamietam tą szczurownie
Ontrack się ceni, ale jak dla mnie cena nie idzie w parze z jakością
Osobiście wole chłopaków z VSData, robią dla odzysk i od czasu do czasu informatykę śledczą, ani razu mnie nie zawiedli czego nie mogę powiedzieć o Ontracku (ale tutaj się klient uparł żeby do nich dać dyski „bo przecież odzyskali dane z laptopa jednej posłanki” )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M_isza napisał:

spece od IT, co sadzicie o elektronicznych licencjach w necie na MS Office w tych dobrych cenach... lewe to, czy mozna kupic?

Mam gościa wartego polecenia, pakiet za 50zł, działa już od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M_isza napisał:

spece od IT, co sadzicie o elektronicznych licencjach w necie na MS Office w tych dobrych cenach... lewe to, czy mozna kupic?

Lewe jak nic.

 

26 minut temu, kornik napisał:

Mam gościa wartego polecenia, pakiet za 50zł, działa już od dłuższego czasu.

Działać działa ale na 99% niezgodnie z licencją. Albo ktoś jest sponsorem.

 

Niektóre sklepy wklejają sobie nawet logo partnera MS i robią "wajchy".

 

Chcesz full legal kupujesz ze strony MS. Drogo w sumie tak, ale pytanie do czego używasz i do czego Ci to potrzebne, bo darmowe pakiety też są ok. Albo wersja na przeglądarkę.

Są jakieś free wersje dla studentów i chyba dla nauczycieli (choć tu może preferencyjna stawka). Ale to musisz z uczelnią ewentualnie załatwiać jeśli Ci przysługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmurowy mnie nie interesuje, a w gre wchodza werscje z outlookiem. profesionlaa 2019 znalazlem za 599 i nie jest to 250 jak na allegro, niby ma byc legalnie... dziwi mnie, ze na allegro takie cuda sa wystawiane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kornik napisał:

Mam gościa wartego polecenia, pakiet za 50zł, działa już od dłuższego czasu.

to juz napewno kombinowane z licencja. skoro nie kradne, to i nie okradam tych, ktorzy cos stworzyli, ale przy tym szukam tego w najlepszej cenie, ale za legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał:

Lewe jak nic.

Są i takie i takie. Jeżeli nie jest to licencja OEM to śmiało może być odsprzedana, czego zabrania Microsoft w swojej licencji i za co dostał po łapkach od EU. Dlatego jeżeli odkupujesz licencję pudełkową to wszystko jest zgodnie z prawem, ale tylko na obszarze EU. Ja mam takiego Windowsa na jednym kompie.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze coś o licencji volume/vl/mak to lewe. OEM wypadałoby z odpowiednim sprzętem. Retail do wybronienia. I koniecznie fvat 23% z polskiej firmy. Warto też zachować zrzut strony.

Ale taka mieszanka retail + fvat 23% z polskiej firmy to raczej nie 50zł tylko co najmniej 150-200.

Do firmy gdzie ma być wszystko zapięte pod kołnierz nie brałbym czegoś takiego. Ale prywatnie lub do drobnej działalności po uświadomieniu kupującego why not...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rutra80 napisał:

Jak pisze coś o licencji volume/vl/mak to lewe. OEM wypadałoby z odpowiednim sprzętem. Retail do wybronienia. I koniecznie fvat 23% z polskiej firmy. Warto też zachować zrzut strony.

Ale taka mieszanka retail + fvat 23% z polskiej firmy to raczej nie 50zł tylko co najmniej 150-200.

Do firmy gdzie ma być wszystko zapięte pod kołnierz nie brałbym czegoś takiego. Ale prywatnie lub do drobnej działalności po uświadomieniu kupującego why not...

Za 50zł kupiłem na FV 23% z polskiej firmy retailową wersję Win10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rutra80 napisał:

No Windows da radę ale takie Office raczej drożej chodzą, chyba że jakiś pojedynczy strzał...

Też się da. Ja np. kupiłem Office 2016 z programu firmowego dla pracowników, licencja retail, zapłaciłem 80zł :) Raczej bym za nią nie chciał więcej niż zapłaciłem ;)

 

EDIT: Home Edition w sklepie kosztuje 299zł, nikt Ci nie da 150 za używaną licencję...

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna firma :) Ja mam na myśli full Office 2019 na Allegro.

Swoją drogą uczelnia na której studiowałem miała umowę z Microsoft dzięki której każdy student miał prawie nieograniczony dostęp do wszystkiego co sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rutra80 napisał:

Fajna firma :) 

Owszem, szczególnie że wersja Pro :)

17 minut temu, rutra80 napisał:

 Ja mam na myśli full Office 2019 na Allegro.

Czyli masz na myśli Pro? Bo jak tak to ona rzeczywiście jest droższa.

18 minut temu, rutra80 napisał:

Swoją drogą uczelnia na której studiowałem miała umowę z Microsoft dzięki której każdy student miał prawie nieograniczony dostęp do wszystkiego co sprzedają.

Też miałem, ale pracowałem już w firmie, która miała wykupiony pełny TechNet i MSDN więc i tak miałem wszystko :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rutra80 napisał:

Fajna firma :) Ja mam na myśli full Office 2019 na Allegro.

Swoją drogą uczelnia na której studiowałem miała umowę z Microsoft dzięki której każdy student miał prawie nieograniczony dostęp do wszystkiego co sprzedają.

tak bywa, kiedys studenci i pracowniki mieli ms office 2010, dzis juz wszytsko w chmurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem firme, ktora sprzedaje office 2019, ale w wersji do pobrania z ich serwera i przy reintalce klucz podobno moze nie wejsc i tel do microsoft i "normalna" wersja z servera MS. pierwszy za 299, drugi za 599. a ze openoffice do mnie przemawia bo nie otwiera haslowanych plikow i nie ma outlooka, to szukam ms office legalnego swiezego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, M_isza napisał:

znalazlem firme, ktora sprzedaje office 2019, ale w wersji do pobrania z ich serwera i przy reintalce klucz podobno moze nie wejsc i tel do microsoft i "normalna" wersja z servera MS. pierwszy za 299, drugi za 599. a ze openoffice do mnie przemawia bo nie otwiera haslowanych plikow i nie ma outlooka, to szukam ms office legalnego swiezego...

Szybciej obadaj wersję box z olx'a. Przykładowy 2k7 LINK chyba, że wymagasz czegoś nowszego. Ale i te nowsze za boxy ceny mają całkiem całkiem.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w g2a na liscie owszem sa, ale szczegoly juz blad strony :)

a jak juz mam placic, to jakos wysylanie pieniedzy do kingkogow mnie nieinteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...