Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli używasz przeglądarki Chrome, to możesz też spróbować Chrome Remote Desktop.

Jeszcze raz dzięki !!! Wszystko działa i nic więcej nie potrzebuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michał W. napisał:

Jak ta zrobić nie wchodząc do systemu?

 

Restart z SHIFT'em, o którym pisałem wcześniej, powinen dać dostęp do punktów przywracania systemu.

 

Edytowane przez czekker
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki...

Może się komuś przyda - świeżutkie info z naszego CERTu:

 

Otrzymaliśmy informację o trwających właśnie masowych atakach na serwery Microsoft Exchange wykorzystujących podatności 0-day, które zostały zaadresowane w dzisiejszych aktualizacjach opublikowanych przez Microsoft:
https://msrc-blog.microsoft.com/2021/03/02/multiple-security-updates-released-for-exchange-server/

 

Podatności dotyczą serwerów:
- Microsoft Exchange Server 2013  
- Microsoft Exchange Server 2016  
- Microsoft Exchange Server 2019

 

Atak nie dotyczy usługi Exchange Online.

 

Zalecamy pilną instalację aktualizacji na podatności:
- CVE-2021-26855
- CVE-2021-26857
- CVE-2021-26858
- CVE-2021-27065
- CVE-2021-26412
- CVE-2021-26854
- CVE-2021-27078

 

Informacja o atakach:
https://www.microsoft.com/security/blog/2021/03/02/hafnium-targeting-exchange-servers/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rutra80 napisał:

W Win10 shift chyba nie zadziała... Raczej odpalenie laptopa z nośnika instalacyjnego z Win10 na płycie lub pendrive.

 

Dzisiaj specjalnie sprawdziłem na służbowym lapku (win10 enterprise) - kliknięcie Restart z wciśniętym SHIFT z poziomu ekranu logowania uruchamia ten nowy tryb "awaryjny" z opcjami odzyskiwania/resetowania systemu.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że @Michał W. juz odzyskał hasło :) teraz jest problem z systemem - nie loguje sie do niego

co bym poradzil to jednak zrobic naprawe systemu z nosnika instalacyjnego, dane nie powinny pójść w kosmos - naprawi uszkodzone rejestry i system powinien wstac

dodatkowo z nosnika instalacyjnego mozna wejsc w tryb odzyskiwania i naprawy a takze podmienic jeden plik i dzieki temu zmienic haslo

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie rady. :hi:

Gram teraz z dzieckiem w trampolino siatkówkę na podwórzu ale wieczorem powalczę i dam znać co i jak. :)

Nie mam nośnika z win i urządzenie nie ma czytnika cd. Jak nie zadziała awaryjny to będę musiał jeszcze to rozgryźć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał W. napisał:

Dzięki Panowie za wszystkie rady. :hi:

Gram teraz z dzieckiem w trampolino siatkówkę na podwórzu ale wieczorem powalczę i dam znać co i jak. :)

Nie mam nośnika z win i urządzenie nie ma czytnika cd. Jak nie zadziała awaryjny to będę musiał jeszcze to rozgryźć. ;)

Tu ściągasz i dajesz żeby Ci zrobił pendrive:

Pobierz Windows 10 (microsoft.com)

Ale spróbuj najpierw shift jak czekker pisał.

Edytowane przez rutra80
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volume Up + Power restartuje SP7, potem jesli się uda dobić do ekranu logowania, to shift+restart powinno dać opcję resetu urządzenia (ewentualnie spróbować w trybie awaryjnym to samo), no a potem to już według instrukcji i nie używać durnego oprogramowania :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bomba, nie przejmuj się - na Maku też bywa różnie. W moim pierwszym MBP M1 dosłownie po pół dnia używania padł ekran, ale zdążyłem już go przygotować pod siebie - więc przed odesłaniem pasowało zrobić odpowiednik tego co robi się na screenie powyżej. Uceglił się, chociaż miał już zaaplikowaną poprawkę po której nie powinien i reanimacja go do etapu w którym system się w końcu zechciał zacząć instalować, zajęła mi dobre 2h kombinowania. Nie życzę nikomu, kto nie ma do tego smykałki, aby spotykały go takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie z innej beczki. Czekam cierpliwie na części do nowego PC i tak zastanawiam się czy jest jakaś możliwość dokupienia czegoś w rodzaju zewnętrznej karty dźwiękowej wpinanej w USB... coś jak WEFA do radia samochodowego. Konkretnie chodzi mi to, że płyta główna nie będzie miała modułu BT, a tak mocno przyzwyczaiłem się już do korzystania ze słuchawek bezprzewodowych, że nie chciałbym znowu przerzucać się na przewód. Wiem, że można kupić sam moduł BT podpinany do USB, ale jakoś tak trącą mi one tanią chińszczyzną i wolałbym chyba coś bardziej profi. 
A może zbyt mocno kombinuję? ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orear napisał:

Koledzy, pytanie z innej beczki. Czekam cierpliwie na części do nowego PC i tak zastanawiam się czy jest jakaś możliwość dokupienia czegoś w rodzaju zewnętrznej karty dźwiękowej wpinanej w USB... coś jak WEFA do radia samochodowego. Konkretnie chodzi mi to, że płyta główna nie będzie miała modułu BT, a tak mocno przyzwyczaiłem się już do korzystania ze słuchawek bezprzewodowych, że nie chciałbym znowu przerzucać się na przewód. Wiem, że można kupić sam moduł BT podpinany do USB, ale jakoś tak trącą mi one tanią chińszczyzną i wolałbym chyba coś bardziej profi. 
A może zbyt mocno kombinuję? ;p 

Czy to jest jakiś problem dołożyć BT do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orear mam zadżabiste dongle BT, wyglądają jak wszystkie inne dongle ale uwierz mi mam klientów z dubaju którzy płacą za nie czterocyfrowe kwoty. Jak dla Ciebie cena forumowa 999zł za sztukie :faja:

 

Dane techniczne:

  • krystaliczna jakość dźwięku*
  • soczyste basy
  • anielskie soprany

* nie biorę odpowiedzialności jeśli kupujący nie ma dobrego smaku i wyrobionego gustu pozwalającego docenić produkt

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooobra, czyli kombinuję, haha. :biglol:

3 godziny temu, rutra80 napisał:

@Orear mam zadżabiste dongle BT, wyglądają jak wszystkie inne dongle ale uwierz mi mam klientów z dubaju którzy płacą za nie czterocyfrowe kwoty. Jak dla Ciebie cena forumowa 999zł za sztukie :faja:

 

Dane techniczne:

  • krystaliczna jakość dźwięku*
  • soczyste basy
  • anielskie soprany

* nie biorę odpowiedzialności jeśli kupujący nie ma dobrego smaku i wyrobionego gustu pozwalającego docenić produkt

Biere dwa! :thx: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orear napisał:

Dooobra, czyli kombinuję, haha. :biglol:

Biere dwa! :thx: :biglol:

Zaraz się dorobię jak niektórzy na kartach graficznych albo yarisach gr :D

 

A poważniej, jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to kup słuchawki bezprzewodowe z bezstratną transmisją dźwięku. Takie nie są tanie. BT stosuje kompresję stratną więc pogarsza jakość, chociaż w 99% nie na tyle żeby to usłyszeć... 

Edytowane przez rutra80
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...