Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem wcześniej - najprostsze i w miarę skuteczne rozwiązanie twojego problemu:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-WPA4220KIT.html

 

   OK, to spróbuję takiego rozwiązania i powiem jaki był efekt :) Ile takich urządzeń można jednocześnie skonfigurować? 2-3 da radę? 

 

 

 

Pod warunkiem, że używane do transmisji gniazdka będą na tej samej fazie.
 

Artur - instalacja domowa zazwyczaj jest. Ale oczywiście sprawdzę w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakładanie drugiego ap po kablu też nie jest komfortowe- musisz stworzyć nową sieć na innym kanale- urządzenia muszą się przełączyć (a właściwie to ty je musisz przełączyć) na drugą sieć.

czyli to nie będzie tak, że pracując na tym samym kanale, komp podepnie się pod mocniejszy sygnał ? Sorry za lamerskie pytania, ale akurat w tym temacie moja wiedza jest dość ograniczona.
Nigdy w życiu! Żeby tak działało to musi działać tzw roaming a to jest właśnie zadanie mocno skomplikowanych systemów multicell. Stosuje się takie rozwiązania np w salach konferencyjnych gdzie wchodzi kilka setek luda ale sprzęt do tego kosztuje duże piniąse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy w życiu! Żeby tak działało to musi działać tzw roaming a to jest właśnie zadanie mocno skomplikowanych systemów multicell. Stosuje się takie rozwiązania np w salach konferencyjnych gdzie wchodzi kilka setek luda ale sprzęt do tego kosztuje duże piniąs
 

człowiek się przyzwyczaił w korpo - że gdzie nie pójdzie tam się samo wszystko przełącza w sieci i myślałem, że domowo to też będzie tak prosto. Ech... człowiek od czasów C64 się lamer jednak zrobił :mrgreen:

 

Zamówiłem już te "gniazdkowe" transmitery. Mam nadzieję, że w weekend uda się je potestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale kabelek do ściany to zostaje tam gdzie router. Ale pozostałe wtyczki w gniazdko działają jako AP? 

 

Przynajmniej tak zrozumiałem z opisu i tzw. filmiku dla lamerów

 

  • Łatwa konfiguracja jednym przyciskiem - przycisk Wi-Fi Clone umożliwia łatwe skopiowanie ustawień sieci bezprzewodowej i rozszerzenie jej zasięgu.
  • Standard HomePlug AV umożliwiający transmisję przez istniejącą domową sieć elektryczną z prędkością do 500Mb/s, idealną dla strumieniowych transmisji wideo HD i 3D oraz gier online.
  • Udostępnianie sieci bezprzewodowej o prędkości do 300Mb/s w trudno dostępnych miejscach w domu lub w biurze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ten opis jest jak dla mnie tak napisany żeby nie było nic z niego wiadomo, przynajmniej konkretnego. Ale jeżeli przetestujesz i będzie to działało - daj znać bo sam jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta, To jaki dysk 2,5 SATA SSD polecasz z pojemności nie mniej niż 320GB? mam Intel seria 320 ale 160GB. Na cenę nie mam wpływu ale jeżeli w cenie intela 300GB mogę mieć coś większego ale również w miarę markowego to b się nawet skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@aflinta, To jaki dysk 2,5 SATA SSD polecasz z pojemności nie mniej niż 320GB? mam Intel seria 320 ale 160GB. Na cenę nie mam wpływu ale jeżeli w cenie intela 300GB mogę mieć coś większego ale również w miarę markowego to b się nawet skusił.

Obawiam się, że nie potrafię w sposób satysfakcjonujący odpowiedzieć na Twoje pytanie bo:

 

1) Sam używam w swojej mobilnej stacji roboczej dysków serwerowych: 960GB Samsung SM863 oraz 200GB Intel S3700

2) Najniższą półkę jaką bym wsadził do swojego komputera to Intel S3520 (ale nie mniejszy niż 480GB), choć wolę SM863. 

3) Teraz trend jest w stronę dysków NVMe, które nie mają ograniczeń wydajności SATA. 

4) Ceny pamięci flash będą rosły w 2017 roku (podobnie jak w Q4 2016) więc jak na razie to taniej już było.

5) Zaprzyjaźnione Data Center bierze Samsungi Evo 850 dla swoich klientów, alternatywnie można stosować też Sandisk X400 - bardzo fajna seria dla konsumentów. Dla mnie dyski konsumenckie mają za niską żywotność, ale pewnie większość zwykłych ludzi będzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie dyski konsumenckie mają za niską żywotność, ale pewnie większość zwykłych ludzi będzie zadowolona.

to do tak zwanego laptopika domowego, bez szału z wymaganiami. 

dzięki

 

Jeśłi tylko domowy lapek to możesz popatrzeć na dyski zbudowane na kościach TLC (np. Kingston UV400)- tańsze ale coś za coś. Nieco słabsze parametry i mniejsza żywotność pamięci ale dla home usera - świat i ludzie. Jeśli chcesz wydać ciut więcej - patrz na dyski na kościach MLC, tych jednak na rynku jest już zdecydowanie mniej i kosztują więcej niż TLC - o ok. 15-20% (np.. HyperX Savage). Masz też dyski dla wymagających userów ale jeszcze nie enterprise ani serwerowe - np. KC400 Kingstona - z większymi możliwościami monitorowania dysku i wydłużoną gwarancją.

Co do cen - w 2017 będzie tylko drożej. Niektórzy producenci pamięci wróżą że cały 2017 będzie stał pod znakiem wzrostów cen i niedoborów pamięci, więc będzie tylko drożej a i z dostępnością lichutko.

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@aflinta, To jaki dysk 2,5 SATA SSD polecasz z pojemności nie mniej niż 320GB? mam Intel seria 320 ale 160GB. Na cenę nie mam wpływu ale jeżeli w cenie intela 300GB mogę mieć coś większego ale również w miarę markowego to b się nawet skusił.

Obawiam się, że nie potrafię w sposób satysfakcjonujący odpowiedzieć na Twoje pytanie bo:

 

1) Sam używam w swojej mobilnej stacji roboczej dysków serwerowych: 960GB Samsung SM863 oraz 200GB Intel S3700

2) Najniższą półkę jaką bym wsadził do swojego komputera to Intel S3520 (ale nie mniejszy niż 480GB), choć wolę SM863. 

3) Teraz trend jest w stronę dysków NVMe, które nie mają ograniczeń wydajności SATA. 

4) Ceny pamięci flash będą rosły w 2017 roku (podobnie jak w Q4 2016) więc jak na razie to taniej już było.

5) Zaprzyjaźnione Data Center bierze Samsungi Evo 850 dla swoich klientów, alternatywnie można stosować też Sandisk X400 - bardzo fajna seria dla konsumentów. Dla mnie dyski konsumenckie mają za niską żywotność, ale pewnie większość zwykłych ludzi będzie zadowolona.

 

Artur... zawsze podejrzewałem, że jesteś Klingonem. Ten język jest trudny ....  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Teraz trend jest w stronę dysków NVMe, które nie mają ograniczeń wydajności SATA.

Mam takiego samsunga 950 PRO, odczyt ponad 2GB/sek zapis ok 1GB/sek wydajnościowo wymiata, ale żywotność pewnie podobna na inne dyski dla indywidualnych konsumentów (nie serwerowe wynalazki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż 3D XPoint nie spowszechnieje jako technologia produkcji pamięci to żywotność będzie jakimś ograniczeniem. Owszem mają się w połowie roku jakieś dyski konsumenckie pojawić, ale chyba to będzie górna półka, 2-3 lata zejdzie zanim będzie to powszechne jak dzisiaj TLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...