Skocz do zawartości

ceny..


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie KPL. swiec za 330 NGK Platinum z wymianą i F.VAT :mrgreen:

A zwykłe - nie platinium?

Zwykłych do turbo się nie stosuje, stosuje się do zwykłego koszt z wymianą to 70 zł

 

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 10:25 am ]

Wymiana sprzegla GT - 2 tygodnie temu okolo 300PLN 1 dzien czyli na poczekaniu :cool:

Zainteresowani pisac do Czarnego - nie-ASO :grin:

Czy zmienili CI uszczelniacz na wale korbowym z tyłu Na ORGINALNY :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jed i reszta ferajny z 3city - pytanie - czy mam jakąś rozsądną alternatywę w okolicy w postaci bystrego i niedrogiego mechanika/warsztatu robiącego Subaraki ? (na priv)

Niestety po moich rozlicznych doświadczeniach z ASO VW/Audi przekonałem się, że szyld ASO świadczy tylko o wysokich cenach i poczekalni z automatem do kawy - wiedza i umiejętności zależą tylko od mechanika a z nimi bywa różnie. Wybieram się do Zdanowicza, bo to jeden z dwóch serwisów w Trójmieście, o których znalazłem informacje na forum, o obu piszecie różnie, więc z dwojga złego wybieram ten z autoryzacją - może w razie wtopy będzie łatwiej dochodzić swego...

 

Z drugiej strony wymieniałem u Zdanowicza żarówkę (przednie pozycyjne, nie miałem pomysłu na wymianę poza wymontowaniem całej lampy :oops: ), chłopak napracował się przez dobre 15 minut i skasowali mnie 1,5 PLN za żarówkę W5W :wink: , więc może nie jest tak źle z ich podejściem do klienta...

 

Pozdrowienia,

serhij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłych do turbo się nie stosuje, stosuje się do zwykłego koszt z wymianą to 70 zł

 

Przy okazji zapytam - jeśli można - wymieniam sobie sam świece w Foresterze wolnossącym i nie widzę większych problemów ale ....

Dojście od lewej strony jest ok. Z prawej wygląda ewidentnie na to że trzeba odkręcić zbiorniczek z płynem od spryskiwaczy. Pytanie - czy wężyki od zbiorniczka są wyastarczająco długie czy trzeba płyn spuścić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana świec w turbo sama robocizna 250 PLN w Łomiankach u Adamskiego, świece kupiłem sam w hurtowni.

Ile, ostatnio Janusz wymienił świece za 50pln w fantazji-mocy

 

 

A w tym ASO przy Jubilerskiej chcieli 680PLN za samą robociznę.

 

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 8:37 pm ]

U mnie KPL. swiec za 330 NGK Platinum z wymianą i F.VAT :mrgreen:

A zwykłe - nie platinium?

 

U nas podobna cena i tez Fvat dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wymieniałem u Zdanowicza żarówkę (przednie pozycyjne, nie miałem pomysłu na wymianę poza wymontowaniem całej lampy ), chłopak napracował się przez dobre 15 minut i skasowali mnie 1,5 PLN za żarówkę W5W , więc może nie jest tak źle z ich podejściem do klienta...

Po wymianie żarówki raczej nie oceniaj wachowości mechanika i całego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowości - broń Boże, to wiadomo, że zrobi każdy. Bardziej chodziło mi o to, że nie próbowali nawet wyliczać roboczo godzin itp. , potraktowali to jako przysługę. Niby nic, ale w wielu warsztatach wyciągneli by rękę po pieniądze. Co nie zmienia faktu, że na pytanie o mały przegląd olejowy usłyszałem 800 :shock: .

 

pozdrowienia,

serhij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że na pytanie o mały przegląd olejowy usłyszałem 800
No właśnie...miłym gestem za 5zł zdobywają klienta i potem kasują z nawiązką :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwisu olejowego mam jeszcze 8000km, czyli po mojemu jakies 2-2,5 miesiąca. Znajdę opcję alternatywną :-). Gdybym miał płacić aż tyle za tak małą sprawę musiałbym mieć PEWNOŚĆ, że robotę zrobią z sercem i głową, a na to nie liczę. Szukanie mechanika aut z grupy VW/Audi zajęło mi chwilę, ale ufam mu bardziej niż księgowej :twisted: .

 

pozdrowienia,

serhij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w skład małego przeglądu, olej, filtr oleju, wymiana i ogólna inspekcja pojazdu. Nie przypominam sobie czy wymieniają filtr powietrza, ale to i tak nie tłumaczy wysokości kwoty. Nawet gdyby jeszcze wymienili olej w skrzyni i dyfrach to i tak kwota byłaby niemała...

 

pozdrowienia,

serhij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wszyscy sprowadzają przegląd tylko do wymiany oleju i filtrów ??? i dla tego Wasze zdziwienie ceną ?? prawda ??

może przegląd to również sprawdenie wszystkiego co tylko sie da, uzupełnienie płynów, czyszczenie hamulców itd. ale przecież nikt o to nie prosi pana Waldka a i pan Waldek tego sam nie zrobi więc i za to nie skasuje.

 

oczywiście to była czysta abstrakcja nie warta dalszej dyskusji bo wszyscy wiemy że i w aso nic nam tak na prawde nie sprawdzają.

a jeśli chodzi o ceny (tak żeby w temacie coś było) to nasz mechanik do którego mamy takie zaufanie jak ktoś wyżej napisał duże bierze za taki "przegląd" wymiane 30zł +materiały moje oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przegląd to również sprawdenie wszystkiego co tylko sie da, uzupełnienie płynów, czyszczenie hamulców itd. ale przecież nikt o to nie prosi pana Waldka a i pan Waldek tego sam nie zrobi więc i za to nie skasuje.

 

oczywiście to była czysta abstrakcja nie warta dalszej dyskusji bo wszyscy wiemy że i w aso nic nam tak na prawde nie sprawdzają.

 

No wiec przegląd to nie tylko wymiana oleju z filtrem ale szereg innych czynnosci , które wynikają z "badań" producenta np. co należy spr. i np. oczyscić czy przesmarowac w aucie żeby w miarę bez kłopotów przetrwało gwarancję i było bezpieczne .Tych punktów w zależności od przeglądu jest chyba z 30. Oczywiście mało które nie Aso te informacje ma. Ich czynności sprowadzają sie najczęściej do wymiany i spr. np. luzów zawieszenia.Ale dobre i to.Nie namawiam do korzystania z ASO ale chcę pewne rzeczy wyjaśnić. Koszt przeglądu w ASO to okolo 700-800 zł w tym najczeście 200-300 zł to olej. Mozna przywiesć swój.Aso są dość czesto kontrolowane przez podstawionych klientów a ewentualne sankcje za niedokładny przegląd są dość uciążliwe.Decyzja oczywiście należy do właściciela i jest najczęście spowodowana stanem portfela co zrozumiałe. Warto jednak przed podjeciem decyzji chociaż zadzwonic i sprawdzić ceny bo jak juz kiedyś pisałem wiele firm kupuje u mnie części z pewnym rabatem oczywiście ale to nie zmienia postaci rzeczy.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, ja właśnie sobie tak wyobrażam "większą" cene za "pewność" dobrze wykonanej pracy/przeglądu, który nie jest tylko wymianą oleju/filtrów ale całą ściśle określoną procedurą, przez posiadającą ogromną wiedze, kompetentną osobe. i chciałbym bardzo, żeby tak było. co więcej wierzyłem nawet, że tak jest serwisując pewne auto kupione jako nowe do przebiegu ok 200kkm w ASO mimo iż gwarancja już dawno sie skończyła a kasa jak wiadomo dużo większa, właśnie ze względu na tą wiedze której to pan Waldek nie ma. nie będe sie tu rospisywał, powiem tylko, że już w tą wiedze nawet odrobine nie wierze, choć wszystkich nie sprawdziłem i nie powiem, że takich prawdziwych/dobrych/profesionalnych miejsc nie ma - na pewno są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

moze gdyby ASO informowalo po wykonaniu przegladu/wymiany oleju co jeszcze zostalo zrobione, nie byloby niedomowien. Ja serwisowalem i bede serwisowal w ASO, ale wynika to bardziej z intuicji i z tego, ze w mojej branzy tez reprezentuje "strone autoryzowana", niz z pewnosci, ze w ASO robione jest cos wiecej. Co wiecej, znajomi czesto pukaja sie znaczaco w glowe, jak mowie ile zaplacilem za wizyte.

Gdyby po przegladzie ktos mi powiedzial: "Zmienilismy olej, filtry, sprawdzilismy zawieszenie, wycieraczki, miekkosc foteli, wunderbauma i schowek na kubki oraz tysiac innych rzeczy" spalbym spokojniej i nie zwracal uwagi na wichrzycieli :twisted:

A zwykle konczy sie na wreczeniu faktury. Moze to i napisane na fakturze jest wszystko, ale ja od faktur wysypki dostaje.

 

A tak, to czasami czlowiek ma ochote zbladzic do Pana Wladka :grin:

Chociaz z drugiej strony jak zostawialem forda w ASO, to przez miesiac wyciagalem z zakamarkow reklamowe czekoladki, co mnie doprowadzalo do bialej goraczki itp. Chyba mi trudno dogodzic ;)

 

Bardzo bym sie cieszyl, jakby ktos mnie utwierdzil w przekonaniu, ze wybierajac ASO robie dobrze...

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ASO, dorzucę swoje trzy grosze.

To o czym pisze Pan Andrzej, to co do zasady święta racja - ASO ma wiedzę, narzędzia itd., generalnie właściciel auta powinien odstawiać tam samochód z poczuciem, że krzywda może spotkać najwyżej jego portfel, pojazd jest bezpieczny. Jasne i czytelne. Rzecz w tym, że konkretną pracę wykonują konkretni ludzie a prawdziwy problem rozbija się o kadrę.

W jednym ze swoich postów wspomniał Pan o dwójce Pańskich pracowników, którzy współpracują z Panem od bodajże początku lat 90-tych. Oni z całą pewnością mają, wiedzę, doświadczenie i praktykę - pracownicy jakich wiele serwisów z pewnością zazdrości. Co ja mówię - na bank zazdrości, bo wieloletni pracownicy serwisów w większości ASO to białe kruki - wielu z nich po odebraniu stosownej wiedzy i zdobyciu doświadczenia otwiera własne warsztaty lub wyjeżdża za granicę. A stacja pozostaje ze słabszymi mechanikami, bądź szkoli nowych od podstaw. Tak rodzą się opinie o kiepskiej jakości napraw w ASO i niczym nie uzasadnionych wysokich cenach. Polityka kadrowa i płacowa każdego z ASO to oczywiście ich prywatna sprawa, ale klienci na tym cierpią i zła fama o serwisach autoryzowanych idzie w Polskę. Na tym zaś cierpią inne ASO.

Nie piszę tego jako moralizator - bardziej jako ciężko doświadczony praktyk. Historiami co przeszło moje Audi w ASO mogę sypać jak z rękawa, a że po każdej wtopie zmieniałem ASO, to mogę powiedzieć co nieco o 5 z bodaj 8 autoryzowanych serwisów VAG. Dopiero gdy znalazłem mechanika, który myślał przy pracy moje problemy dobiegły końca.

Teraz poza Audi mam Subaru. Kupując je wiedziałem, że gdański serwis ma marną opinię, więc z klucza rozpoczynam poszukiwania serwisanta. I proszę mi wierzyć - cena nie jest tu głównym powodem...

 

pozdrowienia

serhij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...