Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja zdania nie zmienię - najlepszy był MY 2003-2005 :mrgreen: Ma coś w sobie ten model.
O to to...

100% racji :cool:

 

Jako ciekawostkę wrzucę najlepiej sprzedawane auta 4x4 w Polsce w roku 2007:

1. Toyota RAV4 3 149 szt.

2. Suzuki Grand Vitara 2 179 szt.

3. Honda CR-V 1 942 szt.

4. Mitsubishi Outlander 1 054 szt.

5. Nissan X-Trail 832 szt.

Subaru Forester - szósta pozycja - 811 szt.

 

Czy można to oceniać jako sukces SIPu, czy nie specjalnie?

A jak wypadnie nowy Forester?

 

Jeśli o mnie chodzi, to MY'03 na nowego nie zamieniłbym...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jeździmy od niedawna Foresterem 2,5XT MY08, właśnie dzieki temu wątkowi... Tak, tak, to dzieki "Foresterowym spekulacjom" poznaliśmy wygląd nowego Forysia i postanowiliśmy zdecydowanie pośpieszyć sie z zakupem. Niestety były duuuuże kłopoty. W pierwszej połowie grudnia już był bardzo mały wybór w polskich salonach, a szukalismy podstawowej wersji 2,5XT, manuał, mozliwe 3 kolory. Zadzwoniłem do Centrali SIP, aby sie upewnić, czy gdzies w Polsce można kupić takiego j.w Forestera, ale już było za późno...

Musielismy Go kupić w salonie w innym kraju Unii Europejskiej. Bardzo się cieszymy, że sie udało :grin: !!! Szkoda, że Polscy dealerzy nie mogli nam pomóc, a wiem, że niestety nie mieli na to wpływu....

filester napisał/a:

A ja zdania nie zmienię - najlepszy był MY 2003-2005 :mrgreen: Ma coś w sobie ten model.

O to to...

100% racji :cool:

No właśnie!!! A MY08 to juz pewnie "Ostatni Mohikanin"

 

[ Dodano: Sro Mar 12, 2008 11:33 am ]

Nowy Forester ma 280 KM, czy ludzie nie wiedzą co piszą? :shock:

http://autofoto.pl/blogs/autobit_autobi ... odoba.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzieki richo :wink:

Generalnie typowy SUV niczym nie rozniacy sie wizualnie od reszty na rynku, owszem srodek bardziej pojemny od poprzednika / poj. bagaznika chyba bez zmian

 

Co do "suv'owej typowości" to bym się niezgodził. Wbrew temu co robią inni producenci,

z tego co widziałem to Subaru poprawiło parametry off-roadowe, kąty natarcia i zejścia

są większe niż w wesji poprzedniej, no i zwiększony prześwit, dodatkowo/standardowo

reduktor - co w typowych bulwarowych SUV'ach jest NIESPOTYKANE.

Czyli jednak FHI nie idzie z ogólno europejskim/światowym nurtem - i to mi się podoba.

Na pocieszenie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze nie idzie - teraz na topie sa wlasnie miniSUVy, czy tez podniesione uterenowione szybkie kombi - wlasnie to, czym Forester byl zawsze. A ten z kolei idzie w kierunku, w ktorym "czolowe marki" szly 8 lat temu - puchnie.

 

p.s. katy natarcia i zejscia moze sa wieksze, ale zdaje sie mniejszy kat rampowy (wiekszy rozstaw osi) oraz wykrzyz (zmienione tylne zawieszenie -> krotszy skok?). No i nie ma LSD z tylu =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie....u nas będzie 2.5 XT, za to na zachodzie Europy w ogóle ma nie być oferowany Forek z turbo. Tym razem sąsiedzi będą do nas wpadać po 2.5 XT :mrgreen:

 

P.S. nowy Forek 2.0 XA 000 zaczyna się od 98 000 zł. W wyższych wersjach 2.0 będzie już navi i dvd player, elktryka fotela. Same dobroci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie....u nas będzie 2.5 XT, za to na zachodzie Europy w ogóle ma nie być oferowany Forek z turbo. Tym razem sąsiedzi będą do nas wpadać po 2.5 XT

 

P.S. nowy Forek 2.0 XA 000 zaczyna się od 98 000 zł. W wyższych wersjach 2.0 będzie już navi i dvd player, elktryka fotela. Same dobroci

 

szczególnie za tym DVD tęsknię :wink:

ŁukaszG piszesz o cenie, wiesz gdzie mozna zdobyc więcej prawdziwych informacji nt. nowego Forka. Bo ja ciągle trafiam na takie kwiatki jak wyżej cytowałem - zobacz:

Nowy Forester ma 280 KM, czy ludzie nie wiedzą co piszą?

http://autofoto.pl/blogs/...-si-podoba.aspx

 

Czy są juz jakieś oficjalne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to narazie jest tylko cennik:

http://www.subaru.pl/datasheet/cennik.pdf

 

Dzięki :smile: Czyli tylko troszkę droższy - to dobrze. Może teraz, z tym ładnym, wręcz, zunifikowanym wyglądem stanie się bardziej popularny? Ciekawe jak będzie z wersją 2,5XT?

Jak jednak się cieszę, że zdążyliśmy z zakupem "lodówki" (chociaż w Polsce już Ich nie było...) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na razie mamy cennik i takie dane jak wymieniłem ( dvd i navi ). za kilka dni będę miał specyfikację to na pewno się pochwalę :cool:

 

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 11:59 am ]

2.5 XT są już na stockach do odbioru w kwietniu, czekamy tylko na cenę i specyfikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były (jeszcze chyba są; kolory ograniczone) tylko, że wersje z navi i MY'07 a nie MY'08.

Zgadza się - były ale "mocno wypasione" i automaty. My, w połowie grudnia chcielismy podstawową wersję 2,5 XT, manuał, mozliwe 4 kolory i nie było. W końcu nawet zdzwoniłem do SIP z zapytaniem "czy gdziekolwiek w Polsce..." ale niestety :cry: Jeden ze sprzedawców mówił mi wtedy, że powtórzyła sie historia z lata 2007, kiedy to szybko zostały wykupione Imprezy po tym jak ukazały się zdjęcia nowego modelu :wink:

Szkoda - to na pewno niekomfortowa sytuacjia dla poszczególnych Dealerów i SIP'u. Mogę tylko powiedzieć, że wszyscy naprawdę bardzo chcieli mi pomóc i spotkałem sie z wielką życzliwością Sprzedawców.

No cóż, pewnie przy następnym zakupie Subaru bedzie juz wszystko OK! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to narazie jest tylko cennik:

http://www.subaru.pl/datasheet/cennik.pdf

 

Dzięki :smile: Czyli tylko troszkę droższy - to dobrze.

1000 euraczy. Swoja droga jak kolega powyzej obliczyl cene podstawowej wersji? Po jakim kursie przede wszystkim?

 

p.s. jesli dobrze pamietam, to jakis rok-poltorej temu cena podstawowej wersji byla 21k EUR? Euro tanieje (z 4.1 na 3.5 PLN?), a cena w tej walucie rosnie. Jakie koszty wzrosly SIP w tym czasie procz plac pracownikow? Ktos pamieta po ile byl forek w dajmy na to na przelomie 2003/4, czyli jak EUR bylo po 5PLN?

 

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 12:06 pm ]

No cóż, pewnie przy następnym zakupie Subaru bedzie juz wszystko OK! :smile:

Sugerujesz, ze MY'09 bedzie zalegal? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś mi udało się dostać manuala :twisted:

Trudno powiedzieć jak rynek zareaguje na MY'09 może być rwanie dotychczasowych klientów Rav4, Suzuki itp. Chyba tak właśnie celuje Subaru, żeby zwiększyć sprzedaż oferta skierowana jest bardziej do nowego klienta, a nie ortodoksa :razz: (ramki :!: )

Stary model był wyjątkowy : wysokie kombi z wulkanem pod maską :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś mi udało się dostać manuala

Szczęściarz :shock: a ja musiałem kombinować... Ale wszystko dobrze się skończyło - najważniejsze, że nasze marzenia się spełniły :mrgreen:

Też myślę, że:

MY'09 może być rwanie dotychczasowych klientów Rav4, Suzuki itp. Chyba tak właśnie celuje Subaru, żeby zwiększyć sprzedaż oferta skierowana jest bardziej do nowego klienta, a nie ortodoksa (ramki )
. Tym bardziej, że:
nie będzie....już widać po zainteresowaniu
A Łukasz wie co mówi... :wink:

No i super! - Ja się cieszę' date=' że Subaru i SIP odnosi sukcesy!

[b']Levy[/b], fajnie powiedziane:

Stary model był wyjątkowy wysokie kombi z wulkanem pod maską
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty wzrosly SIP w tym czasie procz plac pracownikow? Ktos pamieta po ile byl forek w dajmy na to na przelomie 2003/4, czyli jak EUR bylo po 5PLN?

 

Moj drogi ;) Nie wiem, jakie beda ceny na nowego Forka, ale jesli bedzie tak jak mowisz, ze beda znacznie wieksze, to nie wynika to z polityki cenowej SIP. Juz wielokrotnie bylo mowione przeciez, ze ceny tego samego produktu w poszczegolnych krajach UE nie moga sie znaczaco roznic. Tak wiec jesli wzrosna to bedzie to najprawdopodobniej wynikalo z polityki cenowej koncernu, nie importera :)

 

Ale wg mnie to jest efekt trendu: ceny samochodow na przestrzeni ostatnich lat strasznie wzrosly :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są droższe pewnie ze wględu na coraz nowsze technologie...samochody stają się coraz "mądrzejsze".

Dyrekcja już w jednym wątku wymieniała elementy dodane do nowego Forka w porównaniu już do staruszka :wink: przede wszystkim z dziedziny bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...