Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na piątym zdjęciu widać, że dodali regulację pochylenia oparć tylnej kanapy. Generalnie to już będzie inny samochód, w zasadzie klasyczny SUV, prawie jak Tribeca :cry:

Jak to dodali regulację pochylenia tylnych oparć? Ja w MY99 mam taką regulację :roll: Więc to żadna nowość :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie: w nowym Auto Moto napisali że Foryś będzie miał 2.0 turbo silnik... to chyba pomyłka jakaś?

Niestety to nie pomyłka. Nowy Forester będzie dostępny z dwoma silnikami: 2.0-L DOHC i 2.0-L DOHC TURBO (dokładniejszych parametrów na razie nie znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj - masz przeciez MY'07 sadzac po opisie, wiec jeszcze ze 2-3 lata pojezdzi, a moze przy nastepnym modelu sie opamietaja ;-)

 

Wszak wlasnie nastala moda na takie kompaktowe SUVy (patrz SAAB, BMW, LandRover i inne), a Subaru w modzie jest zaledwie pare lat do tylu* ;-)

 

*) Forester, to zupelny przypadek =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj - masz przeciez MY'07 sadzac po opisie, wiec jeszcze ze 2-3 lata pojezdzi, a moze przy nastepnym modelu sie opamietaja

 

Wszak wlasnie nastala moda na takie kompaktowe SUVy (patrz SAAB, BMW, LandRover i inne), a Subaru w modzie jest zaledwie pare lat do tylu*

 

tak, planuje jeszcze 2.5 roku pojezdzic, ale juz sie martwie co potem :sad: problem nawet nie z nowa buda, przezylbym, bardziej mi sie nie podoba zmiana charakteru auta - z terenowego kombi na suva. wiem ze taka moda ale wole byc oryginalny ze swoim staromodnym forkiem :smile: i mysle ze sie nie opamietaja, obecny typ juz se ne vrati :sad:

 

Jak to dodali regulację pochylenia tylnych oparć? Ja w MY99 mam taką regulację Więc to żadna nowość

 

Ale w moim MY'06 takowej nie ma, więc dla mnie to jest NOWOŚĆ

 

i MY07 dalej nie :evil: widać kiedyś robili, potem przestali a teraz na nowo wrocili do pomyslu... ale najlepszy bajer to bylaby przesuwana kanapa wtedy naprawde mozna fajnie dopasowac auto do swoich potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie zbliza sie dzien zakupu mojego pierwszego subaru i wybor padl na Forysia / czemu?? bo robiony w Japonii /, ale pojawil sie rowniez maly problem, 2008 czy 2009 oto jest pytanie??!!

Czytam Wasze komentarze i wiekszosc z Was psioczy na 2009 , a mnie o tyle on pasuje bo jest ciut wiekszy. Owszem zaokraglil sie nieco i upodobnil do "reszty" a przez to stracil na swojej orginalnosci. W marcu w sprzedazy ma sie pojawic 2009 wiec wszystko z 2008 musi zejsc z tego tez powodu i ceny sa bardzo atrakcyjne, Mozna go juz dostac o 3k usd taniej i na 0%, to daje jakies 22k usd ze wszystkim wiec mysle ze cena jet atrakcyjna.

Co Wy na to?? mam miesiac na podjecie decyzji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matth jak ci nie przeszkadza nowa buda i zmiana charakteru na suv, to czemu nie 2009... z zalet to generalnie masz troche wiecej miejsca w srodku, nowe wnetrze (= impreza) no i sąsiedzi widzą że masz najnowszy model :smile:

 

dla mnie podstawowa wada to buda, bo akurat bardzo pasował mi kompaktowy charakter forka i oryginalność. były też na forum spekulacje o różnicach technicznych np. czy dalej będzie reduktor w wolnossącym itd. nie wiem jak będzie z silnikami w us (też prosty przeszczep z imprezy?)

 

przy takich pięknych cenach typu 22k usd to bym chyba kupił od ręki starego i potem nowego - w sumie wyjdzie pewnie mniej wiecej tyle ile za jednego nowego w pl :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie! rozumiem że matth kupuje w usa i chce forka bo produkcja z japonii, a nie chce produkcji made in usa, a Ty napisałeś mu

 

wybor padl na Forysia / czemu?? bo robiony w Japonii /

 

Podobnie jak Legacy/OBK i Impreza.

 

co można było zrozumieć że one też są tylko made in japan (a są made in usa).

 

tak tylko chciałem doprecyzować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. czekam na ceny 2009, ale diler powiedzial mi ze wersja podstawowa ma byc 200 usd drozsza od modelu 2008. Mysle ze ksztalty mozna jakos przebolec za to jest wiele innych ciekawych rzeczy ktorych wczesniej nie bylo. Mysle ze za miesiac bedzie wszystko jasne .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

From 12/25-1/27: 4,285 orders (over double the 2,000/month sales target)

 

Demographic:

* Age 20-30s = 42%

* Over 50 = 37%

* Males = 93%

 

Trim:

* "2.0XS" = 61%

* "2.0XT" = 34%

 

Color:

* Spark silver metallic = 27%

* Obsidian black pearl = 25%

 

Znalazlem to na kanadyjskim forum dotyczacym forestera, co prawda dotyczy to japonskiego rynku ale taka tam ciekawostka, a tutaj link do tego forum

http://forums.motortrend.com/70/6507368 ... index.html

I jeszcze pytanie czy wiecie moze jak to dziala??

..."Manual-transmission models also feature Incline Start Assist, which can momentarily prevent the vehicle from rolling backward when being driven away from a stop on an incline."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hei matth, iznalazlem w koncu kogos ze stanow :mrgreen:

To co tam z tym Foresterem? bo nie jestem jeszcze w temacie/? :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 9:36 pm ]

matth, to jest taki hamulec, ktory nie pozwala na cofniecie sie auta , kiedy ruszasz pod gorke.To sie terz nazywa hill holder.Jest to tylko w transmisjach manualnych.

 

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 10:05 pm ]

Nowy Forester jest ladny.Bardziej z wnetrza przypomina Tribece.Jest troche wyzszy, ma wiekszy przeswit, ale nie martwcie o wersje 2,5 XT w europie.Jesli jej nie wprowadza, napewno w 2010 roku bedzie juz dostepny jakis KIT , typu super charger albo cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matth, to jest taki hamulec, ktory nie pozwala na cofniecie sie auta , kiedy ruszasz pod gorke.To sie terz nazywa hill holder.Jest to tylko w transmisjach manualnych

Tyle to ja tez wiem, pare slow po angielsku znam, pytanie jednak jak to dziala???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnym forku fajne bylo to ze to normalne kombi z wyzszym zawiasem...idealnym na nasze "drogi"

 

ten nowy juz jest jak tribeca czy grand vitara, a mi przynajmniej jezdzenie tribeca czy grand vitara nie pasie w sensie prowadzenia i samopoczucia bycia w terenowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki richo :wink:

 

Wlasnie wrocilem przed chwila od dilera. Mieli Forestera 2009 demo i......... :???:

Generalnie typowy SUV niczym nie rozniacy sie wizualnie od reszty na rynku, owszem srodek bardziej pojemny od poprzednika / poj. bagaznika chyba bez zmian / ale auto bez jaj Panowie,

and the winner is......stary i dobry poprzednik Forys 2008. No, ale to subiektywna opinia, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...