Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

to nie wynika to z polityki cenowej SIP

A kto tworzy politykę cenową w Polsce :shock: ? :roll:

Juz wielokrotnie bylo mowione

Tak, tak; te wymówki już wielokrotnie powtarzano...

tego samego produktu w poszczegolnych krajach UE nie moga sie znaczaco roznic

No widzisz!!!!

Więc jednak można tworzyć politykę cenową!!!!!!

Tak wiec jesli wzrosna to bedzie to najprawdopodobniej wynikalo z polityki cenowej koncernu, nie importera :smile:

Nie wiem, co Cię tak cieszy :roll:

Nie będę sie powtarzal, bo znow mnie lawina na PW dosięgnie.... :roll:

ceny samochodow na przestrzeni ostatnich lat strasznie wzrosly

Apetyty i dążenie do pozornych zmina modeli co 4-5 lat także, o psuciu rzeczy dobrych nie wspominając; patrz Impreza i wypowiedź JC w ostatnim gazetowym TG....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moj drogi ;) Nie wiem, jakie beda ceny na nowego Forka, ale jesli bedzie tak jak mowisz, ze beda znacznie wieksze, to nie wynika to z polityki cenowej SIP [...]

Moj drogi ;) Dla koncowego klienta wsio rawno kogo to polityka cenowa. Jego interesuje, czy za Forka poprzedniej generacji w lutym 2008 placi 14.5% mniej niz w sierpniu 2005 (dokladnie nie pamietam, w ktorym miesiacu pojawil ten model) - bo o tyle wlasnie stanialo Euro w tym czasie. To po ile chodzil Forek w drugiej polowie 2005 roku?

 

p.s. jesli to polityka cenowa FHI, to tym istotniejsze sie wydaje to pytanie - wszak cena w poszczegolnych krajach UE nie moze sie drastycznie roznic... w Euro, a nie w PLNach :P

 

p.s.2. znalazlem cene poczatkowa tego modelu Forka na rynek niemiecki: 22290EUR. Cos mi swita, ze u nas to bylo cos kolo 500-1000EUR mniej. Dzis u nas to zdaje sie 23380EUR. Jutro (MY'09) 24390EUR. Przy wersji XA 000 roznice sa chyba jeszcze ciut wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo. Nudny jesteś....

 

ale za to rzeczowy jest :mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 9:37 pm ]

a tak poważniej: może wpierw warto zaczekać na specyfikacje przed wałkowaniem znaczenia zmiany ceny o +/- 1000 euro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie dźentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają bo oni je mają więc skończmy rozmowy o pieniądzach. :mrgreen::mrgreen:

Natomiast z parametrów technicznych chyba wynika, że Subaru zaczyna wychodzić z ukrycia i chce powaznie konkurować z innymi. W związku z tym podejrzewam, że powaznie myślą o zwiększeniu produkcji i ciekawe czy nie pójdzie za tym spadek jakości? Chyba dobrze że Foryś trochę podrósł bo będzie się nim lepiej jeżdziło (nie każdy ma rozmiary Japończyka :mrgreen: z całym szacunkiem dla nich).Mam także nadzieję, że z wzrostem popularności wzrośnie dostępność części i podniesie się jakość naszych serwisów. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast z parametrów technicznych chyba wynika, że Subaru zaczyna wychodzić z ukrycia i chce powaznie konkurować z innymi.

Ale ze co? Ze wieksze, ciezsze i wolniejsze?

Chyba dobrze że Foryś trochę podrósł bo będzie się nim lepiej jeżdziło (nie każdy ma rozmiary Japończyka :mrgreen: z całym szacunkiem dla nich).

Mam 189cm wzrostu i 110kg wagi - z powodzeniem mieszcze sie w starym Forku i mysle, ze nawet sporo wiekszy osobnik by tutaj sie zmiescil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary: 197km/h ; 9,7 s (0-100km/h) ;

Nowy: 184km/h ; 11,0 s (0-100km/h);

 

"...Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń... "(jedno takie podpowiadało nam postarać sie o starego Forysia) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze że Foryś trochę podrósł bo będzie się nim lepiej jeżdziło

 

Stary: 197km/h ; 9,7 s (0-100km/h) ;

Nowy: 184km/h ; 11,0 s (0-100km/h);

 

taa, na pewno będzie się nim lepiej... coś robiło, ale nie wiem co :roll: szkoda gadać nawet, jak można było coś tak fajnego i oryginalnego popsuć :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wersjach opony 215/65 R 16. Samochód dużo większy a koła prawie takie same, jak w starym. Tak samo cienkie opony, tylko profil podniesiony o 1 cm i niestety małe felgi. Dla porównania: Honda CRV ( samochód o prawie takich samych wymiarach zewnętrznych) ma w standardzie felgi 17 a w najwyższej wersji wyposażeniowej 18 - i trzeba przyznac, że wygląda to dużo lepiej.

Jak dla mnie te kółka są zdecydowanie za małe i za wąskie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki nie myślałem że go tak zmułowacą. Widać że bez turbo nie podchodź. Coś wygląda że robi się zwykły dupowóz. :cry: Chyba foresterki XT pójdą w górę. :mrgreen:

 

2,5XT "Ostatni Mohikanin": Wroom, wroom, wroom :twisted::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wersjach opony 215/65 R 16. Samochód dużo większy a koła prawie takie same, jak w starym. Tak samo cienkie opony, tylko profil podniesiony o 1 cm i niestety małe felgi. Dla porównania: Honda CRV ( samochód o prawie takich samych wymiarach zewnętrznych) ma w standardzie felgi 17 a w najwyższej wersji wyposażeniowej 18 - i trzeba przyznac, że wygląda to dużo lepiej.

Jak dla mnie te kółka są zdecydowanie za małe i za wąskie :mad:

 

1) opona pozostała taka sama jak poprzednio 2.0 a nie 1 cm wyżej.

2) powyżej 215 Forester marnie się prowadzi, pozatym przy tych gabarytach i mocy nie jest wymagany kapeć 225 czy 235 bo po co? żeby samochód się nie prowadził i dopiero byłyby narzekania :razz: zresztą CRVka i tak się nie prowadzi, szczególnie jak się wsiada po Forku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście osiągi się pogorszyły ale spalanie zmalało i to dość mocno. natomiast znam ceny 2.5 XT - wersja bazowa 132 000 zł brutto, najbogatsza ( kiedyś LUN/BLN ) - 147 000 zł brutto.

duży + za bagażnik 450 l.

 

jak ktoś chce specyfikacje Forka 2.0 to mogę przesłać na mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) opona pozostała taka sama jak poprzednio 2.0 a nie 1 cm wyżej.

To ja mam Forka a nie Ty i wiem, jakie ma on opony.

"Stary" F ma 215/60 R 16 a nowy 215/65 R16 - nie widzisz różnicy ?

"stary": wysokość profilu 215 x 60% = 129 mm

nowy: wysokość profilu 215 x 65% = 139,75 mm

różnica wysokości profilu na korzyść nowego: 10,75 mm = 1,075 cm.

Analogicznie, jeśli chodzi o średnicę:

215/60R16: 664,4 mm

215/65R16: 685,9 mm, +21,5 mm, +3,2 %

c.n.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...