Skocz do zawartości

Subaru Impreza STI 2008


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

No, a jaka siła działa na auto na luzie

 

przyciąganie ziemskie :grin: jak spada w przepaść

 

Mylisz się. W omawianym przypadku będzie jeszcze działać siła bezwałdności.

 

I Korton ma rację co do zasady. Oczywiście ponieważ przyspieszenie samochodu, nawet takiego STI, jest stosunkowo małe, więc czas przejścia po odłączeniu napędu z ruch przyspieszonego do opóźnionego będzie dość krótki, ale na pewno będzie różny od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. W omawianym przypadku będzie jeszcze działać siła bezwałdności.

 

I Korton ma rację co do zasady. Oczywiście ponieważ przyspieszenie samochodu, nawet takiego STI, jest stosunkowo małe, więc czas przejścia po odłączeniu napędu z ruch przyspieszonego do opóźnionego będzie dość krótki, ale na pewno będzie różny od zera.

 

Uff, bo myslalem, ze juz jakas totalna glupote palnalem, nie zastanawialem sie nad tym, ale tak na chlopski rozum, napisalem jak to widze. Jednak patrzac na definicje bezwladnosci, to juz sam do konca nie wiem:

 

"Bezwładność – właściwość wszystkich ciał materialnych, polegająca na tym, że w inercjalnym układzie odniesienia, jeśli na ciało nie działa siła lub działające siły równoważą się, to porusza się ono bez przyspieszenia lub spoczywa. Zmiana prędkości ciała wymaga działania siły. Bezwładność ciał postulowana jest przez zasady dynamiki Newtona. Miarą bezwładności ciała jest jego masa a jej odpowiednikiem w ruchu obrotowym - moment bezwładności.

 

Nieznane są ani źródła jej pochodzenia ani mechanizmy jej powstawania, większość fizyków przyjmuje bezwładność jako cechę materii."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karton

 

:mrgreen:

 

PS To są zalety używania spell-checka w trybie "auto" :mrgreen:

 

Moze kolega Subaru-Develop chcial cos zainsynuowac w zwiazku z moja teoria dotyczaca przyspieszania? :mrgreen: (IQ jak karton albo inna rzecz niematerialna) :mrgreen:

 

Korton

Przepraszam za drobne zniekształcenie Twojego nicku ale naprawdę była to tylko pomyłka bez jakichkolwiek skojarzeń z sztywnym kartonem.

Sorry

Sub-Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie teorii Kartona (:mrgreen:) i jarmaja, pociski artyleryjskie powinny jeszcze przyspieszac po opuszczeniu lufy ;)

 

W kazdym razie, do czego prowadza nasze "badania"? Troszke dluzsza skrzynia i STI mialby lepszy papierkowy czas przyspieszenia do setki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton

Przepraszam za drobne zniekształcenie Twojego nicku ale naprawdę była to tylko pomyłka bez jakichkolwiek skojarzeń z sztywnym kartonem.

Sorry

Sub-Dev

 

Luzik, nie odebralem tego w zaden zly sposob, z tad moje usmieszki i zart z siebie i Twojej pomylki.

 

PS: Co do mojej wysnutej teorii, to zbladzilem, przyznaje sie :oops: Tak to jest jak sie cos napisze przed zastanowieniem sie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 silnik to 2.0 silniczek i tak pozostanie, jednostki JDM 2.0 są moim zdaniem boskie:) może za dużo powiedziane ,ale naprawdę fajne i takie STI powinno trafiać do nas:)

Mam nadzieję że 2,5 euro speci będą pozbawione wcześniejszych wad... fingers crossed

moim skromnym zdaniem i tak to będzie najszybsze i najłatwiej prowadzące się asfaltowe STI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 silnik to 2.0 silniczek i tak pozostanie, jednostki JDM 2.0 są moim zdaniem boskie:) może za dużo powiedziane ,ale naprawdę fajne i takie STI powinno trafiać do nas:)

Mam nadzieję że 2,5 euro speci będą pozbawione wcześniejszych wad... fingers crossed

moim skromnym zdaniem i tak to będzie najszybsze i najłatwiej prowadzące się asfaltowe STI...

 

Jężeli tak bedzie jak mówisz to zamawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce austriackiego oddziału Subaru mamy podaną już całą europejską specyfikację STI 08

 

300 KM, 407 Nm i 5,2 s do setki

http://www.subaru.at/News/2007/Der-neue ... X-STI.aspx

 

Auto podoba mi się cholernie ... i oby tylko cena nie ostudziła mojego zamysłu :neutral:

 

Czyli mojemu wyregulowanemu staremu WRXsowi 00-02 prawie da rade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce austriackiego oddziału Subaru mamy podaną już całą europejską specyfikację STI 08

 

300 KM, 407 Nm i 5,2 s do setki

http://www.subaru.at/News/2007/Der-neue ... X-STI.aspx

 

Auto podoba mi się cholernie ... i oby tylko cena nie ostudziła mojego zamysłu :neutral:

A to bardzo ciekawe, bo w ostatnim Auto Swiecie podali specyfikacje i wg nich ma miec 305KM, 5.9s/100 i 248kmph max (momentu nie pamietam, ale chyba wiekszy, jak powyzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w ostatnim Auto Swiecie podali specyfikacje i wg nich ma miec 305KM, 5.9s/100 i 248kmph max

 

juz bylo na forum i zostalo mocno skrytykowane ;)

 

Cena jaką podali w "auto świecie" też nie wydaje mi się prawdopodobna: ok 39 tys euro. Szczególnie, że wg cennika STI 07 to było 48 tys euro. No chyba, że subaru chce nowe sti uplasować cenowo bliżej vw r32 i audi s3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...