Skocz do zawartości

Zimowe opony do Foester SG. Które???


Haczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w temacie, chce zmienić... Ba... Zmuszony jestem do wymiany 7 letnich zimówek. Szukam, czytam, Oponeo, alledrogo, fejsbuki, doszedłem w końcu do wniosku że wiem mniej niz na początku. 

Dlatego chciałbym znać opinie speców Panew i Panewek. 

Budżet jaki mam na opony... Załóżmy 1800 - 2000 PLN.

Rozmiar felg 16. Jeżeli to w czymś pomoże to aktualne jeżdżę na oponach o parametrach: 215/60/R16

 

Z racji tego, że będę kupował nowe felgi, chciałbym na nie założyć dobre opony, Parę osób radziło mi założyć coś w stylu A/T tylko boje się czy przy takich oponach nie stracę kontroli nad autem na asfalcie, gdzie zima na dolnym Śląsku przez ostatnie dwa lata daje popalić ale jakoś w terenie za bardzo nie jezdze. Możecie coś doradzić? Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Nokianów , od czasu jak przenieśli produkcję do Rosji opony zaczęły często parcieć , miałem dwa komplety ( co ciekawe jeden komplet był made in Finland i  też sparcział).  Na oponach nie powinno się oszczędzać , jak bardzo ciąży Ci ten wydatek to bierz Klebera HP3 ( stary sprawdzony model ) , jak chcesz najlepsze to Bridgestone Blizzak LM005 a jak robisz duże przebiegi to Michelin Alpin 6 - opony nie do zajechania . Koniecznie opony wzmacniane.  Na zimę nie brałbym opon At , opony zimowe i tak mają lekko terenowy bieżnik .  Były kiedyś jeszcze świetne i w dobrej cenie opony Uniroyal Ms 77 plus ale zakończono ich produkcję a następca winterexpert nie wypada już tak dobrze.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/T wcale nie są śliskie - mam, straszyli mnie, więc sobie testowałam na placykach ich możliwości (ja mam yokohama geolandar) :)

natomiast jak nie zjeżdżasz gdzie popadnie to moim zdaniem nie ma sensu kupowanie opon typu A/T 

 

Co do zimówek - u mnie Nokiany się sprawdzały, Michelin również :)

 

Zaskakująco dobrze sprawdziły się Zeetexy (tanie opony) i mówimy tu o stromych podjazdach, zjazdach, zimie w górach, itp - oczywiście jak zwykle przy tanich jest jedno ALE - pierwsze 2 sezony były super (i spokojnie dorównywały opon z dużo wyższej klasy), w 3cim coś tam już zaczynały ślizgać, w 4tym były już bardzo śliskie jak na zimówki. Więc zeetexy mogę polecić o ile ktoś szybko "zjeżdża" opony lub lubi często wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thomas napisał:

Ostatnio w Foresterze mialem Kormoran SUV Snow

ale w rozmiarze 215/65R16

 

i do nowego samochodu tez takie kupilem (tyle ze 255/55R19)

Do Jaguara F-Pace kupiłeś Kormorany....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponeo jeżeli o Yokohamy to dużo wersji jest tych opon:

Yokohama BluEarth-4S AW21 - to akurat wielosezonowki koszt teraz to 469 PLN za kapcia.

 

Co do samych A/T to odpuszczę, ale teraz mam dylemat jakie gumiaki zalozyc :/ 

Co do Nokian, mam założone teraz 6 letnie opony tej firmy, bieżnik ok, ale póki mam budżet na wymianę to chce to zrobić. Natomiast nie chciałbym się pakować w Nokiany raz jeszcze. 

Kolega wyżej pisał o oponach: 

Michelin Alpin 6 215/60 R16 99 H XL i one aktualnie kosztują 657 PLN za kapcia. Trochę pow mojego budżetu :/ wiem że nie powinno się oszczędzać ale niestety do max 500 PLN za kapcia muszę wybrać. 

 

Edytowane przez Haczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Haczy napisał:

Na oponeo jeżeli o Yokohamy to dużo wersji jest tych opon:

Yokohama BluEarth-4S AW21 - to akurat wielosezonowki koszt teraz to 469 PLN za kapcia.

 

Co do samych A/T to odpuszczę, ale teraz mam dylemat jakie gumiaki zalozyc :/ 

Co do Nokian, mam założone teraz 6 letnie opony tej firmy, bieżnik ok, ale póki mam budżet na wymianę to chce to zrobić. Natomiast nie chciałbym się pakować w Nokiany raz jeszcze. 

Kolega wyżej pisał o oponach: 

Michelin Alpin 6 215/60 R16 99 H XL i one aktualnie kosztują 657 PLN za kapcia. Trochę pow mojego budżetu :/ wiem że nie powinno się oszczędzać ale niestety do max 500 PLN za kapcia muszę wybrać. 

 

Złotym środkiem może okazać się bridgestone  blizzak LM005

za 2100 komplet kupisz  i tu warto dopłacić te 25 zł do zakładanego 500 zł 

Kilka osób na tym forum ich używa miedzy innymi @Aga i są bardzo zadowoleni tak jak i ja

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Haczy napisał:

Na oponeo jeżeli o Yokohamy to dużo wersji jest tych opon:

Yokohama BluEarth-4S AW21 - to akurat wielosezonowki koszt teraz to 469 PLN za kapcia.

 

Co do samych A/T to odpuszczę, ale teraz mam dylemat jakie gumiaki zalozyc :/ 

Co do Nokian, mam założone teraz 6 letnie opony tej firmy, bieżnik ok, ale póki mam budżet na wymianę to chce to zrobić. Natomiast nie chciałbym się pakować w Nokiany raz jeszcze. 

Kolega wyżej pisał o oponach: 

Michelin Alpin 6 215/60 R16 99 H XL i one aktualnie kosztują 657 PLN za kapcia. Trochę pow mojego budżetu :/ wiem że nie powinno się oszczędzać ale niestety do max 500 PLN za kapcia muszę wybrać. 

 

Jak do normalnej jazdy i bez OFF Roadowych rozwiązań, to kup Michelin Alpin nie ważne, którą wersję jeśli np. A5 są dostępne...  A jeśli jeździsz w koło komina i masz więcej asfaltu to bez problemu poszedł bym po wielosezon.

I żeby nie było.. dla tych, którzy plują na wielosezonowe opony...

Jestem a w zasadzie byłem, entuzjastą rozwiązań bez kopmpromisowych  Lato Continental CPC od 3 do 6 bieżnika a zima na Michelin Alipin od 4-5 na mocnych dieslach ~ ok 200KM , do momentu jak na żony "pół-elektryczne" auto założyłem wersję ekonomiczną i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, trzymają w zimę wystarczająco a i na mokrej nawierzchni dają radę do 2 lat użytkowania, później już się uślizgują i trzeba uważać.

Mówię o Imperial All Season Driver   
Nie wiem czy będą takie w tym indeksie nośności i wersji XL ale zamierzam, za te pieniądze przetestować na SG
Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/model-opony/imperial-all-season-driver
pozdrawiam 

Z

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Imperiale 215/60 R16 XL All-Season Driver.

Też kupiłem w zamyśle jako budżetówkę. 

Na śniegu dupa latała (Ale może to przez złą geometrię - już zrobiona). Na deszczu spoko oponka, po trasie nie wyje, po piasku(mały offroad) dzielnie dawała radę. 
Jeden minus? Po roku użytkowania 15.000KM przebiegu zostało ok 4,5-5mm. 

Kupiłem je jak były w tamtym roku za 250zł za szt - teraz z 340zł. 
Zmieniłem na Falken Wildpeak AT ale już z zamysłem na Off-road.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania za 2000 zł opony, które kupiłem w zeszłym roku w listopadzie. Przebieg do 1000km, czyli nowe. 

Może Cię zainteresują.

 

Continental AllSeasonContact 235/55R17 103 V XL

 

Mam je na nowych felgach, również do sprzedania.

RIAL Milano 7,00x17 5x100,00 ET40,00

 

Jak chcesz podam linka do olx,a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 14:10, Matthew1990 napisał:

Do Jaguara F-Pace kupiłeś Kormorany....?

Tak, zgadza sie

Wiem, opona nie premium do samochodu premium...

W Subaru sie sprawdzila. Poza tym jakos nie widze roznicy w jezdzie miedzy drozszymi a tanszymi oponami.

No i budzet mialem juz na wykonczeniu :)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 06:40, mrk2607 napisał:

Mam do sprzedania za 2000 zł opony, które kupiłem w zeszłym roku w listopadzie. Przebieg do 1000km, czyli nowe. 

Może Cię zainteresują.

 

Continental AllSeasonContact 235/55R17 103 V XL

 

Mam je na nowych felgach, również do sprzedania.

RIAL Milano 7,00x17 5x100,00 ET40,00

 

Jak chcesz podam linka do olx,a.

Tak jak kolega pisał wyżej, mam zamówione już felgi 16, na nie szukam opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla g015 (3 komplet w moim życiu zjeżdżam) to jest dużo słabsza od typowej zimówki w warunkach drogowych. W terenie nadrabia. Kto zimą w teren jeździ?

Kormorany poważam choć dawno nie miałem. Chińszczyzny i nalewek nie. Odbiegają trwałością i precyzją wykonania dramatycznie.

Z nokianem za dużej styczności nie miałem, ale podejrzenie mam że szczególnie kilka lat temu duży procent ceny stanowił narzut za agresywny marketing. Strach było lodówkę otworzyć, a mimo to reklamacje były. No nie przystoi na półce premium.

Reklamował ktoś bridgestona? michelina?

Kormorana dobrze wspominam bo przez całe studia miałem nowe opony. 1szt wymieniona na gwarancji dzięki dobremu oku diagnosty -jakieś niewidoczne dla mnie wybrzuszenie boku, a po jakichś dwóch latach cały komplet bo podobno partia była wadliwa. Zgarnięty na wymianę zostałem przez oponiarza "z ulicy" .

Teraz też kormorana rozważam. Na typowo zimowego AT trochę krótki budżet mam...

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, BiP napisał:

W terenie nadrabia. Kto zimą w teren jeździ?

G015 rozważam jako całoroczne. W teren nawet latem nie jeżdżę, ale chętnie miałbym oponę, która trochę lepiej zniesie kamienie na polnych drogach.

42 minuty temu, BiP napisał:

Z nokianem za dużej styczności nie miałem, ale podejrzenie mam że szczególnie kilka lat temu duży procent ceny

Ja właśnie zajeżdżam piąty komplet zimówek Nokian i złego słowa o nich nie powiem. Moim zdaniem rewelacyjna opona, ale też swoje kosztuje. Dlatego mnie trochę kusi, żeby tym razem spróbować opon budżetowych i poczuć różnicę (albo i nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mógłby mi powiedziec jaki rozmiar śrub do tych felg? Jak czytać parametry? 

Do poprzednich seryjnych felg kupowałem te nakrętki: 

Screenshot_2022-09-23-04-49-25-28_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.243d56d2c563195bea4fc9241baf3e86.jpg

 

Ze względów estetycznych będę pewnie chciał czarne nakrętki. 

Edytowane przez Haczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...