Skocz do zawartości

XV - szybkie pytanie


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, wojdur napisał(a):

Hej,

 

Jak się włącza spryskiwacze przednich reflektorów w xv? Muszą być spełnione jakieś warunki typu włączone światła itp ?

 

U mnie się włączają gdy dłużej przytrzymam dźwigienkę, chyba. Tak rzadko potrzebuję spryskiwaczy reflektorów, że za każdym razem jestem zaskoczony gdy się włączają.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojdur napisał(a):

Jak się włącza spryskiwacze przednich reflektorów w xv? Muszą być spełnione jakieś warunki typu włączone światła itp ?

Muszą świecić się przynajmniej światła mijania (bez znaczenia czy w trybie automatycznym czy ręcznym), przytrzymanie dźwigni spryskiwacza dłużej niż 2 sekundy (czasem kilka szybko po sobie następujących pryśnięć na szybę też tak jest interpretowane) odpala spłukiwanie świateł. Oprócz tego, co dziesiąte spryskanie szyby też aktywuje spryskiwacze świateł. 

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 13:58, meci napisał(a):

Czy felgi z xv 2  rozmiarowo ( rocznik 2020 ) pasują do XV I z 2013 roku? 

Chciałem wprowadzić Cię w błąd, rozstaw śrub jest taki sam a wydawało mi się że inny i napisałem tak przed editem posta. Offset felgi za to jest inny 48 XV I do 55 dla XV II więc musisz znaleźć czy jest jakis sposób na to, bo jeśli chodzi o rozmiar 18 cala to powinno podejść bez problemu, tylko profil opony musisz mieć chyba max 50 dla szerokości 225 o ile dobrze pamiętam. Niemniej jednak ta roznica w offsecie felgi może być nie do przejścia bez dystynsów o ile są odpowiednie do tego.

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Całkiem niedawno, przy okazji uiszczania mandatu za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym (gdzieś w drodze na Mazury), sokole oko pana policjanta zauważyło, że nie świeci mi się jeden led w lewym stopie. Instrukcja powiada, że… serwis. Prawda to, czy mogę go (jak tylko wrócę do domu) ominąć?

C4A76978-B872-4F21-A5C6-46561C0F12CD.thumb.jpeg.b9d6c288ce84f42c0f9d9b6556cc7afc.jpeg
 

 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RedSasza napisał(a):

Prawda to, czy mogę go (jak tylko wrócę do domu) ominąć?

to co znaczy ominąć? Led przestał świecić i powinno się go wymienić  po przez albo zakup nowego reflektora albo jego regenerację. Są firmy co się tym zajmują popytaj , poszukaj na olx itp itd

 

P.S

wszystkie tego typu wynalazki ( ledy, xenony, projekcyjne itp itd) to zło mające na celu wydrenować portfel nabywcy. Kiedyś sprawa wyglądała prosto żarówka się spaliła ,  kupowałeś nową za 10-20 pln i problemu nie było. Obecnie zamiast 10-20 pln za "naprawę jest kilka stówek... ( a i tak nie wiesz kiedy padnie kolejna :mrgreen:)

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał(a):

to co znaczy ominąć?

Ominąć serwis = zrobić to samemu.

1 godzinę temu, Karas napisał(a):

wydrenować portfel nabywcy

No właśnie chciałbym tego uniknąć. Taki pojedynczy led jest wymienialny? Czy cały panel z ledami? Bo w to, że cały reflektor mogę wymienić, nie wątpię.


Pewnie ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem, stąd „szybkie pytanie”. :)
 

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Znaczenia może nie mieć producent oleju, ale parametry muszą sie zgadzać.

subaru dopuszcza 0w20 , 5w30, 5w40 . Jeżeli do 4 litrów oleju 5w30 które masz w silniku dolejesz pol litra 0w20 to krzywdy silnikowi nie zrobisz , oleje są mieszalne a pewnie wiesz że pomiędzy 0w20 a 5w30 różnica jest mikro - większość 0w20 to prawie Xw30 . 

Podobnie jest  z płukanką -nigdy 100% z silnika nie zleci .

Co innego jakby producent silnika zalecał tylko xW50, XW60 a ty zapodałbyś mu na dolewkę 0w20 wtedy owszem można się zastanawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...