Skocz do zawartości

XV - szybkie pytanie


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Jeśli nie ma znaczenia to lejta kujawskiego, jest w każdej biedrze

podejrzewam że nawet kujawski byłby lepszym rozwiązaniu w silniku niż powietrzeB) ( czytaj brak oleju ) 

Jak to się mówi "jak nie posmarujesz to nie pojedziesz" :mrgreen:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RedSasza napisał(a):

To jak? Nikt nie miał podobnego przypadku?

biorąc pod uwagę całkowity brak popularności po liftingowego modelu XV I gen to ciężko Ci będzie znaleźć kogokolwiek. - chyba nawet poliftingowe modele z USA ( crosstrek ) miały tylne lampy jak u nas przedliftingowe oprócz protoplasty "e-boksera". Ogólnie to ledy mają podobną żywotność więc jeżeli nie jest to uszkodzenie mechaniczne to zaraz posypią się pewnie  kolejne ( obym nie miał racji ) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak „jeździć, obserwować” (czy nie padną kolejne ledy) i w odpowiednim momencie albo wymienić całą lampę (ciekawe jak z dostępnością i ceną?), albo regenerować padnięte ledy (czy to jest możliwe i ma sens?).

Swoją drogą, ciekawe czy lampa z przedlifta pasuje do polifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozmawiacie ze swoimi „poętnastkami” tzn czy używacie komend głosowych do sterowania nawiewem, klimatyzacją, radiem telefonem etc? Moja XV odmówiła obsługi nawigacji, wianie ogarniała . Zmienię jej język auta , zobaczymy czy coś jej to zrobi. BTW ona tylko po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, CUV napisał(a):

Czy rozmawiacie ze swoimi „poętnastkami”

Nie lubię rozmawiać z maszynami. 

28 minut temu, CUV napisał(a):

czy używacie komend głosowych do sterowania nawiewem, klimatyzacją, radiem

Nie jestem w 100% kompatybilny z systemem rozpoznawania mowy w moim XV, dlatego korzystam z pokręteł - które całe szczęście jeszcze są. 

30 minut temu, CUV napisał(a):

telefonem etc?

Rozpoznawanie mowy przez Google jest znacznie lepsze, więc z tego czasem korzystam jak muszę gdzieś zadzwonić czy włączyć muzykę na spotify. Jest to o tyle dobre, że wcale nie trzema mieć włączonego android auto, wystarczy sparowany po BT telefon. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja mnie wkurza. Mało że sprzed dwóch lat, to niektórych miejscowości nie można wklepać tak po prostu. Trzeba wpisać kod pocztowy, bo inaczej się nie da (np. Świecie). Brakuje też możliwości wpisania niektórych numerów, chociaż istnieją "od wieków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wieala napisał(a):

Nawigacja mnie wkurza. Mało że sprzed dwóch lat, to niektórych miejscowości nie można wklepać tak po prostu. Trzeba wpisać kod pocztowy, bo inaczej się nie da (np. Świecie). Brakuje też możliwości wpisania niektórych numerów, chociaż istnieją "od wieków".

Czyżbym podświadomie wybrał auto bez navi żeby cieszyć się jazdą a nie wkur. jego nawigacji ułomnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość z jazdy jest niezaprzeczalna :), ale tak się złożyło że transfer w smartfonie się skończył i trzeba było skorzystać z fabrycznej. Spróbuj wytłumaczyć rodzinie (i kotu), że nie nie umiesz obsłużyć tego wspaniałego wynalazku. A tak "na szybko" - gdzie montujecie swoje smartfony w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wieala napisał(a):

Radość z jazdy jest niezaprzeczalna :), ale tak się złożyło że transfer w smartfonie się skończył i trzeba było skorzystać z fabrycznej. Spróbuj wytłumaczyć rodzinie (i kotu), że nie nie umiesz obsłużyć tego wspaniałego wynalazku. A tak "na szybko" - gdzie montujecie swoje smartfony w aucie?

W Bośni nie miałem transferu danych i używałem tomtoma pokładowego , zadziwił mnie posiadaniem wszystkich szutrówek, po których jechałem. Przyznaję, ze zrobiłem aktualizację tuż przed wyjazdem.
Co do smartfona , na półce przy USBie, nie ogarnąłem żadnego „trzymacza”, chociaż chodzi za mną nitze w nawiew ( patent z kulką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wieala napisał(a):

gdzie montujecie swoje smartfony w aucie?

ja przez szmat czasu jeździłem z "trzymaczem" który montuje się w miejsce w które wkłada się cd. - miałem stację multimedialną kenwooda ale google maps są chyba bez konkurencyjne. Zaletą tego trzymacza było to że ekran jabłka miałem tam gdzie ekran stacji multimedialnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wieala napisał(a):

Radość z jazdy jest niezaprzeczalna :), ale tak się złożyło że transfer w smartfonie się skończył i trzeba było skorzystać z fabrycznej. Spróbuj wytłumaczyć rodzinie (i kotu), że nie nie umiesz obsłużyć tego wspaniałego wynalazku. A tak "na szybko" - gdzie montujecie swoje smartfony w aucie?



image.thumb.png.a936e6590ddf75d8b62dfde300178fe2.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wieala napisał(a):

gdzie montujecie swoje smartfony w aucie?

Po wielu eksperymentach z różnymi uchwytami i miejscami mocowania wygrał mały magnetyczny uchwyt na lewej kratce nawiewu na konsoli środkowej.

Z moim małym i lekkim smartfonem sprawdza się najlepiej. Smartfon jest pod ręką i w cieniu, chłodzi go nawiew, a krótki kabelek nie plącze się po kabinie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RedSasza napisał(a):

Po wielu eksperymentach z różnymi uchwytami i miejscami mocowania wygrał mały magnetyczny uchwyt na lewej kratce nawiewu na konsoli środkowej.

Z moim małym i lekkim smartfonem sprawdza się najlepiej. Smartfon jest pod ręką i w cieniu, chłodzi go nawiew, a krótki kabelek nie plącze się po kabinie.

Żeby nie było kryptoreklamy to wrzuć mi proszę na prv, bo ja a to rzucam na siedzenie i tam się zagrzeje a to mi się gsm zgubi a to mi spadnie z konsoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat uchwytu rozwinął się :). U mnie tymczasem wygląda to tak:

 

IMG_20230904_195857.jpg

Niestety wadą jest sam uchwyt. Nie można zamocować smartfonu o większej przekątnej.

IMG_20230904_201040.jpg

Mocowanie za pomocą dwustronnego przylepca 3M do kamer GoPro. Sama przyssawka nie będzie trzymać.

Edytowane przez wieala
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Tylko ten metr kabla...

Ale wystaje tylko 20cm. Reszta idzie pod deską. Zaletą jest brak ograniczenia pola widzenia bo smartfon jest na tle deski, blisko oczu więc może być mniejszy ekran i nie nagrzewa się tak od słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy w subaru xv I-gen 1.6 też były problemy z pierścieniami tłokowymi tak jak w wersji silnikowej 2.0?

Moje subi (przebieg 135kkm, krajowy) chyba zmienia się w hybrydę, ostatnio wszamało około 1,2L na dystansie 2200km.

Jak to policzyłem? Zanotowałem przebieg przy wymianie oleju + filtra. Następnie spisałem przebieg gdy zaświeciła się kontrolka na włączonym silniku. Auto było na płaskiej powierzchni.

Wg instrukcji kontrolka zaświeca się kiedy poziom oleju spada poniżej 3,8L (w przypadku silnika benzynowego gdy pracuje). Skoro auto przyjmuje przy wymianie 5L, a kontrolka zaświeciła się przy poziomie poniżej 3,8L to wszamał około 1,2L.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...