Skocz do zawartości

XV - szybkie pytanie


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niewielkie (w porywach do średnich) zakupy wożę na haczyku zawieszonym na pręcie zagłówka. Czasem mnie wkurza, że się majtają, ale wiem, że wtedy mam jechać wolniej :P Duże zakupy w bagażniku, zwykle zaparte między różnymi ważnymi rzeczami, które zawsze tam są B)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bycinex napisał(a):

może dziwne pytanko

Siatka - pierwszy element wyposażenia kupiony przeze mnie do XV. Skrzyknę też mam. Porządek w bagażniku musi być! :)
 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Snuff napisał(a):


Zdecydowanie trzaskać nie trzeba emoji51.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie, jakoś mi nie pasowało, gdy w jednym z  testów padł tekst, że trzeba trzasnąć jak to w japońskich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bycinex napisał(a):

Rozumiem że siatka na podłogę emoji6.png

Akurat u mnie na co dzień jest zaczepiona na górnych mocowaniach wiec wisi trochę pod roletą. Jej przepięcie nie jest jednak problemem.

 

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bycinex napisał(a):

Czy do XV 2018 będzie pasować opona letnia 225/60/18 bo trafiłem na kalkulator gdzie wyszło mi że nie bardzo emoji17.png ale wolę jeszcze tu zapytać

 

Oficjalne rozmiary to 225/55/18 albo 225/60/17. 225/60/18 pewnie też wejdzie, pytanie po co ci taki balon na lato? 55 to i tak spory profil     

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne mam nadzieję szybkie pytanie dotyczące przechowywania gaśnicy tzn gdzie ją trzymacie (chodzi mi o to żeby była szybko dostępna w razie "W")
Myślałem żeby dać pod fotel pasażera ale nie bardzo mam pomysł jak...
Czekam na Wasze propozycje i ewentualnie zdjęcia

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bycinex napisał(a):

gdzie ją trzymacie

Ja trzymam w firmowej torbie Subaru w bagażniku zakładając optymistycznie, że nic mi (ani nikomu innemu w zasięgu wzroku) się nie zapali i nie będę musiał jej użyć. ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bycinex napisał(a):

Czekam na Wasze propozycje i ewentualnie zdjęcia emoji6.png

 

4 godziny temu, RedSasza napisał(a):

Ja trzymam w firmowej torbie Subaru w bagażniku

 

Ja tak samo.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał(a):


Oo, przypomnieliście mi o wymianie gaśnicy na nową, bo ta oryginalna chyba już dawno przekroczyła datę ważności… hmm tylko gdzie ona jest ?
emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja tak kiedyś szukałem trójkąta. Wszystko powinno być w "zestawie" pod wykładziną bagażnika.

 

A nie łatwiej nakleić naklejkę z kolejną datą przeglądu? Ja jeśli nie w fabryce (za free) to załatwiałem to na stacji diagnostycznej (kiedyś) za 10 zł?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 11:20, Szürkebarát napisał(a):

 

A nie łatwiej nakleić naklejkę z kolejną datą przeglądu? Ja jeśli nie w fabryce (za free) to załatwiałem to na stacji diagnostycznej (kiedyś) za 10 zł?

A nie lepiej wymienić gaśnicę na nową, bądź nowo napełnioną i mieć pewność, że (gdy już ją kierowca w razie potrzeby odkopie w tym bagażniku) to zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wymienić gaśnicę na nową, bądź nowo napełnioną i mieć pewność, że (gdy już ją kierowca w razie potrzeby odkopie w tym bagażniku) to zadziała?
Głos rozsądku

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamW202 napisał(a):

A nie lepiej wymienić gaśnicę na nową, bądź nowo napełnioną i mieć pewność, że (gdy już ją kierowca w razie potrzeby odkopie w tym bagażniku) to zadziała?

No i tak to w praktyce się odbywa, gdy gaśnica jest za stara dostaje się za opłatą nową (z naklejką) zdając starą. Ostatnio trafiło mi się pozyskać dwukilogramową z manomentrem za jednokilogramową, taką zwykłą.

 

Spróbuję odkopać polowe stanowisko legalizacji gaśnic napotkane kiedyś w Rabie Wyżnej... uwaga...

 

DSC00236.jpg

Fota wykonana za zgodą polowego legalizatora.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio mały problem z lusterkiem kierowcy tzn składa się bez problemu (z przycisku) ale przy rozkładaniu już idzie za daleko - wykręca je tak, że dotyka prawie słupka A (żeby się dobrze zatrzymało muszę je złapać ręka)
Spotkał się ktoś już z takim problemem i wie jak temu zaradzić

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bycinex napisał(a):

Zauważyłem ostatnio mały problem z lusterkiem kierowcy tzn składa się bez problemu (z przycisku) ale przy rozkładaniu już idzie za daleko - wykręca je tak, że dotyka prawie słupka A emoji17.png (żeby się dobrze zatrzymało muszę je złapać ręka)
Spotkał się ktoś już z takim problemem i wie jak temu zaradzić emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka
 

Głośno pracujący mechanizm może się trafić, ale takiego rozkładającego się poza zakres nie kojarzę by ktoś zgłaszał. Może zaliczyło jakiegoś strzała wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2024 o 18:02, Bycinex napisał(a):

Kolejne mam nadzieję szybkie pytanie dotyczące przechowywania gaśnicy tzn gdzie ją trzymacie (chodzi mi o to żeby była szybko dostępna w razie "W")
Myślałem żeby dać pod fotel pasażera ale nie bardzo mam pomysł jak...
Czekam na Wasze propozycje i ewentualnie zdjęcia emoji6.png

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka
 

Za fotelem kierowcy, taka „prestrzeń ICE”. W wersji „long lone trip”, taki sam montaż drugiej gaśnicy za fotelem pasażera 

a co do siatek , to takie użytkuję 

IMG_2633.jpeg

IMG_2636.jpeg

IMG_2634.jpeg

IMG_2635.jpeg

Edytowane przez CUV
Foty
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Szybkie pytanie. Może trochę głupie, ale nie wiem do czego służy przycisk zaznaczony na zdjęciu.  XV 2013.
IMG_20240130_180319.thumb.jpg.824b2b5b51cf8fd5b7c2aba5d4754aed.jpg
System Start/stop jego wyłącznie o ile dobrze kojarzę

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka


  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Szybkie pytanie. Może trochę głupie, ale nie wiem do czego służy przycisk zaznaczony na zdjęciu.  XV 2013.
IMG_20240130_180319.thumb.jpg.824b2b5b51cf8fd5b7c2aba5d4754aed.jpg

Nie żebym się przypi…lał, ale tych przycisków masz trochę w XV… może lepiej zadać szybkie pytanie ogólne: jest gdzieś instrukcja online do S-XV ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bycinex napisał(a):

System Start/stop jego wyłącznie o ile dobrze kojarzę emoji6.png

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

 

A przy okazji ma ktoś info/pojawił się wątek, jak to dziadostwo skonfigurować tak, by po wyłączeniu tak już pozostał bez konieczności ciągłego wyłączania po uruchomieniu auta. A najlepiej wyciąć na stałe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sen123 napisał(a):

jak to dziadostwo skonfigurować tak, by po wyłączeniu tak już pozostał bez konieczności ciągłego wyłączania po uruchomieniu auta. A najlepiej wyciąć na stałe

Ten przycisk można "skonfigurować" jedynie przez wciśniecie po każdym uruchomieniu silnika, albo przez zablokowanie jakimś patyczkiem albo papierkiem, albo jakimś ustrojstwem kupionym u majfriendów. Ja (pewnie z powodu doświadczenia z innymi samochodami, które nie miały tego systemu), kiedy się zatrzymuję, trzymam nogę na sprzęgle. :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...