Skocz do zawartości

Antyradar


sutribeca

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli mówiąc "co słychać po odbiorze"?

Chodzi mi o to, że nie wszystko dolatuje i trzeszczy.

Jak leciałem ze znajomym na trasie to musiałem mu często powtarzać, bo nie wszystko dolatywało do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Puszki na drogach to najczęście lipa - puste są. Poza tym przed każdą puszką jest znak informujący o fotradarze - nawet kierocy Subaru mogą na chwilkę zwolnić, a co do CB - to nawet po fajki do kiosku bez radia nie jadę...

Dać się złapać mając CB to trzeba być ostatnią pierdołą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

owoc666, tylko po co? To tak jak z CB, cały smaczek i dobrą zabawę szybkiej jazdy szlag trafia bo zostaje pozbawiona ona tego dreszczyku emocji. Trzeba mieć jaja by szybko jeździć i nie tylko nie dać się złapać bez pomocy osób trzecich, ale w razie wpadki umieć za to odpowiedzieć. Teraz każdy by chciał łatwo i przyjemnie, takie Mc'Donaldyzowanie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, tylko po co? To tak jak z CB, cały smaczek i dobrą zabawę szybkiej jazdy szlag trafia bo zostaje pozbawiona ona tego dreszczyku emocji. Trzeba mieć jaja by szybko jeździć i nie tylko nie dać się złapać bez pomocy osób trzecich, ale w razie wpadki umieć za to odpowiedzieć.

 

 

No i czujność=100. Lepiej się koncentrujesz bez dodatków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie jeśli chodzi o videoradary/videorejestratory. Samochody policyjne coraz częściej są wyposażone w video(cos - nie wiem jak to sie zwie :)) które prędkość samochodu mierzą na podstawie czasu w jakim mierzone auto pokonało określony odcinek (o ile pamiętam 200m). Urządzenie podłaczone jest pod układ pomiarowy auta ale mierzy tylko odległość (nie prędkość). Wiem to z autopsji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie jeśli chodzi o videoradary/videorejestratory. Samochody policyjne coraz częściej są wyposażone w video(cos - nie wiem jak to sie zwie :)) które prędkość samochodu mierzą na podstawie czasu w jakim mierzone auto pokonało określony odcinek (o ile pamiętam 200m). Urządzenie podłaczone jest pod układ pomiarowy auta ale mierzy tylko odległość (nie prędkość). Wiem to z autopsji :)

 

Starsze videoradry tego nie miały i Komendant Głowny nakazał wew. rozporządzeniem mierzyć prędkość pojazdu pirata poprzez jazdę conajmniej 200m za nim w tej samej odległości aby przy ewentualnych wątpliwościach nie było wstydu w Sądzie Grodzkim.

 

A, że prędkość rejestrowana na videoradarze jest to prędkośc radiowozu a nie pirata - należy po spostrzeżeniu miłych panów we wstecznym lusterku niezwłocznie zahamować do prędkości przepisowej :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że prędkość rejestrowana na videoradarze jest to prędkośc radiowozu a nie pirata - należy po spostrzeżeniu miłych panów we wstecznym lusterku niezwłocznie zahamować do prędkości przepisowej

Tak, masz rację, ale są nowe sprzęty które rejestrują prędkość tak jak radar, nawet w czasie jazdy i z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie chce dużego bata to są produkowane anteny firmy Sirio które są jednocześnie antenami radiowymi. Długość ca 30-40 cm a cena około 200-300 PLN. Mruganie światłami to obecnie cena ca 500 PLN a koszt super CB+antena+montaż to ca 1.000 PLN. Od chwili jak mam CB to antyradaru nie używam choć też kosztował ca 500 PLN. W CB mówią także o lotnych patrolach i jest OK. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodam przy tym, że nie interesuje mnie wykład o wyższości przepisowej jazdy, czy CB nad antyradarem - w tym drugim przypadku jest zresztą pewna luka - mianowicie faktycznie o suszarkach czy nieoznakowanych autach wiem 200km przed nimi, ale już o fotoradarach raczej rzadko - głównie dlatego, że chłopaki w TIRach rzadko zwracają na nie uwagę, zaś brać w osobówkach na ogół nie widzi za wiele z tego, co się dzieje w przeciwną stronę, dlatego w dobie "bezpiecznych ósemek" (patrz odcinek W-wa-Piotrków) wykrywacz jest niezbędny.

Tylko jaki?

Jest tego na rynku od cholery, wiadomo, że zasadnicza różnica między fotoradarem a suszarką to moc sygnału, dlatego antyradar musi być bardzo czuły, wiadomo, że nie potrzebujemy w Polsce Target Euro - bo fale Ku sieją tylko w Holandii i UK, ale co potrzebujemy? Co sprawdzi się przeciwko złośliwym puszkom, które niebawem będą na każdym ograniczeniu do 70, a o których wiadomo, że tylko w jednej na dziesięć siedzi wredny aparat?

Macie jakieś sprawdzone sposoby, szanowni Koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam przy tym, że nie interesuje mnie wykład o wyższości przepisowej jazdy, czy CB nad antyradarem - w tym drugim przypadku jest zresztą pewna luka - mianowicie faktycznie o suszarkach czy nieoznakowanych autach wiem 200km przed nimi, ale już o fotoradarach raczej rzadko - głównie dlatego, że chłopaki w TIRach rzadko zwracają na nie uwagę, zaś brać w osobówkach na ogół nie widzi za wiele z tego, co się dzieje w przeciwną stronę, dlatego w dobie "bezpiecznych ósemek" (patrz odcinek W-wa-Piotrków) wykrywacz jest niezbędny.

Tylko jaki?

Jest tego na rynku od cholery, wiadomo, że zasadnicza różnica między fotoradarem a suszarką to moc sygnału, dlatego antyradar musi być bardzo czuły, wiadomo, że nie potrzebujemy w Polsce Target Euro - bo fale Ku sieją tylko w Holandii i UK, ale co potrzebujemy? Co sprawdzi się przeciwko złośliwym puszkom, które niebawem będą na każdym ograniczeniu do 70, a o których wiadomo, że tylko w jednej na dziesięć siedzi wredny aparat?

Macie jakieś sprawdzone sposoby, szanowni Koledzy?

 

Ja mam zestawik antyradar + CB

Jako anty używam Unidena 937 kupionego jakieś 3-4 lata temu. Do tej pory (odpukać) się sprawdza. Ważny jest jednak punkt montażu, tak żeby nie był czymś przesłonięty no i do tego zdrowy rozsądek kierowcy.

Anty będzie Ci piszczał w pobliżu drzwi automatycznych stacji benz., supermarketów itp. Maszty sieci komórkowych też potrafią go czasami wzbudzić.

Co do wykrywania fotorejestratorów stacjonarnych, to wykrywa na tyle wcześnie, że jeżdżąc szybciej ale bez szaleństw dasz radę wyhamować. Jak mocno przegniesz to hamując po prostu obniżysz kwotę mandatu :wink:

Jedyny foto, który jest prawie niewykrywalny to Multanova F6. Tutaj jego zdjęcie http://www.wejherowo.pl/new/index2.php? ... id=159&p=0

Podobno tylko najlepsze modele anty cokolwiek sygnalizują. Mój piszczy jak już go praktycznie mijam.

 

Tak więc polecam CB + wykrywacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie jeśli chodzi o videoradary/videorejestratory. Samochody policyjne coraz częściej są wyposażone w video(cos - nie wiem jak to sie zwie :)) które prędkość samochodu mierzą na podstawie czasu w jakim mierzone auto pokonało określony odcinek (o ile pamiętam 200m). Urządzenie podłaczone jest pod układ pomiarowy auta ale mierzy tylko odległość (nie prędkość). Wiem to z autopsji :)

 

Niesmiale zaznacze, ze radiowlazy od zawsze wyposazone sa w "to, cos" :razz: W efekcie nie ma sie szans uniknac namierzenia bo urzadzenie nie emituje zadnego promieniowania :twisted: Stad zawsze trzeba byc ostroznym, kiedy ktos siada nam na ogonie i zacheca do przedmuchania rury :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie chce dużego bata to są produkowane anteny firmy Sirio które są jednocześnie antenami radiowymi. Długość ca 30-40 cm a cena około 200-300 PLN. Mruganie światłami to obecnie cena ca 500 PLN a koszt super CB+antena+montaż to ca 1.000 PLN.

 

Ło :shock: Nie wiem skąd cena 1kpln ale conajmniej z kosmosu...

 

A antenki 30cm do tego jeszcze dwu albo trzy pasmowe (CB, UKF, GSM?) są chyba największym nie porozumieniem jakie mogło powstać. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...