Skocz do zawartości

Antyradar


sutribeca

Rekomendowane odpowiedzi

Ninja - jaki masz sprzęt i jak się sprawuje? Z jakiej odległości namierza Suszącego Psa, fotoradary i czy nie wariuje w mieście?

ponad 1 km spokojnie,w miescie jak przejezdzam koło supermarketu gdzie są drzwi na fotokomórke to czasem pika. W moim aucie nie mam,w tych "innych" ktorymi jezdze czasem są. Jak bede jezdził to zerkne i Ci powiem. Numer ktory podałem to jest do goscia ktory zaklada nam wlasnie urządzenia. Wszystko jak najbardziej gra elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A na videokamere antyradar pomoze.

 

Jeśli antyradar ma wbudowaną i aktualizowaną on-line bazę samochodów z kamerami oraz łączy się z satelitą, który obserwuje i odczytuje numery samochodów w promieniu 500m od Twojego to owszem, wtedy pomoże. A tak poważnie, to na niewiele się przyda. Podczas standardowego pomiaru, urządzenie nie emituje żadnego promieniowania, więc żaden detektor nic nie wykryje. Dopiero w sytuacji ograniczonej widoczności miśki mogą się wspomóc podczerwienią i wtedy może coś zapiszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli antyradar ma wbudowaną i aktualizowaną on-line bazę samochodów z kamerami oraz łączy się z satelitą, który obserwuje i odczytuje numery samochodów w promieniu 500m od Twojego to owszem, wtedy pomoże. A tak poważnie, to na niewiele się przyda. Podczas standardowego pomiaru, urządzenie nie emituje żadnego promieniowania, więc żaden detektor nic nie wykryje. Dopiero w sytuacji ograniczonej widoczności miśki mogą się wspomóc podczerwienią i wtedy może coś zapiszczy.

 

Wideoradar jest to urządzenie wysyłające podobną wiązkę jak tradycyjny radar. Jeśli w radiowozie będzie wideorejestrator to na takie urządzenie antyradar nie zareaguje. Wideorejestrator nie wysyła wiązki tylko nagrywa obraz na drodze, głownie rejestruje wykroczenia drogowe nie mające nic wspólnego z przekraczaniem prędkości.

Ot taka mała różnica. Jesli Misiaki jadą za toba i rejestrują predkość to antyradar bedzie to wykrywał.

 

 

 

 

 

Panowie z doswiadczenia kilku kkm powiem Wam, ze nie ma skuteczniejszego antyradaru niz CB, ktore daje zreszta duzo wiecej niz brzeczace pudeleczko...

to juz było mowione 78264398642836428364293623486 razy. I to jest prawda. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z doswiadczenia kilku kkm powiem Wam, ze nie ma skuteczniejszego antyradaru niz CB, ktore daje zreszta duzo wiecej niz brzeczace pudeleczko...

CB na fotorejestrator niewiele Ci pomoże. Tu chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie nawigacja z aktualną bazą 'budek', uzupełniona antyradarem.

Co do "suszących miśków" to sie zgodzę - CB chyba najlepiej się sprawdzi.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koval napisał/a:

Panowie z doswiadczenia kilku kkm powiem Wam, ze nie ma skuteczniejszego antyradaru niz CB, ktore daje zreszta duzo wiecej niz brzeczace pudeleczko...

 

to juz było mowione 78264398642836428364293623486 razy. I to jest prawda. :mrgreen:

no to po co ta dyskusja? :mrgreen:

bajo i 73 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, Wpisz sobie w Google słowo "videoradar" i bez problemu znajdziesz definicję tego urządzenia. Głównym "problemem" videoradaru jest to, że pomiar odbywa się na podstawie dokładnego prędkościomierza zamontowanego w samochodzie policji i dlatego muszą równo za Tobą jechać przynajmniej 20sekund, aby mieć dowód wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja, Wpisz sobie w Google słowo "videoradar" i bez problemu znajdziesz definicję tego urządzenia. Głównym "problemem" videoradaru jest to, że pomiar odbywa się na podstawie dokładnego prędkościomierza zamontowanego w samochodzie policji i dlatego muszą równo za Tobą jechać przynajmniej 20sekund, aby mieć dowód wykroczenia.

A Ty myslisz na podstawie czego napisalem moj post? Znalazłem w google. :mrgreen: Napisalem Ci roznice. Napisalem Ci wyraźnie róznice miedzy VIDEORADAREM a VIDEOREJESTRATOREM.

Jesli Policja mierzy predkość to ich urządzenie na bank wysyła wiązke. Tak bynajmniej opowiedzieli mi moi koledzy...Policjanci. Tak bynajmniej doczytalem sie w... GOOGLE. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co? I Ty i Ja mielismy racje. :mrgreen:

Są oba urządzenia. VIDEORADAR I VIDEOREJETRATOR

 

Videorejestrator

Często błędnie nazywany videoradarem. W rzeczywistości znakomita większość stosowanych przez polską policję urządzeń dokumentujących wykroczenie przy pomocy kamery video jest po prostu sprzężonych z prędkościomierzem radiowozu. Ponieważ urządzenie nie emituje promieniowania mikrofalowego, jest zupełnie niewykrywalne dla antyradarów. Videorejestrator może dokumentować nie tylko przekroczenia prędkości, ale także inne wykroczenia drogowe.

 

Videoradar

Dosyć świeży na polskich drogach. Połączenie systemów videorejestracji (kamera o niskiej rozdzielczości ze "stopklatką") z radarowym pomiarem prędkości (radar ręczny zamocowany w uchwycie). Maksymalna odległość identyfikacji tablicy rejestracyjnej to 100m. Urządzenie może pracować zarówno w ruchu, jaki i w trybie stacjonarnym, przez przednią, lub tylną szybę samochodu patrolowego. Spotykane są urządzenia produkcji rosyjskiej: Iskra - Video wykorzystujące pistolet radarowy Iskra-1 (pasmo K)

 

Widocznie sie komus cos pomieszalo na tej wczesniejszej stronce z ktorej przytoczyłem fragment i nie napisali o predkosciomierzu Policji.

Takze zwracam honor kolego :)

 

P.S. Sądze,patrząc po dokumentalnych filmach chociazby z TVN turbo to Policja ma chyba juz Videoradary a nie videorejestratory w wiekszosci? Bo na obrazie z kamery są podane dwie predkosci. Auta Policji i auta ktore jest mierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare prawda górali mówi : jest prawda, tyż prawda i g...wno prawda. Tak więc : DOBRY anty jest w stanie "odfiltrować" emisję mikrofal czujek np. dzrzwiowych (w starszych wersjach tryb "city"). DOBRY anty wykryje emisję strzału miśka zza krzaka z około 1 km. A to w większości przypadów wystarczy. DOBRY anty wykryje emisję bierną starszych modeli szuszarek z kilkusetmetrów pomimo iż siusiarka leży sobie na masce balowozu. Wersje "profi" są w stanie ostrzec przed emisją podczerwieni układu auto - focus wideorejestratorów - ale uwaga! są to najczęściej układy aktywne - a te policmajster "widzi". DOBRE anty robi Uniden skądinąd producent wyśmienitych .... radarów policyjnych. Amen.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uwaga! są to najczęściej układy aktywne - a te policmajster "widzi"
co znaczy ze widzi? Znaczy sie Misiek wie ze masz antyradar? Anty radar wg mnie jest nie do wykrycia. Tzn moze jest ale Policja nie zawraca sobie glowy tym ani pewnie nie wozi ze soba odpowiedniego sprzetu do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczit : aktywny wysyła kontrwiązkę. Misio widzi prędkość np. czwartej nadprzestrzeni, Aha : myśli (dobre co?) ani chybi obywatel ma anty. Tak poważnie : aktywne wysyłają wiązki w danym paśmie mające na celu zmylić odbiornik. Z kolei lepsiejsze radarki mają układy analizujące i to one zeznają że z pojazdem obywatela jest cuś nie halo.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też wędki "podlodowe". Moja żona ma taką o długości 35 cm i wygląda to jak standardowa antena. Gdyby nie magnes, to nikt by nie poznał. Zasięg do 5km w zupełności wystarcza by wiedzieć gdzie stoją suszarki.

Dobra wiem, że głupie pytanie i offtopikowe, ale wędka "podlodowa" mnie sprowokowała.

Czy ktoś zna ustrojstwo które działałoby rozsądnie z wnętrza samochodu? - nie chce żadnych zewnętrznych wędek (szczególnie z neonikami jak ma Gal :grin: ), a CB przydałoby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasę 35 cm słabo sie nadają co słychać po odbiorze (chyba, że jest tłoczno)

Porządny bat jest na razie niezastąpiony.

 

 

SebastianZ1 czemu twój prędkościomierz kończy się na 220 km/h? :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja No cóż, większość stron podaje tożsamą definicję videorejestratora i videoradaru. Stronka, z której przytoczyłeś cytat jest wyjątkiem. Żeby nie przeciągać i za bardzo nie wyskakiwać na OT, to napiszę tylko, że moi koledzy dla odmiany pracują w firmie Activision, która ma prawie monopol na video... (dopisz co chcesz) w Policji. Stąd wiem dokładnie, jak to działa. A GPS jest już w tych urządzeniach standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja No cóż, większość stron podaje tożsamą definicję videorejestratora i videoradaru. Stronka, z której przytoczyłeś cytat jest wyjątkiem. Żeby nie przeciągać i za bardzo nie wyskakiwać na OT, to napiszę tylko, że moi koledzy dla odmiany pracują w firmie Activision, która ma prawie monopol na video... (dopisz co chcesz) w Policji. Stąd wiem dokładnie, jak to działa. A GPS jest już w tych urządzeniach standardem.

Wg mnie na logike takze nie jest to samo.

Dowiedz sie jeszcze dokladnie. Bo jak przytoczylem jest to nowosc i mozesz sie okazac nie zorientowany do konca. :mrgreen:

Policja miała JAI Provida 2000 teraz przechodzą na PolCam PC2006.

Poza tym juz nie Activision tylko Media Activision Sp. z o.o :mrgreen: wiec jednak nie jestes juz na czasie. Zadzwon do kolegów,dowiedz sie i wtedy przyznaj Ninji racje. :mrgreen:

Pozdro :)

 

To jest Videorejestrator

Videorap.jpg

 

a to Videoradar (niestety duzego foto nie znalazlem)

iskra_video.jpg

 

http://www.antyradary.phi.pl/radary_policyjne.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja No cóż, większość stron podaje tożsamą definicję videorejestratora i videoradaru. Stronka, z której przytoczyłeś cytat jest wyjątkiem. Żeby nie przeciągać i za bardzo nie wyskakiwać na OT, to napiszę tylko, że moi koledzy dla odmiany pracują w firmie Activision, która ma prawie monopol na video... (dopisz co chcesz) w Policji. Stąd wiem dokładnie, jak to działa. A GPS jest już w tych urządzeniach standardem.

Wg mnie na logike takze nie jest to samo.

Dowiedz sie jeszcze dokladnie. Bo jak przytoczylem jest to nowosc i mozesz sie okazac nie zorientowany do konca. :mrgreen:

 

Jaka nowość? Wejdź na stronkę http://www.media.activision.com.pl. Najnowsze dziecko PC2006, które już nie jest młode i nazywane jest videorejestratorem, również może mieć w opcji radar (czyli wg "Twojej" definicji jest już videoradarem) :mrgreen:

Idę spać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z doswiadczenia kilku kkm powiem Wam, ze nie ma skuteczniejszego antyradaru niz CB, ktore daje zreszta duzo wiecej niz brzeczace pudeleczko...

CB na fotorejestrator niewiele Ci pomoże. Tu chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie nawigacja z aktualną bazą 'budek', uzupełniona antyradarem.

Co do "suszących miśków" to sie zgodzę - CB chyba najlepiej się sprawdzi.

 

pzdr

Seb@

 

No właśnie, jak działają te ustrojstwa pochowane w budach? Bo chyba toto nie wysyła cały czas sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasę 35 cm słabo sie nadają co słychać po odbiorze (chyba, że jest tłoczno)

Porządny bat jest na razie niezastąpiony.

 

Porządny bat to podstawa zwłaszcza tam gdzie zagęszczenie aut niewielkie. Co masz na myśli mówiąc "co słychać po odbiorze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to moja definicja.

dlatego użyłem jej w cudzysłowie, bo to definicja ze stronki, którą mi podałeś, a którą też znam.

 

Bo nawet z poczatku nie wiedziales jak sie firma nazywa i ze nazwe zmienila.

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że nie wiedziałem, ale to szczegół.

Activision sp. z o.o. istnieje nadal i jest firmą "matką". Ze względu na rozwój działalności w innych branżach powołane do życia zostały spółki "córki" m.in. Media i Life. Tak czy inaczej jest to nadal ta sama firma w wynajmowanej willi na Tapicerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak działają te ustrojstwa pochowane w budach? Bo chyba toto nie wysyła cały czas sygnału?

No chyba właśnie wysyła. Nie znam innego logicznego wytłumaczenia zasady ich działania. Bo niby skąd taka 'buda' miałaby wiedzieć, z jaką prędkością zbliża się pojazd? Sygnał musi być wysyłany non-stop. A czy jest to wiązka elektromagnetyczna czy laserowa to już jeden pies. Dobry antyradar poradzi sobie w obu przypadkach.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że działa na jakąś fotokomórkę a ten "promień" czy co sygnał jest wykrywalny ale dopiero wtedy, gdy już za późno? :roll:

 

BTW ostatnio wydaje mi się, że umiera dobry zwyczaj wczesnego ostrzegania światłami przed pieskami w krzakach albo za zakrętem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że działa na jakąś fotokomórkę a ten "promień" czy co sygnał jest wykrywalny ale dopiero wtedy, gdy już za późno?

Ale ta "jakaś fotokomórka" też musi wysyłać sygnał (vide fotokomórki przy drzwiach automatycznych sklepów też aktywują co czulszy antyradar - chyba, że przełączysz go w tryb 'city'). Zresztą taki cytat znalazłem:

"Urządzenia radarowe można podzielić także na stacjonarne (fotoradary), przenośne (ręczne) oraz wideoradary. Poza sposobem użycia różnią się one trybami pracy. Radar ręczny pracuje tylko wtedy, kiedy wykonywany jest nim pomiar (policjant naciska spust urządzenia). Radar stacjonarny pracuje stale, natomiast na zdjęciach uwieczniane są jedynie te pojazdy, które przekraczają ustawioną wcześniej w urządzeniu prędkość. Z kolei wideoradar to kombinacja kamery wideo z radarem – mierzona jest różnica między wskazaniem prędkościomierza samochodu wyposażonego w wideoradar a samochodem, którego prędkość jest mierzona, albo nagrywany jest obraz prędkościomierza radiowozu i poruszającego się z taką samą prędkością filmowanego samochodu (w takim przypadku nie jest emitowane żadne promieniowanie). Proces pomiaru i odpowiednie dane są widoczne na wykonywanym jednocześnie nagraniu wideo."

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...