Skocz do zawartości

GRubo przesadzony Yaris


FilipeK

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Zyzol napisał:

P.s. kolejna podobna sytuacja to premiera nowych konsol w zeszłym roku. Preordery PS5 lądowały na OLX w cenie x2

 

Spokojnie kupimy w dobrej cenie. Podobno premiera Gran Turismo 7 w 2022 roku ;).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał W. napisał:

Ja też nie mam nic przeciwko swobodzie handlu ale pomyśl jakby wyglądała wizerunkowo Toyota Polska, która organizuje dodatkową pule 300 szt. gorącego towaru jakim jest GR a tu wchodzi „inwestor” i bierze wszystkie. I ma nagle monopol na na Toyotę GR nie będąc nawet jej przedstawicielem. Nie było by to dobre dla nikogo poza monopolistą.

Jeszcze jak ten inwestor załatwił sobie je tylnymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał W. napisał:

Ja też nie mam nic przeciwko swobodzie handlu ale pomyśl jakby wyglądała wizerunkowo Toyota Polska, która organizuje dodatkową pule 300 szt. gorącego towaru jakim jest GR a tu wchodzi „inwestor” i bierze wszystkie. I ma nagle monopol na na Toyotę GR nie będąc nawet jej przedstawicielem. Nie było by to dobre dla nikogo poza monopolistą.

Przecież "niemiecki Opel" też został wykupiony przez francuski PSA, biznes jest biznes :) . Przykładów można wymieniac tysiące, legendarne Lamborghini kupujesz niemiecką technologię Audi, we włoskim opakowaniu, a Audi to VW, no i oczywiście SKODA !!! :mrgreen:

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tommo napisał:

Jeszcze jak ten inwestor załatwił sobie je tylnymi drzwiami.

Jak zrobił to legalnie i zapłacił podatek, nie mam nic przeciwko temu. Jak "dał pod stołem" to jestem zdecydowanie na NIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FilipeK napisał:

to akurat troche chore. Równie dobrze auto Ci sie moze po prostu nie spodobać. Znajomy sie przesiadl z 911 do Ferrari i stwierdził, ze tym sie jezdzić nie da. To troche słabo jak by był ożeniony z tym autem na dwa lata ;) „co kraj to obyczaj” :)

 

Akurat Ferrari też tak robi z limitowanymi modelami.
 

14 godzin temu, carfit napisał:

jak mam ochotę to są kupię portugalską marchewkę w biedońce i szczypiorek w Lidlu, oderwę opakowania i sprzedam na rynku maślanym z zyskiem 50%. I nic Ci do tego !!!!

 

Nie zapomnij o naklejce "produkt polski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał:

Ale dlaczego to byłoby złe dla Toyoty? Przecież sprzedali wszystkie auta? Z punktu widzenia biznesu wszystko się spina. A co jeśli obecne ograniczenia są po to żeby to Toyota zarobiła więcej nie pośrednicy samemu podnosząc cenę i wycinając pośredników? Bo wszystko na to wskazuje że tak jest. I ta sytuacja jak rozumiem już jest ok bo prowizja nie poszła do pośrednika tylko Toyoty a klient fibalnie i tak zapłacił tyle samo? :)

skwaro wystarczy wprowadzić ograniczenie, że jeden samochód na jedno nazwisko lub firmę i proceder w znacznym stopniu się ograniczy. Toyota i tak sprzeda wszystkie samochody a pojedynczy klient ma większe szanse na zakup po cenie fabrycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tommo napisał:

skwaro wystarczy wprowadzić ograniczenie, że jeden samochód na jedno nazwisko lub firmę i proceder w znacznym stopniu się ograniczy. Toyota i tak sprzeda wszystkie samochody a pojedynczy klient ma większe szanse na zakup po cenie fabrycznej. 

Ale to tylko od strony wizerunkowej jest dobre dla Toyoty. Od strony biznesowej lepszy jest jeden klient, który zabiera wszystkie auta bo obsługa jednego klienta jest tańsza i prostsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

Ale to tylko od strony wizerunkowej jest dobre dla Toyoty. Od strony biznesowej lepszy jest jeden klient, który zabiera wszystkie auta bo obsługa jednego klienta jest tańsza i prostsza :)

No nie wiem. Ja myślę że sam fakt przyjścia do salonu, wypicia kawy, obejrzenia przy okazji innych modeli, poczucia udanej transakcji. To wszystko jest marketingowym dobrem dodanym który może owocować w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak mi się skojarzyło...

 

Salon Toyoty:

 

- Dzień dobry

- Dzień dobry, chciałbym przetestować Yarisa GR.

- Nie ma.

- Jak to nie ma?

- Nie ma. Klient czekał pod drzwiami od szóstej, rzucił gotówką dwieście i odjechał. Tylko ślady opon zostały. Ale auto rewelacja, nic lepszego pan nie kupi.

- No szkoda. Dobrze, wezmę bez jazdy testowej.

- Nie ma.

- Jak to nie ma?!

- No nie ma. Świetny samochód, to się sprzedał. 

- Kiedy kolejna partia?

- Nie będzie.

- Jak to?!

- COVID, piraci, Unia - już nie będzie. Ale to świetne auto, mówiłem już?

- No trudno, kupię coś innego.

- Ale wie pan...ciotka zamówiła i raczej zrezygnuje. Szwy na tapicerce jej nie podeszły. Odsprzeda panu, ale plus 20 tys trzeba zapłacić. Warto!

- No nie wiem... Jaki kolor?

- Biały.

- Odpada

- Jaki pan by chciał?

- Może czarny

- To pana szczęśliwy dzień! Szwagier zarezerwował, żeby z rodziną na wakacje jeździć, ale za ciasny. Może odsprzedać, ale plus 25 tys.

- Może jednak czerwony...

- Proszę chwilę zaczekać, bo na pamiętam, jaki dziadek zamówił

 

 

 

  • Haha 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, radekk napisał:

ale ja mam popularne nazwisko:P

poza tym samochód mały to każdy w domu musi mieć swój żebyśmy się na wakacje zabrali:mrgreen:

Jak napiszesz podanie, sensownie argumentując powyższe niedogodności, myślę, że zarząd Toyoty w drodze wyjątku odstąpi od w.w. warunków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, radekk napisał:

ale ja mam popularne nazwisko:P

poza tym samochód mały to każdy w domu musi mieć swój żebyśmy się na wakacje zabrali:mrgreen:

 

Zgadujemy niech będzie ja zacznę ^_^:

 

1) Kaczyński, Radosław Kaczyński.

Edytowane przez llkuba
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po testach. Jest to naprawdę bardzo ciekawa zabawka, bo wg mnie tylko w takiej kategorii należy traktować ten samochód. Do miasta jest za twardy jako daily car. 

Dobrze trzyma się w zakrętach, zaskakująco dobry układ hamulcowy. 

Co mnie denerwowało to ten paskudny sztuczny wzmacniacz dźwięku który naśladuje wydech we wnętrzu. 

Mając na uwadze cenę oraz ograniczoną ilość pojazdów raczej nie zamówię nowego, jednak gdyby nadarzyła się okazja to ...

 

kilka fotek GR niestety w trakcie testów rozładowała mi się bateria w GoPro i cały film poszedł w p..... 

 

IMG_4657.JPEG

IMG_4659.JPEG

IMG_4660.JPEG

IMG_4661.JPEG

IMG_4662.JPEG

IMG_4663.JPEG

IMG_4664.JPEG

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...