Skocz do zawartości

Legastrates


Herostrates

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, SubaruLPG napisał:

bardzo ładnie wytłumione.

Nie wiem czy  nie pomogło by jeszcze naklejenie na przedni błotnik wytłumienia. z tym pracy dużo niema.

Dzięki. Możliwe. Na razie jest OK, zobaczymy jak będzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, Amnes napisał:

Za 7 dni będzie dwa miesiące, jak w wątku nie było posta, więc podbijam ;).

W sumie nic nie piszę bo oba auta stoją i nie jeżdżą. Nie ma o czym pisać. Mam trzy miesiące wolnego od prawa jazdy. Został jeszcze niecały miesiąc :) 

Na razie tylko w weekendy żona wyprowadza Subaraki na spacer :) 

Mam zatem detoks od aut. Jeżdżę komunikacja publiczna i więcej chodzę i w sumie dobrze się z tym czuję. Przychodzą nawet głupie myśli o ... lepiej nie kończyć. 
 

Z najbliższych rzeczy. Ubezpiecznie OC i AC oraz zakup opon zimowych, wybrałem jak do Forka Michelin Alpin 6 w rozmiarze 215/50/17. Letnie opony w tym rozmiarze bardzo mi podpasowały. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Herostrates napisał:

Nie ma o czym pisać. Mam trzy miesiące wolnego od prawa jazdy. Został jeszcze niecały miesiąc :) 

Haha, czyli jednak jest o czym pisać. Który to subarak zapewnił takie niezapomniane przeżycia? Czy jakieś moto?

 

5 godzin temu, Herostrates napisał:

Przychodzą nawet głupie myśli o ... lepiej nie kończyć. 

Nawet nie będę pytać co to za myśli, brzmią na jakieś na prawdę głupie :P 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Herostrates napisał:

Przychodzą nawet głupie myśli o ... lepiej nie kończyć. 

 

Pozniej to juz tylko: alkohol, narkotyki, samobójstwa..:biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Amnes napisał:

Haha, czyli jednak jest o czym pisać. Który to subarak zapewnił takie niezapomniane przeżycia? Czy jakieś moto?

 

Nawet nie będę pytać co to za myśli, brzmią na jakieś na prawdę głupie :P 

Forestera narowiste konie poniosły 102 km/h w terenie zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h :( 

Na moje wytłumaczenie jezdnia dwu pasmowa, droga do pracy, którą jeżdżę od dłuższego czasu, byłem przekonany że wszędzie tam 70 km/h. Boleśnie się przekonałem aby nie jeździć na pamięć :( 

Śmiesznie bo nie chciałem jakoś szybko jechać i cały czas 70km/h ale chciałem dynamicznie wyprzedzić, jak się później okazało prawidłowo i zgodnie z przepisami jadący samochód. Musnąłem dosłownie pedał przyspieszenia i było po prawku. 
Na tej samej trasie 2 tygodnie później mój przyjaciel tez stracił prawko. 
Dla osób z Trójmiasta uwaga zatem na ulicy Marynarki Polskiej. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 20:49, Herostrates napisał:

Forestera narowiste konie poniosły 102 km/h w terenie zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h :( 

Na moje wytłumaczenie jezdnia dwu pasmowa, droga do pracy, którą jeżdżę od dłuższego czasu, byłem przekonany że wszędzie tam 70 km/h. Boleśnie się przekonałem aby nie jeździć na pamięć :( 

Śmiesznie bo nie chciałem jakoś szybko jechać i cały czas 70km/h ale chciałem dynamicznie wyprzedzić, jak się później okazało prawidłowo i zgodnie z przepisami jadący samochód. Musnąłem dosłownie pedał przyspieszenia i było po prawku. 
Na tej samej trasie 2 tygodnie później mój przyjaciel tez stracił prawko. 
Dla osób z Trójmiasta uwaga zatem na ulicy Marynarki Polskiej. 

 

Ja latem miałem więcej szczęścia - droga wylotowa z Kato na Mikołów, niby też jezdnia 2-pasmowa, ale jakieś roboty i ograniczenie prędkości..

Też nie chciałem szybko jechać, ale zwężenie się skończyło i tak tylko musnąłem ;)

Trochę dalej stali z suszarką i wyszło 86 na 40km/h - szczęście w nieszczęściu, bo to było 3 dni przed urlopem :rolleyes:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 20:49, Herostrates napisał:

Forestera narowiste konie poniosły 102 km/h w terenie zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h :( 

Na moje wytłumaczenie jezdnia dwu pasmowa, droga do pracy, którą jeżdżę od dłuższego czasu, byłem przekonany że wszędzie tam 70 km/h. Boleśnie się przekonałem aby nie jeździć na pamięć :( 

Śmiesznie bo nie chciałem jakoś szybko jechać i cały czas 70km/h ale chciałem dynamicznie wyprzedzić, jak się później okazało prawidłowo i zgodnie z przepisami jadący samochód. Musnąłem dosłownie pedał przyspieszenia i było po prawku. 
Na tej samej trasie 2 tygodnie później mój przyjaciel tez stracił prawko. 
Dla osób z Trójmiasta uwaga zatem na ulicy Marynarki Polskiej. 

 

 

Masakra z takimi drogami. We Wrocławiu też jest parę takich miejsc. Później robią z kogoś pirata drogowego:

 

https://gazetawroclawska.pl/w-suvie-pedzil-blisko-150-kmh-przez-most-milenijny-to-ukrainiec-spieszyl-sie-na-spotkanie-nagranie/ar/c1-14006407

 

zobaczcie filmik tam jak pirat jedzie 150km/h i wymija jak szalony auta które... jadą może z 20km/h wolniej : ]

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tinuviel napisał:

 

 

Masakra z takimi drogami. We Wrocławiu też jest parę takich miejsc. Później robią z kogoś pirata drogowego:

 

https://gazetawroclawska.pl/w-suvie-pedzil-blisko-150-kmh-przez-most-milenijny-to-ukrainiec-spieszyl-sie-na-spotkanie-nagranie/ar/c1-14006407

 

zobaczcie filmik tam jak pirat jedzie 150km/h i wymija jak szalony auta które... jadą może z 20km/h wolniej : ]

No tak, to doświadczenie kwalifikuje mnie do wątku "cham na drodze" :)

Niewątpliwe jednak sporo mnie nauczyło. Nie rozpaczam i biorę odpowiedzialność na klatę. 

Jednocześnie mam teraz dużo więcej rezerwy do komunikatów policyjnych o liczbie kierowców, którym odebrano prawo jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odzyskałem prawo do prowadzenia pojazdów i ruszyłem auta. 

Legacy już ubezpieczony. Nowe opony zimowe Michelin Alpin 6 215/50/17 (z rantem). Bardzo ciche i fajne opony.

Przegląd delikatny. Uzupełniony olej. Zestaw felg zimowych. 

Do wymiany klaksony (już zamówione), zabite przez małżonkę i córki podczas protestów kobiet :facepalm:

Auto u mnie już ponad rok. Czas podsumowań. Użytkowanie w trasie, głównie autostrady i trasy szybkiego ruchu. Przejechałem łącznie ponad 20 tyś km. 

Jestem bardzo zadowolony. W trasie w miarę ekonomiczne, w mieście niestety nie :( Pasuje mi łagodny i miękki charakter samochodu. Relaksuje i nie męczy w trasie. Zadbałem i doprowadziłem do satysfakcjonującego poziomu. Cieszę się z zakupu, bardzo dobre na moje potrzeby. Myślałem o nowym lub innym aucie, dobrze wybrałem. Teraz korzystać. Niestety ze względu na pandemię mocno ograniczona działalność dużo mniej teraz podróżuję :( 

Oczywiście dalsze plany są. Wydech, brembo i nowa mapa. Zobaczymy jednak jak będzie. Pewnie plany trzeba wstrzymać na razie. 

 

IMG_6121.jpeg

IMG_6122.jpeg

  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Borek napisał:

Co tam chcesz w mapie pozmieniać, pracę skrzyni?

Na pewno celuję w podwyższenie mocy i momentu a także polepszenie reakcji na gaz, jeśli uda się zmienić ustawienia skrzyni biegów, też będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herostrates napisał:

jeśli uda się zmienić ustawienia skrzyni biegów, też będzie dobrze. 

 

Ciekawe czy dałoby radę pod tą skrzynie podpiąć komputer od specowej skrzyni. Tam był inny program z tego co pamiętam i inne przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, Herostrates napisał:

Niestety. Nie mam pojęcia. Może poprzedni właściciel @so_what będzie pamiętał. 

Nie pamiętam dokładnie, jaka to jest folia. W każdym razie z tych mniej przyciemniających.

Foliowanie robiłem tutaj

Edytowane przez so_what
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...