Skocz do zawartości

SUV Coupe, Super SUV - mocne i mocniejsze ;)


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, chojny napisał:

 

 

W BMW się chyba prawie we wszystkich działach sufit chłopakom na głowę zwalił.... 

Dziwne ale ta 4 GC wyglada calkiem calkiem a to poza 6 bylo jedno z najbardziej wizualeni nieudanych modeli od lat.....

2022-BMW-4-Series-Gran-Coupe-6.jpg

2022-BMW-4-Series-Gran-Coupe-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 22:15, RoadRunner napisał:

Za 4 dni premiera Lexa NX 2022 https://www.caranddriver.com/news/a36605337/2022-lexus-nx-release-date/ Jak nie będzie u nas 3.5 V6 to się obrażę.

 

https://autogaleria.pl/lexus-nx-2022-test-zdjecia-premiera

 

 

 

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoto łon:

 

Co by nie mówić Lexowi udało się ukryć co stoi za oznaczeniem 350. Im bliżej premiery tym więcej plotek mówiło, że będzie to istniejący silnik 3.5 V6. Tymczasem będzie to nowy silnik 2.nie-ASO :) 275PS, 430Nm. Jedna parametr trochę mi nie pasuje: przyspieszenie 0-100 ma być 6.8 więc tylko o pół sekundy lepiej niż obecne 2.0 turbo.  Trochę mało jak na silnik o prawie 100Nm mocniejszy. Powody mogą być dwa:

1) Lexus z jakiegoś powodu zaniża dane na papierze - tak jest w przypadku RXa gdzie przyspieszeni podawane jest 1 czy 1.5 sekundy gorsze niż w rzeczywistości

2) Model 300 PS hybrydowy (drivetrain z Toyoty Rav Prime) jest pozycjonowany jako ten najszybszy (6.0) a reszta ma być wolniejsza ;)

Dobra sekunda w te czy we wte nie ma znaczenia. Na pewno 2.4 będzie lepiej jeździł :)

 

Stylistycznie nie oceniam bo to dla mnie ma mniejsze znaczenie. Natomiast podobna mi się ukrycie wydechów zamiast fejkowych "mam pińset kunia" rur.

No i zobaczymy cze w EU będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam ojtam, nikt nikogo nie zmusza - zawsze można to wyłączyć (poza tym będzie dostępne chyba tylko w dodatkowym pakiecie). Wygląda też że można dość łatwo wyłączać różnych asystentów jazdy. Tradycyjnie - pożyjemy zobaczymy.

Jest też prezentacja po polsku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zyzol napisał:

Kluczowy element przewagi nad Mercedesem upadł. Kolega @Jaca68 będzie niepocieszony 

Przeżyje. Podświetlenie stóp to już od dawna standard w Lexie, a te delikatne światełka na drzwiach nie rażą. Są dyskretne nie walą po oczach i nie ma tych wieśniackich srebrnych nawiewów. Te drobne różnice odróżniają prawdziwą elegancje od elegancji odpustowej.

Naprawdę chcesz porównywać Lexa z czymś takim? :OO:

merc.png

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jaca68 napisał:

te delikatne światełka na drzwiach nie rażą

No tak, full opcja full led będzie dopiero w kolejnej generacji ;) 

 

A tak na poważnie -z mojego punktu widzenia zmiany wyglądu we wnętrzu NX-a można ocenić na duży plus - wyleciał odpustowy zegarek i idiotyczny touchpad, nie wygląda też jak stary kredens.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie analogowy zegarek to był spory plus - przede wszystkim spełnia swoje zadanie czyli pokazuje zawsze godzinę. Teraz, jak rozumiem, to dopóki nie włączy się infotainment to nic nie pokazuje zegarka. Nie zdziwię się jak w trybie np. nawigacji w ogóle go nie będzie.

Podobne zdanie mam co do touchpada. Jak ktoś ma łapy tak długie że nie musi obcinać paznokci bo szoruje o ziemię to jest ok. Każdy inny aby sięgnąć do ekranu musi się mimo wszystko pochylić do przodu. Druga sprawa to, że za moment ekran dotykowy jest uwalony odciskami niczym szyba za ladą chłodniczą w cukierni.

Edytowane przez RoadRunner
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kukson napisał:

Ma chociażby Seat tzn ich nowa marka Cupra.

 

Wprawdzie nie lubię SUV, ale ostatnio widziałem Formentor i faktycznie wygląda i brzmi zacnie :thumbup:

A z mniejszych SUV'ów zobaczcie Hyundai Kona N. To praktycznie to samo co nasz I30N Performance tylko w innym opakowaniu. O ile komuś pasują mniejsze gabaryty i nie potrzebuje 4x4, to świetne rozwiązanie za dużo mniejsze pieniądze, brzmi świetnie! Bardzo świetnie :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...