Skocz do zawartości

SUV Coupe, Super SUV - mocne i mocniejsze ;)


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, radekk napisał:

nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak poduszki powietrzne między fotelami

Ponad 10 lat temu takie airbagi prezentowano a nadal nie są powszechne.

W nowej Hondzie Jazz jest chyba dostępna a Toyota na rodzimym rynku już w 2011 roku montowała tylną centralną poduszkę w Crown Majesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 20:19, carfit napisał:

Jezdził/ma ktoś z Was jakieś zdanie o BMWX2 Xdrive M135i ? Dostałem dziś nówkę zastępczaka ( zgadnijcie za jakie auto :biglol: ) X2 Xdrive 2.0 benzyna twinturbo z pakietem M. Przyznam że jestem pod wrażeniem prowadzenia i stosunkowo dobrych osiągów. Jutro mam do pokonania 500km więc coś się więcej dowiem, ale rozważam dla żony, bo z Jag definitywnie się rozstaje w najbliższych tygodniach miesiącach. Ten X2 M135 może być ciekawą opcją, tylko warto by się było przejechać, może ktoś wie czy któryś salon dysponuje takim DEMO ? 

 

Za 2 tyg odbieramy dla siostry GLB Amg. Ciekaw jestem tego auta. Dość kompaktowe, gabarytowo bardzo porównywalne z foresterem. 300 kucy w teorii pozwala na rozpędzenie się do setki w 5,3 sek więc całkiem nieźle. Zobaczymy. Zrobiony w Meksyku więc bezawaryjność może być dyskusyjna ale po Jagu musisz delikatnie dozować brak wizyt w serwisie żebyś szoku nie przeżył  :evil2::mrgreen:

 

 

EDIT:

teraz zauważyłem że poszedłeś w GLA 35 Amg ... byłem blisko z propozycją . Mi te nowe merce bardzo leżą, szczególnie przód w amg stylistycznie robi dla mnie robotę

Edytowane przez beben
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beben napisał:

 

Za 2 tyg odbieramy dla siostry GLB Amg. Ciekaw jestem tego auta. Dość kompaktowe, gabarytowo bardzo porównywalne z foresterem. 300 kucy w teorii pozwala na rozpędzenie się do setki w 5,3 sek więc całkiem nieźle. Zobaczymy. Zrobiony w Meksyku więc bezawaryjność może być dyskusyjna ale po Jagu musisz delikatnie dozować brak wizyt w serwisie żebyś szoku nie przeżył  :evil2::mrgreen:

 

 

EDIT:

teraz zauważyłem że poszedłeś w GLA 35 Amg ... byłem blisko z propozycją . Mi te nowe merce bardzo leżą, szczególnie przód w amg stylistycznie robi dla mnie robotę

My GLB 35AMG mamy od 3 miesięcy. Co prawda przebieg symboliczny, ale auto bardzo fajne. Mocy tak akurat, bardzo dobry napęd 4Matic (nawet na rozecie fajnie sie ślizgało jak spadł śnieg, chociaż kontroli trakcji całkowicie sie nie wyłączy), jak na względnie kompaktowe auto to w środku dużo miejsca. Jakość spasowania i materiałów bez zarzutów (choć do E-klasy to jednak daleko) jedno co to przy zamykaniu drzwi z tylu trzeba mocno walnąć, bo inaczej sie nie domykają. Jak na Mexico, jesli nic więcej nie wyjdzie w trakcie eksploatacji, to jest OK. Auto da się lubić i jest bardzo uniwersalne. Myślę, że trafiłoby w gusta każdego użytkownika Forka XT. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tsunetomo napisał:

Myślę, że trafiłoby w gusta każdego użytkownika Forka XT. 

 

Nawet z boku trochę przypomina SG ;-). Tylko prawie 2 x droższy ... Czy tam jest ten sam silnik co w A 35 AMG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotruś napisał:

Czy tam jest ten sam silnik co w A 35 AMG ?

Tak, A35, GLA35, GLB35, wszystkie te same silniki i napęd 306KM i 400Nm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beben napisał:

Mi te nowe merce bardzo leżą, szczególnie przód w amg stylistycznie robi dla mnie robotę

U mnie to samo, dwie rzeczy mi tylko nie pasują, te tablety ( może sie przyzwyczaję, a właściwie żona ) i lewarek od biegów w kierownicy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carfit napisał:

U mnie to samo, dwie rzeczy mi tylko nie pasują, te tablety ( może sie przyzwyczaję, a właściwie żona ) i lewarek od biegów w kierownicy :facepalm:

Tablety idzie przywyknąć. „Hej mercedes” działa super, w sumie to głównie gadam z tym autem. Taki gadżet, Żona zachwycona. A lewarek do zmiany biegów - jak pojeździsz troche to zastanowisz się, dlaczego każdy tak nie robi ;)

14 minut temu, carfit napisał:

Tak, A35, GLA35, GLB35, wszystkie te same silniki i napęd 306KM i 400Nm. 

Silniki te same, ale w GLB35 i GLA35 jest skrzynia 8G-DCT (taka jak w A45) a w A35 7G-DCT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

A lewarek do zmiany biegów - jak pojeździsz troche to zastanowisz się, dlaczego każdy tak nie robi ;)

Kiedyś z dwa tygodnie jeździłem A-klasą ( chyba ) z lewarkiem zamiast wycieraczek ;) nie mogłem się przyzwyczaić, mam nadzieje że tym razem będzie mi łatwiej :). Obyś miał racje ! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

A lewarek do zmiany biegów - jak pojeździsz troche to zastanowisz się, dlaczego każdy tak nie robi ;)

dokładnie, na początku miałem to samo, że dziwne to, czy na pewno będzie mi pasowało, obecnie wsiadam do innego samochodu i włączam wycieraczki myśląc ale bezsens że nie ma tu przełącznika skrzyni.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, carfit napisał:

Kiedyś z dwa tygodnie jeździłem A-klasą ( chyba ) z lewarkiem zamiast wycieraczek ;) nie mogłem się przyzwyczaić, mam nadzieje że tym razem będzie mi łatwiej :). Obyś miał racje ! 

Ja praktycznie bez przerwy przesiadam się między samochodami i Mercem jeżdżę najmniej, a o dziwo w nim nigdy nie mam odruchu sięgnięcia do lewarka na tunelu środkowym, natomiast we wszystkim innym co chwilę łapię się na tym że parkując włączam wycieraczki i jeszcze sobie myślę po kiego włączyły się wycieraczki i dopiero za 2-3 razem się orientuję że to ja:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, radekk napisał:

Ja praktycznie bez przerwy przesiadam się między samochodami i Mercem jeżdżę najmniej, a o dziwo w nim nigdy nie mam odruchu sięgnięcia do lewarka na tunelu środkowym, natomiast we wszystkim innym co chwilę łapię się na tym że parkując włączam wycieraczki i jeszcze sobie myślę po kiego włączyły się wycieraczki i dopiero za 2-3 razem się orientuję że to ja:mrgreen:


 

Gena nie wydłubiesz ;)

 

 

FEF69EE2-2871-418E-9589-60CE144A52B0.jpeg

  • Super! 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, beben napisał:

Zmiana biegów w miejscu wycieraczek to genialne rozwiązanie. Najlepsze miejsce.
GLB tez tak ma ? Nawet nie wiem.
Mamy to w V klasie i S. Wsiadam potem do czegoś innego i się wnerwiam emoji41.pngemoji12.png

Ja bym wolał mieć taki lewarek ;) 

 

2(4)-c94cb4d125f512c41a55f7d53e79809f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, beben napisał:

Zmiana biegów w miejscu wycieraczek to genialne rozwiązanie. Najlepsze miejsce.
GLB tez tak ma ? Nawet nie wiem.
Mamy to w V klasie i S. Wsiadam potem do czegoś innego i się wnerwiam emoji41.pngemoji12.png

Każdy MB ma dźwignię zmiany biegów przy kierownicy. 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tsunetomo napisał:

Każdy MB ma dźwignię zmiany biegów przy kierownicy. 

A45 AMG ma "normalnie" w tunelu :) ( model do 2020) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zyzol napisał:

ile dyń pomieści ten Hyundai? 
 

Całkiem racjonalne pojazdy zdominowały wątek, więc czas na coś bardziej odjechanego ;) 

 

auto mega kot, niestety słabo z dostępnością - poniżej info od dealera
Dzień dobry panie Tomku, niestety Durango w Hellcat ma być produkowany tylko pół roku tego roku. Produkcja jest w trakcie ale zapotrzebowanie w USA jest tak duże, ze wyglada na to, ze Durango SRT w ogóle nie trafi do Europy. Być może w drugiej połowie roku, jakaś krótka seria zostanie zadedykowana Europie... niestety ale jesteśmy na końcu tego „łańcucha pokarmowego”... Jesteśmy oczywiście na liście oczekujących w AEC i również bardzo czekaliśmy na to cudo. Myśle, ze około maja będzie coś wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...