Skocz do zawartości

SUV Coupe, Super SUV - mocne i mocniejsze ;)


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Zyzol napisał:

To chyba rozmiar lubiany przez kobiety :) Jak widzę GLS-a to w środku płeć piękna ;) 

Poza tym to auta głównie pod klienta zza wielkiej kałuży...

Zapewne są wygodniejsze w parkowaniu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 15:34, radekk napisał:

A myślisz że im robi to różnice czy duże czy małe. Parkują tak samo:P

 

2m szerokości SUVa plus lusterka, długości niespełna 5m, średnica zawracania coś koło 13m i nie masz szans zaparkowania normalnie, w sensie "na raz". Miejsca parkingowe są przygotowane pod mniejsze samochody i jazda dużym SUVem zwyczajnie jest trudna. Do tego czasem jak się nie ustawisz na skos to nie wyjdziesz z auta bo drzwi nie otworzysz.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 16:05, turdziGT napisał:

Juz nawet konfig zrobiłem.IMG_7773.thumb.JPG.b4cac3e016341e7ff0f5426babbed96e.JPGIMG_7769.thumb.JPG.f588dc4b49b502c995743f3fd1bf312a.JPGIMG_7774.thumb.JPG.3a7e88a6c1479f6bf5bdd0dd36f0fb1e.JPG

 

 

IMG_7771.thumb.JPG.bafdfc20d822b8eb67244f2fa5a84286.JPG

 

IMG_7770.thumb.JPG.a03f0ec985e3f16f1029d3bc200356c0.JPG

 

IMG_7772.thumb.JPG.287ffd218db7a3f44db8a118e3ea8808.JPG

Caly czas nie rozumiem tej fascynacji takimi bublami... Ani to funkcjonalne nie jest ani nie prowadzi sie lepiej od zwyklego samochodu.  Rozumiem ze zyjemy w swiecie w ktorym wszystko jest fejkowe, gdzie suvy nie sa suvami ani coupe coupami... ale zawsze myslalem ze wsrod fanow motoryzacji bedzie panowal jakis zdrowy rozsadek. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chojny napisał:

 

2m szerokości SUVa plus lusterka, długości niespełna 5m, średnica zawracania coś koło 13m i nie masz szans zaparkowania normalnie, w sensie "na raz". Miejsca parkingowe są przygotowane pod mniejsze samochody i jazda dużym SUVem zwyczajnie jest trudna. Do tego czasem jak się nie ustawisz na skos to nie wyjdziesz z auta bo drzwi nie otworzysz.  

 

 

Ja jak najbardziej rozumiem i mi różnice by robiło, jednak często widzę osobniki które czy to podjeżdżają dużym suvem czy startem tak samo nieudolnie parkują i nawet tym drugim nie potrafią wjechać na jedno miejsce parkingowe obcierając przy okazji jakiś inny samochód. Zawracanie też odbywa się na kilka razy że zaczynam się zastanawiać czy ona zawraca czy liczy że samochód w poprzek pojedzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Eryk napisał:

Caly czas nie rozumiem tej fascynacji takimi bublami... Ani to funkcjonalne nie jest ani nie prowadzi sie lepiej od zwyklego samochodu.  Rozumiem ze zyjemy w swiecie w ktorym wszystko jest fejkowe, gdzie suvy nie sa suvami ani coupe coupami... ale zawsze myslalem ze wsrod fanow motoryzacji bedzie panowal jakis zdrowy rozsadek. 

Absolutrnie sie z toba zgadzam ale  jak to się mówi jak się nie ma co się lubi to się lubi co dają :)

Niestety motoryzacja zmierza w takim kierunku że wcześnie czy później i tak wszyscy wyląduja w SUVo podobnym aucie bo nic innego nie będzie do wyboru.Ja też nie byłem i nie jestem fanem takiego nadwozia ale trzeba przyznać że Etron plasuje się pomiędzy tradycyjnym kombi a SUVem. Jest zdecydowanie niższy niż jakieś tam X5 czy X3 i mimo że jest duży to jakoś nie jest taki nachalny jak jakieś X5 czy Cayenne. SB jest 2 cm niższy niż zwykły Etron więc myślę że może wyglądać ciekawie. Niestety ktoś kiedyś za nas zdecydował i decyduje czym będziemy jeździć czy nam się to podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Eryk napisał:

Caly czas nie rozumiem tej fascynacji takimi bublami... Ani to funkcjonalne nie jest ani nie prowadzi sie lepiej od zwyklego samochodu.  Rozumiem ze zyjemy w swiecie w ktorym wszystko jest fejkowe, gdzie suvy nie sa suvami ani coupe coupami... ale zawsze myslalem ze wsrod fanow motoryzacji bedzie panowal jakis zdrowy rozsadek. 

 

SUV coupe wyglądają wyjątkowo pokracznie i to bez względu na producenta. Dla mnie te auta są zwyczajnie brzydkie o funkcjonalności nawet nie wspominam, bo jej brak, z tyłu się ledwo mieszczę, dziwnie nisko się siedzi, nogi są ułożone pod niewygodnym kątem a mimo to głową dotykasz dachu, chyba że chcesz wozić dzieci albo jesteś wzrostu siedzącego psa to "ok.". 

 

A jak już o psie, to pies się nie mieści w bagażniku, gdyż nisko opadająca klapa nie pozwala mu na wygodne podróżowanie. 

 

Są tylko odrobinę lepsze stylistycznie od straszydeł typu 3GT, czy 5GT. 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

 

SUV coupe wyglądają wyjątkowo pokracznie i to bez względu na producenta. Dla mnie te auta są zwyczajnie brzydkie o funkcjonalności nawet nie wspominam, bo jej brak, z tyłu się ledwo mieszczę, dziwnie nisko się siedzi, nogi są ułożone pod niewygodnym kątem a mimo to głową dotykasz dachu, chyba że chcesz wozić dzieci albo jesteś wzrostu siedzącego psa to "ok.". 

 

A jak już o psie, to pies się nie mieści w bagażniku, gdyż nisko opadająca klapa nie pozwala mu na wygodne podróżowanie. 

 

Są tylko odrobinę lepsze stylistycznie od straszydeł typu 3GT, czy 5GT. 

 

 

 

 

Czy ja wiem Macane to tak ma prawde tez SUV coupe a stylistycznie jest na prwde udany. Mercedes tez radzi sbie z ta forma nadwozia zarowno GLC jak i poprzednie GLE Coupe wygladaja fajnie. 

Q8 tez wyglada na prawde dobrze natomiast BMW powino miec zakazane produkcje tego nadwozia. i X4 i X6 sa po prostu koszmarne tak jak 3 i 5 GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między SUV a coupe jest wiele odcieni szarości. O ile w Q8 linia dachu jest poprowadzona ładnie i funkcjonalnie o tyle w GLE ani ładnie ani funkcjonalnie. Po prostu Q8 nie próbuje udawać czegoś czym nigdy nie będzie a GLE owszem.

 

audi-q8-18.jpg

 

000002.jpg

Edytowane przez subleo
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, subleo napisał:

Między coupe a coupe jest wiele odcieni szarości. O ile w Q8 linia dachu jest poprowadzona ładnie i funkcjonalnie o tyle w GLE ani ładnie ani funkcjonalnie. Po prostu Q8 nie próbuje udawać czegoś czym nigdy nie będzie a GLE owszem.

 

Audi poszło w coś pomiędzy SUVem a Coupe i wyszło całkiem, całkiem. Mercedesa jak widzę na drodze zawsze mam wrażenie, że jest powypadkowy, proporcje są przypadkowe a do tego jedzie bokiem. 

 

Najgorsi w tym segmencie są "spece" z BMW. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, chojny napisał:

Najgorsi w tym segmencie są "spece" z BMW. 

Najciekawsze jest to, że od BMW się wszystko zaczeło i jak pokracznie było przy pierwszej generacji X6 tak nadal jest bardzo średnio. O modelach typu 5GT wolę się nie wypowiadać bo zupełnie nie pojmuję tego stylu. Jak widać doświadczenie to nie wszystko. 

Audi lub Porsche zdecydowanie lepiej sobie radzą z takim typem nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chojny napisał:

Audi poszło w coś pomiędzy SUVem a Coupe i wyszło całkiem, całkiem

Za to zwykłe suvy nie wychodzą im w ogóle ;) Wyglądają jak nowoczesne wersje panzerwagenów:P Dopiero te lekko ścięte jak właśnie Q8, Q3 Sportback trzymają fason.

 

Pierwsze X6 mi się podobało (może też dlatego, że było pierwsze). Nie wyglądało jeszcze na bardzo spasione, miało swój własny przód. To co stosują teraz, czyli płasko opadający dach z Mustanga, nie pasuje kompletnie.

18 godzin temu, Michał W. napisał:

O modelach typu 5GT wolę się nie wypowiadać bo zupełnie nie pojmuję tego stylu. Jak widać doświadczenie to nie wszystko. 

Audi lub Porsche zdecydowanie lepiej sobie radzą z takim typem nadwozia.


W sumie to ani Audi, ani Porsche nie mają tego typu nadwozia ;) 3GT, 5 GT (6GT obecnie) to wielkie rodzinne hatchbacki z ogromną ilością miejsca dla tych, którzy nie chcą „tatusiowatego” kombi lub suva. Taka nisza :) Nie wyglądają zbyt dobrze, ale co poradzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...