Skocz do zawartości

Atari & Commodore


Zyzol

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pumex1 napisał:

Sentyment sentymentem.... ale jak się popatrzy na to jak zmieniła się kwestia kompów, gier i grafiki, to naprawdę szok. 

Trailer nowej wersji Call of Duty. 

 

 

 

Problem taki, że trailer czy nawet co pokazują na E3 to nie jest zawarte w grze.

 

 

Przymierzam się do Assasin Creed II remaster na PS4 ale gram w MR. DIG ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, llkuba napisał:

Problem taki, że trailer czy nawet co pokazują na E3 to nie jest zawarte w grze.

Może nie jest 100%, ale nie zmienia to faktu, że technika się posunęła ;)

 

Atari65 czy Commodore 64 to 64kB pamięci. Teraz przeciętna komórka ma o parę wielkości więcej ;)

 

Inna sprawa, że podziw dla programistów. Mieli ograniczone zasoby i dawali radę. A teraz rozpasanie, bo pamięć nie ma znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pumex1 napisał:

Może nie jest 100%, ale nie zmienia to faktu, że technika się posunęła ;)

 

Atari65 czy Commodore 64 to 64kB pamięci. Teraz przeciętna komórka ma o parę wielkości więcej ;)

 

Inna sprawa, że podziw dla programistów. Mieli ograniczone zasoby i dawali radę. A teraz rozpasanie, bo pamięć nie ma znaczenia ;)

 

 

Tak masz rację teraz programiści mają dużo wicej zasobów do wykorzystania przez co nawet proste gry potrafią mieć małą liczbę klatek (na sekundę) a widać to starszych komputerach, dlatego między innymi przerzuciłem się na konsolę ;). Z mojego doświadczenia są miejsca w grach jak np: The Elder Scroll Oblivion na Playstation 3 gdzie w pewnych momentach obraz nie jest płynny. 

 

BASIC nie jest językiem obiektowym a jak wiemy dziedziczenie to świetna sprawa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 08:04, llkuba napisał:

BASIC nie jest językiem obiektowym a jak wiemy dziedziczenie to świetna sprawa ;).

 

Dziedziczenie pomaga programiście, dla komputera to raczej kula u nogi ;)

 

Fachowcy od gier są poszukiwani (a będą poszukiwani jeszcze bardziej) przez automotive do testowania autonomii. Realistyczne przedstawienie rzeczywistości na biurku jest dużo poręczniejsze i bezpieczniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, msi napisał:

Nie :) kompozycja to świetna sprawa :)

 

Na studiach korzystałem z dziedziczenia ;).

 

7 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Dziedziczenie pomaga programiście, dla komputera to raczej kula u nogi ;)

 

Dla początkującego programisty jest na odwrót :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, msi napisał:

Na studiach, zwłaszcza u nas, uczą często ludzie którzy nie przepracowali dnia jako programista :)

 

U nas Doktoranci pracowali w zespole IBM i oni potrafili programować mało tego cały czas poszerzali swoją wiedzę. Mieliśmy zajęcia z Profesorem króry znał dobrze Prolog ale to było jego hobby. Na uczelniach można nauczyć się podstaw programowania a w rzeczywistości to za mało żeby usiąść w zespole programistów i dobrze napisać aplikację, na to trzeba lat doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne gry AAA nie wykorzystuja dziedziczenia ani nawet programowania obiektowego. Dane odnoszace sie do tej samej infomacji (np. pozycja albo predkosc) dla roznych obiektow (np. gracz, potwor, etc) sa indeksowane po id obiektu i trzymane w ogromnyc tablicach. usprawnia to obliczenia i pozwala wykorzystac procesory w pelni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Latorośl ma Switcha i ceny gier mnie przerażają, wszystko 2-3 razy droższe, niż na Steama i inne konsole, promocji mało i kiepskie. Da się gdzieś kupić niedrogo klucze do wersji elektronicznych w stylu G2A? Niczego podobnego na konsolę Nintendo nie znalazłem, a 55 funtów za Mortala to ja nie dam. :)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.antyradio.pl/Technologia/Gadzety/Nowy-Commodore-64-trafi-do-Polski-Znamy-oficjalna-cene-36940

 

Retro się sprzedaje ;) 

 

Ale oryginał z magnetofonem,  stacją i grami można za 200 PLN kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pumex1 napisał:

https://www.antyradio.pl/Technologia/Gadzety/Nowy-Commodore-64-trafi-do-Polski-Znamy-oficjalna-cene-36940

 

Retro się sprzedaje ;) 

 

Ale oryginał z magnetofonem,  stacją i grami można za 200 PLN kupić 

500 plnów. Ciekawe, kiedy pierwsza obniżka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • pumex1 zmienił(a) tytuł na Atari & Commodore
7 minut temu, B-52 napisał:

Dopiero z dyskietek było jak trzeba emoji57.png

Miałem wersję na kasetowcu, ale faktycznie była zabawa, żeby dograć. Ale z dyskietki szło pięknie. Pamiętam jak grę odpaliłem przy kolegach z Amiga 500. Patrzyli najpierw z wyższością, a po chwili była szczęka w dół, że na tym sprzęcie, ktoś ogarnął taki temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...