Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś już przerabiał temat. Mój stary kolbowy delonghi padł więc zapadła decyzja o zmianie. Był to ekspres za 350zł więc raczej naprawa nie opłacalna.

Obecnie szukam automatu do ok. 1000zł. Jak będzie działał dłużej niż okres gwarancyjny to już będę zadowolony.

Nie jestem specjalnie wymagający bo i tak dobra kawa to jest raczej we włoskiej kawiarni, a w domu zadowolę się takim rozwiązaniem.

 

Na razie w oko wpadły mi

philips xsmall

krups 8101

delonghi 22.110b

 

Ale może ktoś się wypowie na ich temat albo coś dorzuci do ringu :)

 

Fajnie jakby miał sekcje spieniajacą na oddzielną rurkę do kartonu. Ale nic w tej cenie nie znalazłem.

 

Używek nie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy używamy od 6 lat DeLonghi. Zrobił ponad 30 tys. kaw. Żadnych problemów, prosta obsługa. W cenie do 1 tys. PLN to chyba nie ma lepszego ekspresu.

https://allegro.pl/oferta/ekspres-delonghi-esam-2600-magnifica-mlynek-7794752398

 

A propos sekcji spieniającej, do wielu ekspresów można dokupić przystawkę na dyszę spieniającą. 

 

Prywatnie używamy Jure, w której system mleczny wymaga codziennego czyszczenia odpowiednim środkiem (jest do tego automatyczny program) + okresowo kompleksowe czyszczenie całego systemu z wymianą rurki. Więc taki system mleczny ma też pewne niedogodności.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz Zioła napisał:

Ja mam Nivone , super trwała maszyna, polecam

Potwierdzam. Nasz ekspres robi kawe pare razy dziennie (conajmniej 2x a czesto 4-6x) i nie bylo z nim zadnego problemu. No i spieniacz do mleka jest zintegrowany z dozownikiem co jest super wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie coś polecić z budżetem powiedzmy do 4k ? też jestem na kupnie , ale zależy mi aby miał rurkę do mleka w kartonie , a nie pojemnik na mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nivony (a przynajmniej mojej - CafeRomantica 767) mozna podlaczyc zarowno pojemnik (mozna dokupic takie z wbudowanym chlodzeniem jezeli dobrze pamietam) jak i karton. A sam pojemnik nie jest przymocowany do ekspresu tylko podpina sie go wezykiem. Mysle ze spokojnie mozesz cos wybrac do 4k ale nie wiem czym sie roznia wyzsze modele od mojego :)

EDIT: wybralem Nivone po przewertowaniu forum dla milosnikow kawy. Wszyscy polecali a juz najbardziej serwisanci - mowili ze rzadko sie psuja.

Edytowane przez blejzu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blejzu napisał:

Do Nivony (a przynajmniej mojej - CafeRomantica 767) mozna podlaczyc zarowno pojemnik (mozna dokupic takie z wbudowanym chlodzeniem jezeli dobrze pamietam) jak i karton. A sam pojemnik nie jest przymocowany do ekspresu tylko podpina sie go wezykiem. Mysle ze spokojnie mozesz cos wybrac do 4k ale nie wiem czym sie roznia wyzsze modele od mojego :)

EDIT: wybralem Nivone po przewertowaniu forum dla milosnikow kawy. Wszyscy polecali a juz najbardziej serwisanci - mowili ze rzadko sie psuja.

Dzięki , mówiąc szczerze po raz pierwszy słyszę tą nazwę Nivona , zainteresuje sie tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, carfit napisał:

A możecie coś polecić z budżetem powiedzmy do 4k ? też jestem na kupnie , ale zależy mi aby miał rurkę do mleka w kartonie , a nie pojemnik na mleko. 

 

Mamy w pracy Saeco jakiś model wypasiony do 100 kaw dziennie, generalnie chodzą dobrze ale rurka do kartonu to jakaś porażka.

Nie ma jak tego wyczyścić a po kilku godzinach robi się tak pleśń.  Nigdy ta rurka nie jest czysta. bleeee

Efekt jest taki że ci co piją z mlekiem dolewają je sobie do kawy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nivona to b. dobra marka w rozsądnych pieniądzach.

 

1 minutę temu, 4mamut napisał:

 

Mamy w pracy Saeco jakiś model wypasiony do 100 kaw dziennie, generalnie chodzą dobrze ale rurka do kartonu to jakaś porażka.

Nie ma jak tego wyczyścić a po kilku godzinach robi się tak pleśń.  Nigdy ta rurka nie jest czysta. bleeee

Efekt jest taki że ci co piją z mlekiem dolewają je sobie do kawy :) 

 

Tutaj Jura ma najlepszy patent, zewnętrzna mini-lodówka z mlekiem (mleko ma zawsze idealne 4 st. C, najlepiej sie spienia). Lodówka komunikuje się z ekspresem po Bluetoothie, wiec wiadomo ile jest mleka.

https://pl.jura.com/pl/produkty-do-zastosowan-domowych/akcesoria/Cool-Control-1l-white-24071

 

Bardzo łatwe w utrzymaniu higieny, naprawdę przemyślane. Niemniej jednak sam system mleczny ekspresu + rurkę trzeba 1 na dobę automatycznym programem z użyciem odpowiedniego środka wyczyścić (wg zaleceń Jury).

 

Jak patrzę na pewne, niby proste detale, to nie dziwię sie, że Szwajcarzy są no 1 w innowacyjności na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy zewnętrzną lodówkę gdzie stoi zimne mleko ale ta rurka idzie na zewnątrz i nigdy wszystko ze środka nie jest wybrane więc gnije.

Drugi słaby punkt to ten układ dozowania mleka przed filiżanką.  Robi się tam smalec z resztek mleka. 

Mamy jeszcze Saeco Aulika ale bez niczego. Tylko woda i kawa bez rurek i dozownika mleka.

Nikt go od roku nie serwisuje, robi ok 100 kaw dziennie i działa bezawaryjnie.

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajne te ekspresy NIVONA , a szwajcarzy zawsze mi sie dobrze kojarzą :). Już wybrałem model , i będę miał super prezent dla żonki na zbliżające się urodziny :thumbup:

Dzięki wszystkim  ! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jurze system działa świetnie. Po zrobieniu kawy, nadmiar mleka z rurki wraca do chłodziarki. No i oczywiście system mleczny jest natychmiast płukany wodą (chyba ciepłą).

 

Jednak, tak jak pisałem, po cały dniu trzeba cały system mleczny wyczyścić z użyciem programu i odpowiedniego środka (zajmuje to maks. 2 min.). Higiena jest tip-top, a jestem na to b. wrażliwy (z uwagi na dietę).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, subleo napisał:

W Jurze system działa świetnie. Po zrobieniu kawy, nadmiar mleka z rurki wraca do chłodziarki.

Pokarz mi proszę konkretny model , bo byłem na stronie i nic nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfit eskpres i chłodziarkę kupujesz oddzielnie. Przy ekspresach jest zakładka "Akcesoria" gdzie widać czy dany model jest kompatybilny z zewn. lodówką (głównie bezprzewodową).

 

np.

https://pl.jura.com/pl/produkty-do-zastosowan-domowych/ekspresy-do-kawy/E80-EU-Pianoblack-15083#tabs

&

https://pl.jura.com/pl/produkty-do-zastosowan-domowych/akcesoria/CoolControlWireless1l-CH-70584

 

Ale Nivona to naprawdę dobre ekspresy :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy mleczne w eksprsach mają to do siebie że trzeba je czyścić codziennie. To jest bardzo ważne w przypadku świeżego mleka. Można to robić poprzez program w ekspresie , ale też i ręcznie. Ręczne czyszczenie wymaga rozebrania milkera/capucinattora(czy jak nie którzy to nazywają mleczeraki), i umycia po całym dniu. Zostawienie brudnego nie wypłukanego milkera skutkuje powsatwaniem żywych kultur bakteri ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co krąży jako legenda w pracy mamy ekspres Franke za 35tys $ I nie czuje za bardzo różnicy w kawie. Faktycznie we Włoszech mi smakowała inaczej ale nawet jak przywoziłem od czasu do czasu stamtąd to i tak nie osiągałem takiego efektu, dlatego moim zdaniem więcej niż 1k nie warto dawać ;) nie mniej dziękuje za propozycje nowe i kto wie może coś z tego wybiorę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamul napisał:

Wg tego co krąży jako legenda w pracy mamy ekspres Franke za 35tys $ I nie czuje za bardzo różnicy w kawie. Faktycznie we Włoszech mi smakowała inaczej ale nawet jak przywoziłem od czasu do czasu stamtąd to i tak nie osiągałem takiego efektu, dlatego moim zdaniem więcej niż 1k nie warto dawać ;) nie mniej dziękuje za propozycje nowe i kto wie może coś z tego wybiorę :) 

 

Sorry , ale prawdziwej włoskiej kawy , w polsce , czy gdzie indziej , naprawdę nie sposób wypić .

Czemu ? , bo włosi używają profi ekspresów , bardzo często starej daty , gdzie indziej zobaczysz identyczny ekspres ( mówię o profi w knajpie ) i kawa kicha . Sztuka polega na ustawianiu młynka , grubości mielenia , i temp. wody , do pory dnia !!!!

W dobrym barze w Italii młynek jest 3x razy usrtawiany w ciągu dnia . Dlatego we Włoszech kawa jest najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carfit napisał:

 

Sorry , ale prawdziwej włoskiej kawy , w polsce , czy gdzie indziej , naprawdę nie sposób wypić .

Czemu ? , bo włosi używają profi ekspresów , bardzo często starej daty , gdzie indziej zobaczysz identyczny ekspres ( mówię o profi w knajpie ) i kawa kicha . Sztuka polega na ustawianiu młynka , grubości mielenia , i temp. wody , do pory dnia !!!!

W dobrym barze w Italii młynek jest 3x razy usrtawiany w ciągu dnia . Dlatego we Włoszech kawa jest najlepsza :)

 

W sumie może zamiast kupować ekspres kupię bilety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Prosze sie tak nie rozpedzac z ta wloska kawa :) W Wietnamie pilem Kopi Luwak (slynna kawa ktora wyszla z "lisa" :)) i jest genialna nawet gdy zrobi ja wietnamczyk w swoim dripie przy ulicy. A w Hanoi mozna dostac kawe w ktorej mleko zostalo zastapione jajkiem i wgniata ona w fotel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał:

 

W sumie może zamiast kupować ekspres kupię bilety :)

ale po co , kup od razu Włochy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Rzeczywiście fajne te ekspresy NIVONA , a szwajcarzy zawsze mi sie dobrze kojarzą :). Już wybrałem model , i będę miał super prezent dla żonki na zbliżające się urodziny :thumbup:

Dzięki wszystkim  ! :)

 

@carfit Nivona lub Jura, ja kupiłem Jurę w niemieckim sklepie internetowym, mają fajne ceny wyszło coś ok 2,5k, u nas ok 4k

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...