Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Raport po przeglądzie czasowym bo 3 lata prawie minęło jak z bicza strzelił. Obecny przebieg 48500 km. 
Awarie z winy auta -0. 
Inne awarie - 2. Dwa razy wymiana przewodów podciśnienia przegryzionych przez niezidentyfikowane zwierzę. 
Olej wymieniany co 15 k km na zgodny z normą (obecnie Motul Spefific 0W30) + Archoil. Zero poboru. 
Pozostałe minusy eksploatacyjne: około 3 miesiące temu zaczęła się zawieszać stacja multimedialna. Teraz ma nowy soft, powinno śmigać bez problemów. 

Klocki i tarcze od nowości. 
 

Spalanie: w mieście i korkach do 9l. 
Nie mam lekkiej nogi plus haldex stąd wynik. W trasie około 7l przy dynamicznej jeździe zgodnie z przepisami +15/20 km/h zależy gdzie.  
 

Pierwsze dwa lata miałem założone obniżające sprężyny Eibach. Było sztywno ale super prowadzenie.

Zmieniłem zestaw sprężyn na podwyższające H&R i auto nadal bardzo dobrze skręca, prześwit większy i do tego doszedł wyższy profil opony z parametrami jak w wersji Scout.  
 

Pakiet przeglądów pozwala cieszyć się rozsądnymi kosztami wizyt w ASO.
 


Auto zaplanowane wstępnie na 3 lata ale ze względu na kryzys pewnie będę nim jeździł kolejne 2-3. 
 

 

7E9CA616-4C11-403D-85F0-ABFD804096E3.jpeg

12C36EED-2682-4B80-801A-43D82E6FEE4D.jpeg

9DC41CA3-5009-4F9A-BB5D-E81F0F95380B.jpeg

AC4F25E5-B87F-49C8-B819-9B790963F4CF.jpeg

Edytowane przez Ayu
  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dzizas...... jakie to jest brzydkie....

Ostatnio tak jade w korku i podziwiam sobie auta, wlasciwie wiekszośc marek ma ciekawe ksztalty, przynajmniej sie starają  jakoś wyprolifować nadkola, blotniki ,maskę itd , ale nie skoda - Patrząc na skode nie ważne gdzie wszedzie jest brzydko. No jeszcze ta skoda scala miala ladny tył , ale to wszystko. Dobrze ze na mieście coraz więcej Camry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 08:30, kubanow napisał:

 

oni mają nawet jakiś swój preparat żeby odstraszać te zwierzaki

 


 

Dokladnie, te przewody są zrobione z dodatkiem jakiś tłuszczów zwierzęcych, wiec trafione są zawsze te same, od podciśnienia. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

dzizas...... jakie to jest brzydkie....

Ostatnio tak jade w korku i podziwiam sobie auta, wlasciwie wiekszośc marek ma ciekawe ksztalty, przynajmniej sie starają  jakoś wyprolifować nadkola, blotniki ,maskę itd , ale nie skoda - Patrząc na skode nie ważne gdzie wszedzie jest brzydko. No jeszcze ta skoda scala miala ladny tył , ale to wszystko. Dobrze ze na mieście coraz więcej Camry. 


 

Ilość Camry wzrosła o 100%? Ktoś kupił druga sztukę? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, tremba napisał:

Na takie cóś trafiłem na południu

 

IMG_20221031_113140.jpg

 

A ten "pussywagon" to deklaracja o zamiarze, czy zawartości? 

:faja:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

Kilka dni temu idę ulicą i przede mną idzie kobieta z dzieckiem (około 5 lat) i nagle z jego ust padają okrzyki zachwytu „patrz jaka piękna szkoda, ale ona jest piękna..” (dotyczyło zielonej Fabii):biglol:

 

 

Nigdy nie jest za późno na okno życia. 

  • Super! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czasam gdzieś tam wyświetli mi informację co tam słychać w skodziarskim świecie.

I.

Donoszą, że aktualny wypust octavii rs 2,0tsi co ma  seryjnie 245KM robi się softem na 350KM i 490Nm, bez zmiany klamotów. 

 

Silnik ma jeszcze większy potencjał niż poprzednia generacja.

 

Liczby robią wrażenie, tylko osi przedniej żal.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Nie ma za co :)

 

:biglol:

Teraz już wiem dlaczego nowa vRS jest pomarańczowa :-D Kolor nazwali phoenix orange, bo pewnie w katalogu głupio by wyglądało cock orange, a do jakiegoś ptaka trzeba było nawiązać ze względu na tradycje marki :-D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

A wogóle to wiecie że bez 2 stów do obecnej octavii rs  nie ma co podchodzić:facepalm:

 

A jeszcze trzy lata temu taka oferta jaką dostałem na auto z placu wydawała się niedorzecznie droga :krecka_dostal:

 

image.thumb.png.36c37549de38519a53eacd3a86a14fed.png

 

 

171k+20%=205k i bez rabatu...

 

Wszystko się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...