Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

valdiiaga , ja wcale nie oczekuje przeprosin za to, że ktoś mnie na tym Forum nazwał chamem czy burakiem . Z drugiej strony facet z jajami powiedziałby poniosło mnie i tyle,

Nie poniosło mnie - niestety lektura kilkudziesieciu twoich postów w tym wątku utwierdza mnie w słuszności takiej oceny.

Mi naprawde wisi czy Subaru czy skoda są lepsze - każdy jeździ czym chce - wiele wątków na tym forum jest trochę przewrotnych, ale widać niektórzy maja obsesję, a że nie potrafią prowadzić dyskusji na poziomie to nadrabiaja chamstwem:

 

 

No to się zamienił ,ale z hu......m na rozum

 

 

Jak to w VAG: gumofilce i kamizelka z nutrii w standardzie!

 

 

Podobnie jak pseudo samochody typu vag :lol: Jak to kiedyś ktoś ładnie opisał polotu w nich tyle co u sołtysa kobyły

 

 

Pewnie dlatego ten kraj długo nie będzie jeszcze normalny, skoro takie debile w nim żyją i piszą takie głupoty

 

 

Gumofilce, jak nic. Ha ha!

 

 

To dobre, ale na jakieś wsiowe A4 albo inne skodę

 

 

Ja też nie mogłem uwierzyć jaką skończoną pałą trza być

 

 

Pytanie z dziedziny motoryzacji:

Z jaką marką kojarzą się rzeczy poniżej:

-kamilzelka z nutrii

-kapelusz

-gumofilce

-czasem skarpety w sandałach

Proszę o przemyślane opinie

 

 

Ale za to w Skodzie i Audi jest klimatyzowany schowek - po to aby wracając z działki nie skisły mirabelki

 

 

Smutno bez tego tematu więc podbijam i czekam na opinie :) Sfrustrowanym fanom VAG dziękujemy :)

 

 

Podsumowując , to w Skodzie jest tyle polotu co u Sołtysa kobyły

 

 

Musiał bym się z miękkim narządem na rozumy pozamieniać aby kupić Skodę Superba albo Fabię

 

 

Gumiakami deko zaciąga

 

 

Nie wiem z jakiego PGR-u się urwałeś ale nie pytam ciebie i o to.

 

Zły dotyk boli przez całe życie...

  • Lajk 3
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@Hogi,podziwiam ,że zadałeś sobie trud i odkopałeś część tego...... 

To nie ja, to lukass.

 

Żenujące wypowiedzi na poziomie Onetu.

 

 

 

 

@@Hogi,podziwiam ,że zadałeś sobie trud i odkopałeś część tego...... 

To nie ja, to lukass.

 

Żenujące wypowiedzi na poziomie Onetu.

 

Jacy Wy delikatni jesteście..........................   :biglol:

Edytowane przez valdiiaga
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ od 3 dni mam w posiadaniu samochód Skoda Octavia z 2013 roku, chciałbym się podzielić swoim odkryciem i przekazać Wam wiadomość z pierwszej ręki:

 

Skoda jest gorsza od Subaru.

 

Uważam, że wątek został wyjaśniony. Dalsze drążenie nie ma zupełnie sensu.

Proszę szanownych modów o zamknięcie tematu.

 

:P

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od 3 dni mam w posiadaniu samochód Skoda Octavia z 2013 roku, chciałbym się podzielić swoim odkryciem i przekazać Wam wiadomość z pierwszej ręki:

 

Skoda jest gorsza od Subaru.

 

Uważam, że wątek został wyjaśniony. Dalsze drążenie nie ma zupełnie sensu.

Proszę szanownych modów o zamknięcie tematu.

 

:P

Super! Nareszcie ktoś to napisał jasno i WYRAŹNIE! :-) Jako poprzedni posiadacz Skody i obecny Subaru zgadzam się w pełni. No to ja przestaję śledzić ten wątek, wszystko wyjaśnione :bowdown:

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wnikając w temat lepsza czy nie lepsza 

 

miło w cenniku znaleźć pozycje jak w przypadku Skody Superb kombi

 

2.0 TSI/206 kW (280 KM) DSG 4x4 

0-100 km/h - 5,8 s

Vmax - 250 km/h (być może ograniczona elektronicznie)

 

na dodatek cena nie odstrasza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile cudo ma kosztować bo na stronie nie ma tej wersji.
 

 

http://www.skoda-auto.pl/oferta/cenniki

 

2.0 TSI/206 kW (280 KM) DSG 4x4 od 130 800 zl do 165 900 zł

za 1 zl wszystkie wymagane przeglądy przez 4 lata lub do przebiegu 120 k km

 

I to jest ciekawa oferta. 165tys za L&K, takie osiągi, jakby jeszcze było troszkę podniesione to rewelacja, ale i bez tego jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile cudo ma kosztować bo na stronie nie ma tej wersji.
 

 

http://www.skoda-auto.pl/oferta/cenniki

 

2.0 TSI/206 kW (280 KM) DSG 4x4 od 130 800 zl do 165 900 zł

za 1 zl wszystkie wymagane przeglądy przez 4 lata lub do przebiegu 120 k km

 

 

 

wersja Active tania jak barszcz gdyby nie dopłata 400pln za dwa parasole :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile cudo ma kosztować bo na stronie nie ma tej wersji.
 

 

http://www.skoda-auto.pl/oferta/cenniki

 

2.0 TSI/206 kW (280 KM) DSG 4x4 od 130 800 zl do 165 900 zł

za 1 zl wszystkie wymagane przeglądy przez 4 lata lub do przebiegu 120 k km

 

I to jest ciekawa oferta. 165tys za L&K, takie osiągi, jakby jeszcze było troszkę podniesione to rewelacja, ale i bez tego jest bardzo dobrze.

 

 

Dopłaca się 900zł za "pakiet na bezdroża", który podnosi auto o 20mm, czyli do jakichś 16-16,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu myslę sobie, że taką Skodę mógłbym mieć :(;) Eh, człowiek sie starzeje -_-

Na papierze super. Jeździłem ostatnio SIII, co prawda wersją TDI, ale również LK. Jakby to określić - to tylko Skoda. Coraz bardziej czuć, gdzie VW widzi miejsce tej marki. Pod względem poczucia "solidności" wykończenia - niestety krok wstecz w stosunku do SII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przejechałem się dziś nowym Superbem i mam bardzo podobne wrażenia jak sjak...

Generalnie na pierwszy rzut oka auto robi dobre wrażenie, duże, przestonne, wielki bagażnik, może być jako następca Laegca. Niestety do czasu... Jechałem L&K 190 km TDI DSG FWD.

Samochód bardzo dziwnie zawieszony, bardzo głośne zawieszenie, z przodu sprawia wrażenie jakby żywota swojego dochodziła przekładnia kierownicza, z tyłu 0-1, nie istnieje w tym zawieszeniu pojęcie sprężystości, nie ma punktu pośredniego, albo jedzie po gładkiej jak stół droga i jest ok, albo klepie i dudni na nierównym asfalcie, ale w tej całej swojej zero-jedynkowości samochód bardzo się przechyla na boki przy manewrach z małymi nawet prędkościami, odczuwalnie bardziej jak moje obecne Legacy.

Silnik 190 km z DSG jedzie super, dopóki nie trzeba szybko ruszyć z miejsca bo nawet przy 30 stopniowym upale piszczy kołami jak wściekły – tylko haldex.

 

Teraz coś co rozwaliło mnie na tak zwane łopaty w tym pojeździe... Wielu z Was wyzłaszcza się na materiały wykończeniowe wnętrza w Suabru, rozumiem to choć dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Natomiast w Skodzie na pierwszy rzut oka jest o wiele lepiej jak każdym znanym mi Subaru, poprostu miażdży każde znane mi Suabru pod tym względem. Tyle że w Skodzie chyba zapomnieli o montażu tego wszystkiego do kupy, bo w samochodzie z przebiegiem 4300km wszystko w środku wesoło skrzypi i potrzaskuje. Od obudowy wyświetlacza, przez listwy, listewki, panel klimy, obudowę zegarów, podszybie, okolice mocowania lusterka wstecznego i osłon przeciwsłonecznych, co mam uwiecznione na filmiku nagranym w stojącym w salonie NOWYM egzemplarzu... (Niech ktoś mi powie jak tu wrzuca się filmy to zamieszczę.) Co będzie się działo jak auto natłucze 100-150 tyś km po polskich drogach moge się tylko domyślać.

Wiem że są tacy którzy mają to w przysłowiowych 4 literach, dla mnie to w nowym samochodzie za ~160 tyś niedopuszczane. Pod tym względem moje Legacy i nowy OBK robią na mnie wrażenie dużo porządniejszych samochodów, ot po prostu nic nie skrzypi i nie trzeszczy. (roleta trzeszczała ale ogarnąłem we własnym zakresie) :)

 

Podsumowując, trochę czytam ten wątek, i chyba z tego powodu poszedłem przejechać się tym samochodem. Po przeczytaniu co poniektórych postów, a raczej poemów pochwalnych, miałem może zbyt wysokie oczekiwania co do tego samochodu. Moim zdaniem nowy Mondeo miażdży nowego Superba we wszystkich moich subiektywnie najważniejszych kategoriach, tj. prowadzenie, wyciszenie, jakość montażu. Gdybym miał wydać na to auto w dniu dzisiejszym ~160 tyś to poleciałbym do Raja i wyjechałbym nowym OBK, jakoś przebolałbym fakt że objedzie mnie Skoda Fabia 1,2 TSI :)
Z mojej strony tyle, czekam na OBK 2.0 DIT :)

Edytowane przez korzen93
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://niebezpiecznik.pl/post/skoda-tez-moze-byc-zhackowana-poprzez-samochodowe-wi-fi/

 

Najnowsze samochody koncernu Skoda Auto wyposażone są system SmartGate, który poprzez rozgłaszaną przez siebie sieć Wi-Fi daje możliwość znajdującym się w jej zasięgu osobom (czyli przede wszystkim kierowcy) możliwość odczytywania (nie zapisywania) parametrów samochodu przy pomocy aplikacji mobilnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Co prawda nie skoda ale wyglada jak milion dolcow ;)

 

Kwestia gustu, jak dla mnie straszne paskudztwo ;) W linii nadwozia jest tyle przetłoczeń i dekoracji, że oczy bolą. Przód to już w ogóle wyrafinowany eklektyzm, brakuje jeszcze cekinów na masce ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...