Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z nową Octavią rs dsg Tsi? Skończył mi się leasing Lancera sportbacka, którym jeżdzi żona i chciałbym coś nowego. Uruchomiłem konfigurator skody i wyszło 130 tysia. Niebieska, pare bajerów (klapa elektryczna i inne).Czas oczekiwania się mocno skrócił. Diesla nie chcemy-mało jeździmy. Ma ktoś to auto? Jeżdził ktoś(demo w Łodzi nie ma)? Wiem, że jest youutube ale wolę usłyszeć subiektywne opinie. Być może było o tym w wątku ale chyba nie przebrnę przez ponad 130 stron:)

 

Poszukaj informacji na OCP. Oglądałem to nowe cudo RS z bliska i jeździłem IMO jest niewarte tych pieniędzy. Jeśli już Skoda, to brałbym wersję Elegance z doposażeniem i 4x4 w 1.8 TSI bo ten jest już na pasku ( nie na łańcuchu jak mój były CDAA - problemy) i żadnym wypadku DSG7.

 

PS. Nie jestem street racerem i sam śmigałem Skodą  ale dziś Pan w krawacie i czarnej RS w dieslu tak mnie poganiał, że na kolejnych światłach "oplułem" mu maskę z "procedury startu" :biglol:

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z nową Octavią rs dsg Tsi? Skończył mi się leasing Lancera sportbacka, którym jeżdzi żona i chciałbym coś nowego. Uruchomiłem konfigurator skody i wyszło 130 tysia. Niebieska, pare bajerów (klapa elektryczna i inne).Czas oczekiwania się mocno skrócił. Diesla nie chcemy-mało jeździmy. Ma ktoś to auto? Jeżdził ktoś(demo w Łodzi nie ma)? Wiem, że jest youutube ale wolę usłyszeć subiektywne opinie. Być może było o tym w wątku ale chyba nie przebrnę przez ponad 130 stron:)

 

Poszukaj informacji na OCP. Oglądałem to nowe cudo RS z bliska i jeździłem IMO jest niewarte tych pieniędzy. Jeśli już Skoda, to brałbym wersję Elegance z doposażeniem i 4x4 w 1.8 TSI bo ten jest już na pasku ( nie na łańcuchu jak mój były CDAA - problemy) i żadnym wypadku DSG7.

 

PS. Nie jestem street racerem i sam śmigałem Skodą  ale dziś Pan w krawacie i czarnej RS w dieslu tak mnie poganiał, że na kolejnych światłach "oplułem" mu maskę z "procedury startu" :biglol:

 

Tak pewnie zrobię. Z drugiej strony wiem, że Ona nigdy niczego jeszcze nie popsuła, nie to co ja..... Więc jak się jej podoba...No ,  ale zaraz wejdę i skonfiguruje to , o czym wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jej Leona FR 1.8TSI zamiast tej Skody. Auto ładniejsze, nie opatrzone, jeździ bardzo fajnie i ma 4 letnia gwarację - kosztuje jak Octavia.......

Do 1.8TSI compoty maja stage 0,5 do aut na gwarancji bedziesz miał około 230 koni - objedziesz tym serie RS.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jej Leona FR 1.8TSI zamiast tej Skody. Auto ładniejsze, nie opatrzone, jeździ bardzo fajnie i ma 4 letnia gwarację - kosztuje jak Octavia.......

Do 1.8TSI compoty maja stage 0,5 do aut na gwarancji bedziesz miał około 230 koni - objedziesz tym serie RS.

Wiesz... ten bagażnik trochę mały 380 litrów. Ciągle to żonowóz plus dzieci 5 lata i drugie 10 miechów. chciałbym jedno nowe , budżetowe auto z taaaakim kufrem

 

A wiecie, że łatwiej się nam spakować do mojego sti sedan 2011 niz do żony lancera sportbacka? Niezłe jaja co? Sam nie wierzyłem w to, co widzę. Ostatnio pojechaliśmy sti na weekend i "bez problemu" dało radę. Trzeba tylko wiedzieć , co gdzie. I nawet wózek( parasolka) został upchnięty...

Ale to już OT więc pozdrawiam.

 

Spawalniczy dzięki za pw dot. Octavii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz... ten bagażnik trochę mały 380 litrów. Ciągle to żonowóz plus dzieci 5 lata i drugie 10 miechów. chciałbym jedno nowe , budżetowe auto z taaaakim kufrem

 

Golf R Variant już "w drodze".

 

http://moto.onet.pl/premiery/golf-r-variant-300-konne-kombi/nksxy5

 

 

Pod maską pierwszego kombi ze znaczkiem R znalazł się turbodoładowany silnik, który generuje 300 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 380 Nm. Napęd przekazywany jest na cztery koła za pomocą 6- biegowej przekładni DSG.

 

Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po upływie 5,1 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

 

 

 

 

 

Gdzie jest WRX kombi....  :cry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale (nie jestem pewien) chyba własnie widziałem zamaskowanego levorga w ubiegłym tygodniu na autostradzie w okolicach Frankfurtu. 

 

Mam trzy zdjęcia ale niestety zamazane. 

 

Kierownik szedł takim ogniem że nie miałem szans go złapać i cyknąć lepszych zdjęć.  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kierownik szedł takim ogniem że nie miałem szans go złapać i cyknąć lepszych zdjęć. :mellow:

 

Swoją drogą ciekaw jestem jak będzie w tym V-max wyglądał. Jeśli Forek, czyli coś o aerodynamice pudła wieżowca, w dodatku wykastrowane do 240 koni jeździ licznikowo ok 240, to "zwykły" kompakt, o mocy 296 kucy, bez ogranicznika  .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz... ten bagażnik trochę mały 380 litrów. Ciągle to żonowóz plus dzieci 5 lata i drugie 10 miechów. chciałbym jedno nowe , budżetowe auto z taaaakim kufrem

Przeciez jest dostepny Leon FR kombi. Z 180 konną benzyną i manualną skrzynia kosztuje 90 tyś :idea: , a standordowe wyposażenie naprawde niczego sobie.

Lada moment będzie dostepny w wersji z napędem 4x4 i podwyższonym zawiasem za troche ponad 100 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko według mnie wnętrze Levorga jest TRAGICZNE? Może nie cale, ale środek konsoli, takie radio w tych czasach to naprawdę przesada :o

@lukass ale żeby ten Leon był fajnie wyposażony, to trzeba dać 120-130 tyś. niestety :(

Edytowane przez wojtekmzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten filmik oglądałem. Standardowo schowek pod radiem, ale mimo wszystko radio psuje według mnie cały efekt. W samochodzie tej klasy, z tego rocznika, radio z dużym ekranem to powinien być standard. 

 

@sjak nie zgadzam się z Tobą. Dlaczego do super jazdy Subaru nie dołożyć fajnego wnętrza tylko takie coś? :) To ma być coś co wyróżnia auto - brzydki środek ale super jazda? 

Edytowane przez wojtekmzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W Sti jest prawidłowy ręczny.

No tak. To schrzanili. Choć z drugiej strony, jeśli napęd będzie dobrze rozdzielał moment, to nie powinno specjalnie przeszkadzać ;)

Mam nadzieję, że kaganiec można zupełnie zdjąć :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko według mnie wnętrze Levorga jest TRAGICZNE? Może nie cale, ale środek konsoli, takie radio w tych czasach to naprawdę przesada :o

 

@lukass ale żeby ten Leon był fajnie wyposażony, to trzeba dać 120-130 tyś. niestety :(

Ale FR ma naprawde bogate wyposażenie. Dołożyłem wszystko co się da najdroższe(wiele wyposażenia totalnie bezsensownego co połowy skrótów nawet nie ogarniam) i wyszło mi raptem 124 tyś. Od tego jak najbardziej realne 8-10% rabatu.

 

Konfigurując pod siebie wyszło mi 105 tyś bez rabatu i bez liczenia tych promocyjnych pakietów (częśc wyposażenia jest teraz w promocji. Czyli realnie wyszłoby mi jakieś 95 tyś do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...