Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ładniejsze i szybsze niż OTB,co nie?

 

I z dużo niższym prześwitem jak mniemam...

 

Chociaż ostatnio Pan sprzedawca w salonie VW przekonywał mnie, że Alltrack ma 20 cm prześwitu. I się upierał. W celach dydaktycznych wysłałem go do komputera, żeby sprawdził. A potem biegł jeszcze raz, bo nie wiedział na jakich kołach jeździ. To znaczy myślał że wiedział, ale był w błędzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan zacny, ale mam nadzieję, że nie będzie tak dużej różnicy w cenie między dobrze wyposażoną wersją któregoś z przedstawicieli powyższych marek a OBK. Dyrekcja w wątku o nowym OBK dała do zrozumienia, że wersja benzynowa będzie w promocyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mniejszy prześwit jest plusem,17-18 idealnie:)pewniej w trasie.

Golf,Leon,scout.....wybierać,przebierać;)A za różnice w cenie z OTBużywanego sti,niezły plan? ;)

Jak miałem w Crosswagonie 17cm, to na polnych drogach cierpiałem na skurcze pośladków, bojąc się, by czymś nie zahaczyć. 28cm w podniesionym i opancerzonym Pajero pozwało na w pełni bezstresową jazdę w terenie, ale trochę moczyłem spodnie przy manewrach na szosie. To co daje Forester to dla mnie optimum, ale pełnię szczęścia zapewniła by dopiero solidna płyta pod podwoziem. W każdym przypadku mamy niezależne zawieszenie, przy którym prześwit zmienia się dynamicznie, a "teren" nie jest zestandaryzowany i zaskakuje - chyba, że teren, to równa szutrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan zacny, ale mam nadzieję, że nie będzie tak dużej różnicy w cenie między dobrze wyposażoną wersją któregoś z przedstawicieli powyższych marek a OBK. Dyrekcja w wątku o nowym OBK dała do zrozumienia, że wersja benzynowa będzie w promocyjnej cenie.

A o jakiej benzynce była mowa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tyle co Legacy 2 D :D  Nowy 2,5 ma miec 9 s . A VW wyglada nijak w porownaniu do OBK po cieple kluchy z mlekiem

Wyraźnie nie wiesz co masz,legacy D to 9,3 do 100 kombi trochę więcej a w niezależnych testach(już parę razy wklejalem) ok.8.8;)

 

9.0 w 2,5 byłoby całkiem znosnie,ale cosik nie wierzę póki nie zobaczę choćby na papierze ;)

 

Promocja na 2,5 może być spowodowana tym że za moment przestaną być produkowane kosztem 1,6DIT,więc brać póki jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Promocja na 2,5 może być spowodowana tym że za moment przestaną być produkowane kosztem 1,6DIT,więc brać póki jest ;)
   Nie ukrywam, że trochę mnie kusi. Z jednej strony wolałbym zdecydowanie coś mocniejszego (może być Jack Daniels ;) ), ale z drugiej ten silnik zaczyna być "ostatnim Mohikaninem" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Promocja na 2,5 może być spowodowana tym że za moment przestaną być produkowane kosztem 1,6DIT,więc brać póki jest ;)
   Nie ukrywam, że trochę mnie kusi. Z jednej strony wolałbym zdecydowanie coś mocniejszego (może być Jack Daniels ;) ), ale z drugiej ten silnik zaczyna być "ostatnim Mohikaninem" :)

 

 

Póki co w wersji comfort to ok.189tys. ,jak kupisz to chyba nie wzbudzisz mojej zazrdości ;)

 

No chyba,że nowy model będzie tańszy od starego,ale to chyba byłby ewenement na skalę Światową .....

 

Kiedyś było takie hasło reklamowe Toyoty:"nicht ist unmoglich...Toyota!''.....więc może w ramach wspólnej firmy to hasło spłynie na Subaru w związku z promocyjną ceną na OTB2,5 a później już tak zostanie wzorem XT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu wiesz nigdy nie mierzylem ile mam do 100 ale rakieta to to nie jest. Wczoraj mnie Fabia RS (zeby bylo na temat) na swiatlach o pol dlugosci wyprzedzila. Musialm sie poddac i wjechac za nia na zamek. Teraz wiam co mial Madox na mysli :P

jezdzilem OBK CVT 2,5 i to nie dla mnie. za 23 t€ to owszem ale nie za 37 t€ :)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haubi,sprawdziłem.

Obecny OTB 2,5 to 9,9 do 100 Diesel 9,7.Przy większych prędkościach to już będzie przepaść na korzyść diesla z racji momentu i CVT.

Tak więc fabie będziesz musiał sobie odpuścić ;)


 

Volkswagen-Passat-Alltrack-2.jpg

skoda-octavia-scout-Live-Geneva-2014-00.
 

Jak kupowałem swojego OBK to po wstępnej selekcji wybierałem między Passatem Alltrack a OBK. Fajne auto ale nie dla mnie.

 

 ten u góry to golf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich krow jak otb z sbd czy wolnossakiem killerow aut dla mlodych gniewnych nie zrobicie. Macie bezpieczne, komfortowe, rodzinne wozidla i licytowanie sie o ulamki sekund w takich autach jest dla wielu smieszne bo te auta nie sluza aby scigac sie na swiatlach czy pedzic 300km/h na autostradzie. Sa to auta stworzone do komfortowego, bezpiecznego i ekonomicznego przemieszczania sie z punktu A-B . Najlepiej do kilowania kupic sobie jakies 2 samochod o sportowym zacieciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ? Kiedys byl taki Killer sleeper nazywal sie Spec B MT  .  Na Skode wystarczyl ... wiecej mi do szczescie nie potrzeba jak skillowac dwoch dziadkow w kapeluszach od razu dzien taki fajnieszy sie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam ten watek jak i ten z XT. Obydwa okazale, wiec czytam na raty. Niezaleznie gdzie bym nie byl, na której stronie bym nie patrzyl - Stach robisz podkopy pod sensownosc Subaru, podkreslasz zalety VAG'a ;) - mylę się :)

Juz gdzieś napisałem. Stach to Zoś Samoś ;)

Chce uczyć się na swoich błędach, a nie na cudzych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich krow jak otb z sbd czy wolnossakiem killerow aut dla mlodych gniewnych nie zrobicie. Macie bezpieczne, komfortowe, rodzinne wozidla i licytowanie sie o ulamki sekund w takich autach jest dla wielu smieszne 

 

Tyle,że tu nie chodzi o ułamki tylko pełne sekundy a nawet 3 :biglol:  :biglol:  :biglol:  ;)

 

Przegladam ten watek jak i ten z XT. Obydwa okazale, wiec czytam na raty. Niezaleznie gdzie bym nie byl, na której stronie bym nie patrzyl - Stach robisz podkopy pod sensownosc Subaru, podkreslasz zalety VAG'a ;) - mylę się :)

 

3,5 roku jeżdżę Subaru i jestem zadowolony :) Ale to zadowolenie nie tworzy mi zaćmy na oczach i zatorów na synapsach mózgowych- "wątpię więc myślę,myślę więc jestem" ;) Tymbardziej,że obecnego Legaca kupiłem w bardziej niż okazyjnej cenie(nowego ;) )

Jest gdzieś założony przeze mnie wątek "Subaru vs reszta Świata" dość dawno temu,więc temat frapował mnie od dawna ;)

Na dzień dzisiejszy nie widzę dla siebie nic sensownego z oferty Subaru,ale być może do czasu kiedy będę potrzebował zmiany to się zmieni ;)

 

Z tym VAGiemto być może jest tak,że jak przekonam Was to również przekonam sam siebie ;)

 

PS.Najbardziej to bym se chciał A6 3.0TDI Allroad tyle,że na nowego z pewnością nie będzie mnie stać w tym wcieleniu ;)

 

PS2.Nowicjusz,ale żeś mnie rozszyfrował :biglol:  :biglol:  :biglol:  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3,5 roku jeżdżę Subaru i jestem zadowolony :) Ale to zadowolenie nie tworzy mi zaćmy na oczach i zatorów na synapsach mózgowych- "wątpię więc myślę,myślę więc jestem"

 

Stachu, Stachu - bo raptem Cię straciłem z oczu. Gdzie się podziałeś? :P:biglol: :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...