Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

@Blixten Hybryda to takie trochę udawanie Eco. Nie specjalnie coś daje w tym temacie, ale jest rodzajem pewnego szyldu. Po kiego grzyba komplikować technologie, obciążać ja dodatkowym balastem, żeby w konsekwencji w ruchu miejskim spalić o 1-2 litrów mniej. To już lepiej diesla kupić...i smrodzić zawsze, a nie z przerwami :) i spalić w ciągłym użytkowaniu podobnie, jak nie mniej.

To miasto. A trasa? No tu wiadomo, gdzie ta cudowna technologia z jej masa jest. 

Nie potrzebuję drugiego samochodu, na razie wystarcza mi jeden uniwersalny. Chyba też mnie na niego nie stać ;) i nie jest uzasadnione ekologiczne mieć 2 , bo.... tu można wpisać dowolne.

Ale jakby miał takowe zakupić, a jeszcze z głównym przeznaczeniem-miasto, to chwili bym się nie zastanawiał i stałby w moim garażu elektryk. Oczywiście w komplecie byłyby wysłane pisma o postawienie wallboxa w garażu podziemnym.

I jedna nocka z kablem, a później tydzień jazdy, w którym z dumą omijam Orleny i Mole....no chyba, że przyciśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adi napisał(a):

a jeszcze z głównym przeznaczeniem-miasto, to chwili bym się nie zastanawiał i stałby w moim garażu elektryk. Oczywiście w komplecie byłyby wysłane pisma o postawienie wallboxa w garażu podziemnym.

I jedna nocka z kablem, a później tydzień jazdy, w którym z dumą omijam Orleny i Mole....no chyba, że przyciśnie :D

 

Uwierz mi, że zamiast XC60, którego obecnie rozważam, wystarczyłby mi w zupełności elektryczny EX30 właśnie jako drugie auto w rodzinie, głównie do miasta, na trasie praca-dom.

Małe, zwinne auto, z przyspieszeniem poniżej 5 sek do 100. Bajka. :ok: 

 

Moja Wspólnota niby jest na etapie sprawdzania możliwości rozbudowy instalacji na taką, która przeniosłaby obciążenie wall-boxów w hali garażowej. 

We wcześniejszych etapach/blokach na moim osiedlu jest już kilka ładowarek i aut elektrycznych.  

Mam jednak obawy, że nawet jak taka instalacja powstanie u mnie, a ja kupię przykładowego EX30, to za jakiś czas jakiś członek (wspólnoty ;)) zawnioskuje o zakaz wjazdu dla takich aut do hali garażowej. I co wtedy ? Mam drałować do najbliższej ładowarki w deszczu i śnieżycy ? 

 

Jakoś mi się to nie uśmiecha, tym bardziej gdy śmiać się ze mnie będą ci w starych trupach dieslach zostawiających chmurę czarnego dymu na każdych światłach :facepalm:

Tak, wiem, słyszałem, producenci chwalą się jakie to ich diesle są eko i super oszczędne, ale wciąż spaliny diesla są o wiele bardziej szkodliwe niż benzyny. 

Nie raz jadąc przez miasto za "nowoczesnym" dieslem smród jest taki, że połowę trasy muszę jechać na zamkniętym obiegu (w moim Subaru filtr powietrza niestety jest słabiutki). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał(a):

za jakiś czas jakiś członek (wspólnoty ;)) zawnioskuje o zakaz wjazdu dla takich aut do hali garażowej

Pozostałe 50% członków musi być podobnego zdania, jeden to za mało.

 

BTW ja u siebie chcę wystąpić z propozycją takiej uchwały. LPG już dawno nie może wjeżdżać, ale to nie był mój pomysł ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał(a):

Może ja mam inną perspektywę, ale MANN FP 1828 nie daje rady?

Pamiętasz jak kombinowaliśmy na początku użytkowania naszych Iksfałów z filtrami kabinowymi ? :rolleyes:

Kupiłem w ASO oryginalny filtr węglowy, którego ramkę wykorzystywałem przez lata właśnie do FP1828, ale ... przy ostatniej wizycie w dobrym nieASO, padło pytanie "wymieniamy wszystkie filtry?" odpowiedziałem "no jasne" :facepalm: 

Wstawili mi zwykły filtr i muszę teraz powtórzyć całą akcję z ramką.   

 

7 minut temu, Aga napisał(a):

BTW ja u siebie chcę wystąpić z propozycją takiej uchwały.

Żeby elektryki nie wjeżdżały do hali ?

Z jakich powodów ? 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał(a):

Żeby elektryki nie wjeżdżały do hali ?

Z jakich powodów ? 

Tak. Między innymi chcę poznać opinię członków  ;)

Skoro LPG przegłosowali, to ciekawe, jak będzie teraz.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aga napisał(a):

Tak. Między innymi chcę poznać opinię członków  ;)

Skoro LPG przegłosowali, to ciekawe, jak będzie teraz.

 

To właśnie dowodzi jak niepewna przyszłość czeka elektryki w halach garażowych. 

 

A ten mały skurczybyk EX30 (w wersji twin engine AWD) ma przyspieszenie .... 3,6s !! :drool:

Trochę żal... 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał(a):

A ten mały skurczybyk EX30 (w wersji twin engine AWD) ma przyspieszenie .... 3,6s !! :drool:

Trochę żal... 

Mnie w poniedziałek prawie staranował elektryk, wcisnął się przede mnie z prawego pasa, bo miał autobus przed sobą.

Forek rusza dość dynamicznie, musiałam ostro przyhamować, bo on w ogóle nie wziął pod uwagę, że ruszymy oboje w podobnym tempie i pojechał "na pałę"...

Córka się przestraszyła, ale ja to przewidziałam, że być może będzie się chciał wcisnąć...

Może mam jeszcze nagranie na kamerze  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Blixten napisał(a):

Kupiłem w ASO oryginalny filtr węglowy, którego ramkę wykorzystywałem przez lata właśnie do FP1828, ale ... przy ostatniej wizycie w dobrym nieASO, padło pytanie "wymieniamy wszystkie filtry?" odpowiedziałem "no jasne" :facepalm: 

Przy jednej z wizyt w zaprzyjaźnionym serwisie spotkała mnie podobna rzecz, ale szybki telefon na drugi dzień i ramka się znalazła - w sensie nie zdążyli jej zutylizować :D

Teraz zawsze zaznaczam - wszystko za wyjątkiem kabinowego :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

Uwierz mi, że zamiast XC60, którego obecnie rozważam, wystarczyłby mi w zupełności elektryczny EX30 właśnie jako drugie auto w rodzinie, głównie do miasta, na trasie praca-dom.

Małe, zwinne auto, z przyspieszeniem poniżej 5 sek do 100. Bajka. :ok: 

 

Jeszcze fajniejszy w mojej opinii jest bliźniak Volvo EX30, czyli ZEEKR X. Ciekawsze wnętrze - w Polsce niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spawalniczy napisał(a):

 

Jeszcze fajniejszy w mojej opinii jest bliźniak Volvo EX30, czyli ZEEKR X. Ciekawsze wnętrze - w Polsce niedostępny.

Może i ładniejszy, ale wolniejszy od EX30 0,2sek do setki ;) 

 

Bardziej mi się podoba model ZEEKR 001 - taka mini Panamera ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał(a):

Jakoś mi się to nie uśmiecha, tym bardziej gdy śmiać się ze mnie będą ci w starych trupach dieslach zostawiających chmurę czarnego dymu na każdych światłach :facepalm:


Dzieci kopiące kobalt w kopalniach tez są oburzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Chińczyki kosztują po 50 tys  Euro :facepalm:.

Już nie konkurują ceną, są nawet droższe od Tesli na europejskim rynku. Ciekawe posunięcie, nie jestem przekonany, czy tak się zdobywa rynek. Koreańczyki długo wydeptywali ścieżkę, zanim zrównały się ceną z konkurencją z tradycyjnych rynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

Z tą małą bateryjką do start-stopu mam mniej dzieci na sumieniu niż przy pełnym elektryku. 

 

Albo tylko te mniejsze, mniej wydajne, które nie potrafią uzbierać kobaltu na porządną baterię ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi napisał(a):

e Chińczyki kosztują po 50 tys  Euro :facepalm:.

Już nie konkurują ceną, są nawet droższe od Tesli na europejskim rynku. Ciekawe posunięcie, nie jestem przekonany, czy tak się zdobywa rynek.

 

sprzedaje się np. MG dawna angielska marka ale cała w rekach chińskich a słabo sprzedają się marki własne chińskie

 

tyle że przy tych cenach Tesli to nie wiem czy warto patrzyć na innych producentów

Tesla to nie samo auto to też sieć ładowania, tak w PL dość słaba ale rozbudowywana i z doświadczenia powiem trzeba być masochistą, żeby jeździć elektrykiem bez dostępu do Superchargerów Tesli

chyba, że "dookoła domu gdzie masz swoje pewne ładowanie" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat i 87 stron wątku później, a tu dalej teorie spiskowe o rzekomym znacznie wyższym ryzyku samozapłonu elektryków? :-) 

 

moze pomoże opinia ADAC? W tym artykule, bazującym na wynikach crash testów, opinii własnych ekspertów (znam ich - to są fachowcy), oraz eksperymentów straży pożarnej, jest jasno powiedziane, ze ryzyko zapalenia się w przypadku samochodów elektrycznych niczym się nie różni od samochodów z konwencjonalnym napędem. Intensywność pożaru zależy od jakości i ilości użytych tworzyw sztucznych w konstrukcji samochodu. Niemieckie sądy nie pozwoliły na wprowadzenie zakazu wjazdu elektryków do garaży.
 

kto chce, niech użyje Google Translate :) 

 

 https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/elektromobilitaet/info/sicherheit-elektroauto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Than_Junior napisał(a):

Niemieckie sądy nie pozwoliły na wprowadzenie zakazu wjazdu elektryków do garaży.

W Polsce o tym decydują wspólnoty (właściciele nieruchomości) i takie zakazy zostały wprowadzone, np. w CH Madison w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Than_Junior napisał(a):

Intensywność pożaru zależy od jakości i ilości użytych tworzyw sztucznych w konstrukcji samochodu.

Tak jasne i dlatego do gaszenia elektryka potrzebny jest kontener by go zanurzyć na kilkanaście godzin. Może i ryzyko pożaru nie jest większe niż benzynowych ale gaszenie to inna bajka. I żadne sponsorowane artykuły tego nie zmienią.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aga napisał(a):

W Polsce o tym decydują wspólnoty (właściciele nieruchomości) i takie zakazy zostały wprowadzone, np. w CH Madison w Gdańsku.

Ktoś tu na forum pisał że w przypadku elektryka w podziemnej hali strop musi mieć większą wytrzymałość na ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Blixten napisał(a):

Dlatego benzynowy mild-hybrid.

IMO mild-hybrid to pomyłka, wystarczy poczytać o spalaniu e-boxera w mieście. :biglol:

Weź lexa lub toyke w hybrydzie - jedynie słuszna technologia. Taka corolka to ci w w trójmieście poniżej 5 ltr spali.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...