Skocz do zawartości

Legacy 2.5 GT 2006 Tuned by Bonless


Bonless

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, frisco napisał:

Słabo trochę wyszło, ale zrobisz porządnie to będzie na lata. No i będzie można nową, mocniejszą mapę zrobić:evil2:

 

Wyszło słabo, ale w sumie miałem świadomość, że prędzej czy później będzie trzeba coś w tym silniku zrobić. Choć miałem nadzieję, że trochę później ;)

Zwłaszcza, że z tego co mi wiadomo ten silnik nie był jeszcze otwierany i był z oryginalnymi UPG.

 

Tak jak mówisz, żeby coś z tego było dla radochy to lekko odprężony silnik będzie można więcej dmuchnąć :evil2:

Z tego co wyczytałem to tłoki z STI też powinny trochę odprężyć względem tłoków LGT. Chyba, że jest inaczej to niech mnie ktoś poprawi.

Jak tylko dotrę silnik jadę na sprawdzenie i korektę programu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem - poza zużyciem oleju miałeś jakieś objawy że półki poszły? Te kawałki się oderwały, czy półki były nadpęknięte, ale jeszcze całe? I jaki przebieg masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, frisco napisał:

Tak nawiasem - poza zużyciem oleju miałeś jakieś objawy że półki poszły? Te kawałki się oderwały, czy półki były nadpęknięte, ale jeszcze całe? I jaki przebieg masz?

No właśnie nie specjalnie były objawy, w zasadzie tylko zużyje oleju no i może trochę nadmiernie spocone odmy. Dopiero jak się zajrzało kamerą do komory spalania to było widać rysy i niezgarnięty olej na gładzi jednego cylindra.

Półka była pęknięta ale kawałki siedziały na swoim miejscu. Dopiero po wyjęciu tłoka swobodnie wypadły. Przebieg w tej chwili to około 124k mil czyli niespełna 200k km.

Podobno po remapie problem pękających półek nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekajace polki byly znanym problemem w STI 2008... podobno 2009 rocznik nie byl taki podatny... wiem ze ASO mialo akcje serwisowa, oraz od tamtego czasu Subaru wymaga uzywania oleju syntetycznego (ktory poprzednio byl tylko zalecany). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bonless napisał:

Podobno po remapie problem pękających półek nie występuje

Ja to zawsze łączyłem z kwestia tłoków jako takich, w sensie ich materiału. Stąd tyle osób jeździ w 2.5 na kutych tłokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, frisco napisał:

 Z ciekawości - jaką stosujesz procedurę docierania? Do jakich obrotów kręcisz piec na dotarciu?

Są różne szkoły, po konsultacjach z mechanikiem i tunerem robię to nastepujaco.

Po złożeniu silnik chodził ok. godzinę na wolnych obrotach.

Potem został zmieniony olej i filtr.

Przejeździłem 1000km w zakresie do 3000obr nie wiecej niż 4000obr. I zmieniłem filtr i olej.

Ważne żeby jeździć pod zmiennym obciążeniem silnika.

Teraz będę stopniowo zwiększał gorną granicę obrotów.

Za kolejne 2000km zmienię jeszcze raz olej, filtr i wrócę do normalnych interwałów zmiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odebrałem długo wyczekiwaną przesyłkę z Władywostoku.
Paczka zapakowana była "dość" solidnie
53788265_301978370475564_724810340046471168_n.thumb.jpg.ead4289a5abb37377384a4a7f0127e23.jpg
 
W paczce przyszły oryginalne owiewki. Montaż niebawem
 
20190321_192928.thumb.jpg.b721f8a848a0edf8786c8aff59e72914.jpg
20190321_193056.thumb.jpg.f0130fbb5a689e69865d7e693325df3d.jpg
Z ciekawości jaki koszt ?

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, Dzixd napisał:

Z ciekawości jaki koszt ?

Wysłane z mojego mądrego telefonu
 

Same owiewki udało się trafić w śmiesznej cenie i z wysyłką wyszło 250 zł :D

 

49 minut temu, R4RE napisał:

 

Będziesz zadowolony ;) 

PS: piękne auto!

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2019 o 18:36, Bonless napisał:

 

Tak jak mówisz, żeby coś z tego było dla radochy to lekko odprężony silnik będzie można więcej dmuchnąć :evil2:

Z tego co wyczytałem to tłoki z STI też powinny trochę odprężyć względem tłoków LGT. Chyba, że jest inaczej to niech mnie ktoś poprawi.

Jak tylko dotrę silnik jadę na sprawdzenie i korektę programu ;)

 

W Legacy 2005-2006 były seryjnie takie same tłoki jak w STI, dopiero od 2007 były jak w WRXach z odrobinę większą kompresją. Gdybyś wsadził tłoki z WRXa podniósłbyś kompresję ;-)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Można by trochę odświecić temat.  Auto w zasadzie już dotarte, oliwa zmieniona także niedługo wracam do modzenia :D

Owiewki do jakiegoś czasu siedzą na aucie i wygląda to tak:

P4290367.thumb.JPG.e9d6c48d82af62e534820917203d8f67.JPGP42903691.thumb.jpg.3144596f4c5dbe5b9b52256004644375.jpgP42903751.thumb.jpg.5a5b2d2dd5fde3b5e1ce5d403cf1fc33.jpg

 

W międzyczasie udało mi się wybrać drugim autem na Race Day w Modlinie. Pogoda słaba wiec wyniki też nie najlepsze, ale przynajmniej trochę się człowiek wyszalał :D

IMG_04711.thumb.jpg.53c23c23d2e9eada627114f66ff23e26.jpgIMG_13651.thumb.jpg.c6972c1f7f69a570b1192f79d8c0176e.jpgIMG_19371.thumb.jpg.392a87d941d9c325fbf2b8b60891c319.jpg

 

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bonless napisał:

Można by trochę odświecić temat.  Auto w zasadzie już dotarte, oliwa zmieniona także niedługo wracam do modzenia :D

Owiewki do jakiegoś czasu siedzą na aucie i wygląda to tak:

Dasz namiar na owiewki jeśli są w jakiejś ludzkiej cenie? Czy kupiłeś od kogoś na forum? Bo ja już dwa razy polowałem do swojego i ktoś mnie ubiegł za każdym razem. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, The_Sickness napisał:

Dobrze, że te tablice zasłoniłeś bo normalnie już chciałem auto odnaleźć i Ci zajumać. Przepiękny ten GT, mniaaaaaam

Nie wiem czy się cieszyć, czy martwić :P

 

1 godzinę temu, thomson0073 napisał:

Bo GTeki są piękne, zwłaszcza czerwone i czarne  :P

 

30 minut temu, R4RE napisał:

I granatowe :D

 Wszystkie LGT są piękne :)

 

31 minut temu, R4RE napisał:

DSC_0240.JPG

To jest ten co niedawno był wystawiony na portalach ogłoszeniowych?

 

1 godzinę temu, Orear napisał:

Dasz namiar na owiewki jeśli są w jakiejś ludzkiej cenie?

 

Ja szukałem w Rosji na farpost.ru  i mam człowieka, który zajmuje się ściąganiem takich rzeczy (oczywiście nie za darmo). Mogę Ci wysłać namiar na PW.  Niestety czasem dość długo trzeba czekać ale można to ogarnąć w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...