Skocz do zawartości

Subaru Impreza GT MY00 - Scooby -


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sumie nie ma o czym pisać na tle projektów prowadzonych przez forumowiczów ale jednak przez lata znajdują się osoby, którym specyfikacja mojej Babci spędza sen z powiek a insynuacje dotyczące modyfikacji, których nikt wymienić jakoś nie potrafi choć bardzo mnie bawią mogą osoby postronne wprowadzić w bład, bądź podejrzenie że coś jest na rzeczy.

W związku z powyższym przedstawiam przygotowaną z najwyższą starannością i na podstawie wszelkich dostępnych mi informacji specyfikację mojej babci.

Specyfikaja a dokładniej komentarze odpowiadają na pytanie dlaczego w 2010 jechałem na Plejadach w klasie outlow a w latach 2011 i 2012 w klasie turbo.

Subaru Impreza GT Turbo model MY00 - produkcja lipiec 99 - zakupiona w Subaru Import Polska - jestem drugim właścicielem.

Zdjęcie auta na drugim planie w zacnym towarzystwie.

scoobyvsrajdwa.jpg

dsc0462dw.jpg

tnimg66056.jpg

srebrnagora.jpg

plejady20073.jpg

plejady20072.jpg

plejady2007.jpg

dscf0188s.jpg

dscf0185mm4.jpg


I jeszcze The Dream Team!! Jedna ekipa, 6 aut, 4 pierwsze miejsca na Plajadach 2011

5txm.jpg



Silnik

Tłoki –seria
Korby – seria
Panewki – seria
Dolot – seria
Filtr powietrza – seria (do 2010 wkładka)
Filtr oleju – seria
Korek zbiorniczka płynu chłodniczego - seria ;)
Turbo – seria (od 2010 brak blachy osłaniającej bo się ukręciła śrubka)
Intercooler – seria (2010 czyszczony i prostowany)
Chłodnica – seria
Olej – seria czyli Lotos ;) (wcześniej do roku 2012 Milers do 2010 Motul)
Sprzęgło – seria (wymiana w 2010 z serii na serię)
Docisk - seria
Koło zamachowe – seria
Przewody wysokiego napięcia – seria
Wydech – seria, ( do 2013 Mongoose z katalizatorem i dwoma tłumikami, do 2011 przelot z jedną puszką i bez kata)
Sterowanie silnika– seria (Była nadzieja podczas zakupu że jest remap, ponieważ właściciel wspominał o wizycie w pewnej poznańskiej firmie, niestety jak się później okazało podczas rozmowy z pkocial, nie był to remap a tylko sprawdzenie czy nie ma przeładowań po zmianie wydechu na Devila )
Wskaźnik doładowania – przy 20-22 stopniach pokazuje max 0,9 bara jak dużo zimniej to minimalnie więcej
Pompa paliwa - seria

Napędy

Skrzynia biegów – seria
Dyfry – seria
Zdanie napędu czy co to tam jest – seria (do 2010 było 4,44 ale się padło było podczas parkowania równoległego na wstecznym)
Wał – seria
Przeguby - seria

Hamulce

Tarcze – seria (do 2010 EBC nacinany, nawiercany)
Klocki przód– Ferodo Premier (do 2010 RedStuffy)
Klocki tył – seria
Hamulec ręczny – seria (naprawiony w 2012 wcześniej jak to w GTku… brak)
Płyn – Motul

Zawieszenie

Sprężyny – seria
Amortyzatory przód – seria pierwsze od nowości
Amortyzatory tył – Kayaba zwykłe, podobno odpowiednik serii (wymiana po przygodzie na Plejadach 2011)
Stabilizatory – seria
Antylift - brak
Gumy – seria od nowości (2011 wymiana łączników stabilizatora z serii na serię)
Geometria – seria (ustawiana przed Plejadami 2012 na laserówce zgodnie z książką)
Układ kierowniczy – seria
Rozpórka kielichów przednia – podobno konieczność w GC8 więc jest
Koła letnie - 17'' aktualnie Pirelli P0 Nero (do 2011 Toyo T1R)
Koła zimowe - 16'' seria + Good Year Ultragrip

Karoseria

Lakier – aftermarket (wymiana w 2011 po przygodzie na Plejadach)
Drzwi tylne lewe – Sti Type RA :]
Podkładki pod tablice - MTS Subaru (nie wiem jak to zakwalifikować bo to podkładki mocy ale jednak z ASO)
Świnia na lusterku - +10% mocy i +8% momentu

Wnętrze

Fotele – seria
Wnętrze - seria
Dywaniki – aftermarket   ;)

Elektryka

Akumulator - Varta


Osiągi

0-100km/h – nigdy nie mierzone
Vmax – nigdy nie sprawdzane
Spalanie – spala wszystko

Magazynowanie

Podziemny garaż, klatka zamykana, stała temperatura, wilgotność i naświetlenie ;p

Jak jeździ seria?




W związku z tym, że ciągłe przysrywania na tym forum mnie już znudziły a chęci współzawodnictwa w związku z atmosferą spadły do zera... cóż... błoto wciąga bardziej.

Jeżeli pominąłem jakąś ważną dla osiągów część lub ktoś wie o modyfikacji, o której ja nie wiem.. po to jest ten temat.

Nie jest to temat zaczepny a wyjaśniający dla osób zainteresowanych tematem a nie znających mojego auta, czy też nie widziały jak auto jedzie a się niestety naczytały dziwnych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo idziesz ! wg. mnie najlepszy projekt na forum Tak trzymaj !

 

Nie wiem czy dam rade, to bardzo wymagający projekt... :P

 

Na całe szczęśćie "Moje ASO" mnie rozumie, dba o auto, leczy, błogosławi i nie kazali jeszcze nawet utylizować 8)

 

chojny, bez zdjęć opis jest niekompletny

 

Na tym kompie mam tylko jedno. Dodałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator

 

Cholera...

 

korek ciśnieniowy płynu chłodzącego też seria?

 

No ba ;)

 

Korek zbiorniczka płynu chłodniczego - seria

 

Spryskiwacze reflektorów działajo?

 

 

Oba 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Karoseria

Drzwi tylne lewe – Sti Type RA :]

No chojny, piękna ściema, nie ma co, odciążyłeś auto o 50% tymi drzwiami i udajesz, że taka seria...

 

 

:twisted::mrgreen::P

 

 

No na dzisiaj jest potwór ale mam plan... zobaczymy co wyjdzie w ankiecie i czy czasem nie pójdę w kolejne mody w jedynym słusznym kierunku :twisted:

 

Chojny jak ja się cieszę, że znowu nie musiałem przed Tobą klękać...

 

Taaaaa.... nikt tak ładnie nie darł jeszcze ze mnie łacha :P

 

Ale się odwdzięczę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Karoseria

Drzwi tylne lewe – Sti Type RA :]

No chojny, piękna ściema, nie ma co, odciążyłeś auto o 50% tymi drzwiami i udajesz, że taka seria...

 

 

:twisted::mrgreen::P

 

 

No na dzisiaj jest potwór ale mam plan... zobaczymy co wyjdzie w ankiecie i czy czasem nie pójdę w kolejne mody w jedynym słusznym kierunku :twisted:

Wymiana kolejnych drzwi spowoduje, że carlos i beben się podłamią... :mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła ludzka zazdrość :mrgreen:

Jak ktoś ogarnia to na pewno fura zdłubana i sama tak jedzie :twisted::mrgreen: .

Widziałem parę razy co Autor wątku umie nie tylko Babcią, ale nawet jakimś struclem RWD (sorry Ewa :mrgreen: ) robić.

 

Ten wątek to sól w oku tej części Załogi, która uważa, że auto niedłubane to jak zaniedbane :wink: .

 

Pamiętam, jak Maras zbudował mi nówkę silnik do GT - było kilka PW, przekonujących, że jak budowa nowego motoru, to kuć panie trza od razu, większe turbo i obowiązkowo mapa...

 

Szacun za podejście.

W sumie takie jak moje, to jak mam nie szanować :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Chociaż mój nie seria, bo fotele od RA ltd. :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik doładowania

chojny, te 2 wskaźniki, które masz na desce z przodu, to muszą coś pokazywać. Coś lewego ani chybi... :mrgreen: i generalnie w serii ich nie było :roll:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu sól w oku chojny ? Mozesz to rozwinąć ?

 

Ogólnie to część ludzi nie jest w stanie zaakceptować faktu, iż Chojny jest tak dobrym driverem, że jest w stanie wygrać seryjnym GT-kiem nawet z klasą outlow. Dlatego część upatruje jego sukcesy w tym, że ma pomodzone auto albo dlatego że jest modem. Sprawa dotyczy oczywiscie Plejad. Chojny jest szybki, precyzyjny i skuteczny, obiechał mnie wiele razy ....

 

Ja byle komu nie składałbym gratulacji na kolanach, a tu owe gratulacje zawsze się należały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to część ludzi nie jest w stanie zaakceptować faktu, iż Chojny jest tak dobrym driverem, że jest w stanie wygrać seryjnym GT-kiem nawet z klasą outlow.

 

+1

 

Łatwiej przecież szukać "szybkości" w cudzym aucie niż w swoich umiejętnościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...