Skocz do zawartości

Wrx 2015+


maati

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Z automatu się wyleczyłem a na oku mam nadal jedno Sti i jednego Wrx 2017. Proszę powiedzcie mi czy Wrx z 2017 miały światła mijania xenony czy ledy? Bo oczywiście nie ma spryskiwaczy a ja nie mam zamiaru się stresować że mi dowód zabiorą. Ewentualnie czy da się to poznać że zdjęcia auta? 

Czy jest możliwość gdzieś rozkodować VIN by sie dowiedzieć jakie jest wyposażenie? 

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to są tylko 3 wersje

Base, premium i limited i tu w każdym z nich wyposażenie jest już z góry ustalone, można np zmienić tylko wydech na sportowy SPT i może dolot 

Co do świateł - są to albo full Ledy, albo żarówki zwykle. Możesz poznać po zdjęciach ( pokaż fotkę - podpowiemy )

 

Edytowane przez mRoZiOo
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX 17 LEDy miał chyba tylko w wersji Limited (najwyższej), Base i Premium miały halogeny. A ksenony to się chyba generalnie w USA za bardzo nie przyjęły.

Spalanie mojego WRX MT z 11 tys. km, to 11,5 l/100 km (większość po autostradach).

Nie jestem przekonany, czy słusznie się "wyleczyłeś" z automatu, bo to (zwłaszcza CVT) idealne rozwiązanie do daily driver'a. Sprzęgło w WRX MT da Ci w mieście dosłownie i w przenośni w kość... ;) 

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wrócił na drogę. :)

To spalanie masz z komputera pokładowego, czy wyliczasz sam? Bo moje 11,5, to z motostatu (czyli raczej wiarygodne), a komp mi zaniża właśnie ok 10%. Swoją drogą ciekawe, czy da się wprowadzić korektę, żeby pokazywał realne wartości (@bombelllooo ? :P).

Edytowane przez Kambol
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - mam wrażenie, że w WRX strasznie słabo działa ogrzewanie tylnej szyby, w porównaniu do OBK, to tak na 50%. Całkowite pozbycie się porannej rosy trwa dłużej niż jeden cykl grzania do automatycznego wyłączenia (chyba 15 min.). Nie wiem, może dla tego, że jest spięte razem z podgrzewaniem wycieraczek..?

Macie podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za pomoc. 

@Kambol wyleczyłem się bo napewno będę chciał zrobić remap a CVT to ogranicza a dwa chcę trochę więcej wrażeń z jazdy a po zgłębieniu trochę tematu wychodzi że CVT nie dlamnie. 

A poniżej zdjęcia lamp. 

Screenshot_20191031_051737.jpg

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kambol napisał:

A tak z innej beczki - mam wrażenie, że w WRX strasznie słabo działa ogrzewanie tylnej szyby, w porównaniu do OBK, to tak na 50%. Całkowite pozbycie się porannej rosy trwa dłużej niż jeden cykl grzania do automatycznego wyłączenia (chyba 15 min.). Nie wiem, może dla tego, że jest spięte razem z podgrzewaniem wycieraczek..?

Macie podobne odczucia?

 

tak, mam podobne odczucia, dziala to mozolnie (i to pomimo tego, ze w moim aucie nie ma grzania pior wycieraczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampy to na sto procent zwykle halogenowe żarówki. 

Ten samochód nie jest czasem RJS?  (Jasło, Podkarpacie)

Pokaż jeszcze fotkę z boku 

 

Edit. Ok już znalazłem na OtoMoto. 

Te lampy to zwykle żarówki. 

Jak kupisz to Ci polecę fajne Ledy w razie czego nie oślepiające z fajnym odcięciem. 

Chyba, że chcesz kupić reflektory ledowe, czarne to różnie ale ok 1500 zł za jedną lampę trzeba dać jak Ci się uda.

 

Mega fajne fotele w tym WRX siedzą. To chyba opcja jakaś bo w STi można takie zamawiać a w WRX to nie wiedziałem. 

 

No i rocznik 17 jak u mnie, ale już poliftowy przód 18-stek 

Edytowane przez mRoZiOo
Poprawka.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mRoZiOo napisał:

(...) polecę fajne Ledy w razie czego nie oślepiające z fajnym odcięciem. 

 

mozesz i mi polecic?

 

na razie uzywam zwyklych zarowek halogenowych (w nocy / po ciemku prawie nie jezdze, ale ostatnio, jesiennymi porankami i wieczorami zauwazylem, ze jednak slabo swieca, szczegolnie w porownaniu do FXT z bi-LED)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 08:04, eddie_gt4 napisał:

 

WRX - zza wielkiej wody, czyli po wiekszych czy mniejszych przygodach... z innej strony, dla mnie sporym plusem WRX'a jest to, ze bez problemu jezdzi na 95'ej benzynie, nie ma slawetnego 2.5T pod maska i ma mniejszego lag'a, co w codziennym uzytkowaniu jest dosc istotna kwestia, imho (pamietam gdzies byly testy, pokazujace ze (edit) z zatrzymanego startu z rolki do ok. 100-120 km/h WRX jest nawet szybszy od STI)

 

edit: oto link - https://www.roadandtrack.com/new-cars/car-comparison-tests/reviews/a6306/2015-subaru-wrx-vs-sti/

 

 

parę lat temu miałem pomysł aby zamienić swojego wrx z 2006 z tym "strasznym 2.5 turbo" na wrx z 2015. Miałem okazję przejechać się wersją z CVT i pewnie to spowodowało, że zrezygnowałem z pomysłu pozbycia się starego auta. CVT jest przyzwoitą skrzynią, idealną do jazdy codziennej, wadą jest to, że przytępiła trochę pazurki wrx-owi, powodując, że stał się takim trochę szybszym kompaktem. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, plejadek napisał:

parę lat temu miałem pomysł aby zamienić swojego wrx z 2006 z tym "strasznym 2.5 turbo" na wrx z 2015. Miałem okazję przejechać się wersją z CVT i pewnie to spowodowało, że zrezygnowałem z pomysłu pozbycia się starego auta. CVT jest przyzwoitą skrzynią, idealną do jazdy codziennej, wadą jest to, że przytępiła trochę pazurki wrx-owi, powodując, że stał się takim trochę szybszym kompaktem. 

 

zawsze jest opcja MT, w przypadku WRX'a jest wybor ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plejadek napisał:

eddie_gt4   masz rację, może jakbym się przejechał autem z manualem to decyzja byłaby inna (...)

 

u mnie dokladnie bylo - z ciekawosci przejechalem sie WRX'em z MT i sie zakochalem (a bylem nastawiony na zakup innego auta), a raczej poczulem sie tak, jakbym znowu jechal GT'ekiem, tylko w ciut innej skorze :thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety brakuje. Ale może w przyszłym roku... 

Nie nie jeździłem Wrxem. Kiedyś kupiłem Wrx 2008 rok i żałowałem że nie wziąłem starszego Sti. Drugi raz tego błędu nie popełnię chociaż w tej budzie Wrx jest naprawdę super i mocą nie wiele mu ustępuje. Zdrugiej strony trafił mi się Sti z Polskiego salonu a nie Amerykaniec a różnica była 8 tyś zł Pozatym ja nie szukałem auta do jazdy na codzień. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...