Skocz do zawartości

Tapicerka OBK - jasna


Adam Turlej

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tapicerce w OBK jasnej, czy jest trudna w utrzymaniu i jak z jej jakością. W poprzednim OBK'u miałem fotele obszyte przez JAVA CAR Design. Powiem tak klasa sama w sobie. Po 7 latach fotele były  jak nowe. Niestety w OBK MY 17/18 okno dachowe i inne bajery są powiązane z skórą więc musi być fabryczna. Zastanawiam się nad kolorem wnętrza, jasne wygląda SUPER ale zastanawiam się jak długo.

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fabryczną kremową skórę w forku MY07, potem opcjonalną też jasną w OBK MY12. Obydwie sprawowały się dobrze - ta opcjonalna była odczuwalnie wyższej jakości, ani jedna ani druga nie sprawiała jednak problemów i była łatwa w utrzymaniu czystości. Przymierzając się do nowego OBK jeździłem demo z jasną fabryczną skórą. Wnętrze wygląda rewelacyjnie z kremowym wnętrzem, mnie jednak zraził fakt, że w praktycznie nowym samochodzie zarówno siedzenie kierowcy, jak i pasażera były dosłownie niebieskie od (jak myślę) spodni jeansowych. Nie wiem, dlaczego tak to wyglądało - przez wiele lat użytkowania jasnych skór nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WOJO napisał:

Czym i jak?

Co jakiś czas czyścić i impregnować, jest masa środków do tego, ja używam w tej chwli meguiars-a do impregnacji, ale szału nie ma, wcześniej używałem środka z firmy Turtle wax i według mnie lepiej sie spisywał. Gliptone też dużo osób poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miała mamuśka. Szyber i te inne bajery były niepotrzebna, a skóra jak najbardziej. Salon załatwił sprawę - zdaje się w dwa czy trzy dni w te i spowrotem obszyto wszystkie fotele wg. handlowca Subaru na wyższy standard niż robi to subaru u siebie w fabryce. Tzw. dealer installed upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie z kolei fotel kierowcy przy 200k km chętnie poddałbym regeneracji... ale tragedii nie ma.

Wszystko zależy jak kto dba o skore. Imo raz -d wa do roku generalne mycie + impregnowanie powinno załatwiać sprawę.

Inną kwestią są jasne pasy przy jasnej tapicerce... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam Turlej napisał:

Nie wiem z czego to wynika

 

z nadmiaru pieniedzy

siostra obszywala skorami exclusiv obk-a i levorga

pojezdzila 2 i pol roku i zwracala auta bo miala w wynajmie - ku wielkiej radosci dealera i nastepnego posiadacza

no ale kto bogatemu zabroni ;)

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

z nadmiaru pieniedzy

siostra obszywala skorami exclusiv obk-a i levorga

pojezdzila 2 i pol roku i zwracala auta bo miala w wynajmie - ku wielkiej radosci dealera i nastepnego posiadacza

no ale kto bogatemu zabroni ;)

 

tapatalked

Jakby miała pieniądze nie brałaby jakiegoś Subaru tylko porządna Skodę...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam Turlej napisał:

Te całe wynajmy to są moim zdaniem raczej nieopłacalne, ale to zależy jak kto sobie radzi z Excelem.

To zależy jaka masz sytuacje. Przy 1 aucie moze nieopłacalne, ale jak masz ich 20? Odpada problem z odsprzedażą, obsługa, ubezpieczeniem, oponami, stałe koszty co miesiąc, pełen VAT do odliczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu skóry, mam beżową w dość dobrym stanie, jednak po 240+kkm widać slady. Szczególnie z powodu zaniedbań poprzednich właścicieili. Polecam mydło dedykowane do czyszczenia skóry, impregnat, ew lakier (z utrwalaczem). Produkty firmy Saphir. Ostatnio zakupiłem taki zestaw i zrobiłem odświeżanie kierownicy i fotela kierowcy. Efekt dobry (nad perfekcyjnym muszę jeszcze popracować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się podepnę <_<

Czym można próbować czyścić plamę na jasnej skórze?

Trochę to wygląda jak ślad po jakimś zapleśnieniu (np. jakiś zapomniany ogryzek, który jeździł pół roku pod dziecięcym fotelikiem na kanapie z tyłu..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...