Jump to content

alepka

Użytkownik
 • Posts

  201
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Kraków i okolice
 • Auto
  OBK '19 2.5 Special Edition
  SVX 93

Recent Profile Visitors

691 profile views

alepka's Achievements

..:: Bywalec :..

..:: Bywalec :.. (3/13)

20

Reputation

 1. alepka

  CVT - awarie

  Ja w OBK przy 220tkm. Sprzedałem przy prawie 260tkm. Żadnych problemów.
 2. Zacząłbym od czujnika jak wskazują błędy.
 3. Te kody to dobrze przepisałeś? Nie przypadkiem P0071 Ambient Air Temperature Sensor Range/Performance i P0074 Ambient Air Temperature Sensor Circuit Intermittent
 4. Proponuję też zapoznać się z historią eksploatacji. Jeśli olej nie był zmieniany to jak najszybciej trzeba to zrobić. U mnie objawy wystąpiły przy 160tkm (lekkie popiskiwanie/ślizganie). Wymiana oleju (nie od razu) "naprawiła" skrzynię. Sprzedałem auto przy 250tkm (wymieniłem olej jeszcze raz przy 220tkm) bez żadnych problemów ze skrzynią i mam nadzieję, że szczęśliwy nabywca do tej pory takowych nie ma.
 5. alepka

  SVX Alcyone

  $? Już znalazłem.
 6. https://zrzutka.pl/956wvs
 7. alepka

  SVX Alcyone

  Polecam też niemieckiego ebay'a tak na 1 rzut oka to znajdziesz raczej wszystko. Ceny są różne. Komplet oświetlenia na przód jakieś 400eur, maska już pod kolor 125, błotniki po 80. Trochę to kosztuje ale czasem i tak jest połowę taniej niż u niektórych naszych biznesmenów na olx. Polowałem na panel klimatyzacji olx-350PLN, ebay - 25EUR
 8. alepka

  CVT - awarie

  Sprawdzić ciężko. Ja miałem objawy popiskiwania ale tylko w określonych sytuacjach: Zima, prędkość ok 100km/h, najwyższy bieg i lekkie dodanie gazu, albo jak najwyższy bieg/jak najniższe obroty obciążone auto i lekkie dodanie gazu. Nie oznacza to, że skrzynia jest kaput. U mnie, zareagowałem szybko wymianą oleju, statyczną + czyszczenie miski. Efekt był taki, że po wymianie piszczenie całkowicie zniknęło w trybie auto. Na początku dało się je wymusić na manualu ale po jakichś 500km i to zniknęło. Piszczenie zauważyłem przy 165tkm i wymieniłem olej. Do 220tkm zero problemów. Przy 220tkm była wymiana dynamiczna. Auto miałem do 250tkm i do tego czasu nie było najmniejszych problemów ze skrzynią.
 9. Olej w skrzyni na początek i to z czyszczeniem miski. Mnie się udało w ten sposób uniknąć kosztów.
 10. alepka

  CVT - awarie

  Jeszcze 2 wymiany i w ogóle nie będzie jej słychać ;-). A tak na poważnie to nie mówię tu o jakichś niepokojących hałasach. Normalnych - użytkowych. Po wyminie zawsze jest odczuwalnie ciszej. Potem pewnie z biegiem czasu głośniej ale tego się nie odczuwa na przestrzeni 60tkm.
 11. alepka

  CVT - awarie

  Moja miała ponad 250tkm jak sprzedawałem. Auto z PL dystrybucji. Za mojej kadencji zmieniałem olej przy 170tkm statycznie, potem przy 220tkm dynamicznie. Nie wiem czy wcześniej był zmieniany. Nic się nie działo. Przez ponad 110tkm w moim posiadaniu nie było żadnych problemów. Po wymianach oleju zawsze było duuużo ciszej. Po ostatniej dynamicznej byłem w szoku, że tak cicho może ta skrzynia pracować.
 12. alepka

  SVX Alcyone

  Ratunku! Pomocy! Potrzebny sposób na otwarcie bagażnika. Sytuacja przedstawia się następująco: 1. Brak kluczyka do otwarcia bagażnika z zamka. 2. Prawdopodobnie zablokowana możliwość otwierania z wajchy od kierowcy (można to zrobić dźwignią przy zamku tylnej klapy) 3. Brak możliwości położenia tylnych oparć (zablokowana przez przesunięcie wajchy w bagażniku) Do tej pory otwierałem od kierowcy ale prawdopodobnie (już raz tak miałem) przy zamykaniu klapy przesunęła się dźwignia, którą odłącza się otwieranie. Jednocześnie zablokowana jest możliwość rozkładania tylnej kanapy (przełącznikiem dostępnym od bagażnika). Brak kluczyka uzupełnia całość. Chciałem się dostać przez głośniki ale za diabła nie mogę zdjąć ramek a boję się je połamać. Może jakieś wskazówki??
 13. alepka

  SVX Alcyone

  Nabite. Działa jak dawniej. Przy okazji uszczelnienia i osuszacz wymienione.
 14. alepka

  SVX Alcyone

  Przerabiał ktoś temat dobijania klimatyzacji z R12? Najlepiej Kraków (okolice). Niestety ale z roku na rok coraz słabiej chłodzi i pewnie trzeba zacząć od szczelności i ewentualnego nabicia, a nie jest to takie proste jak się okazuje....
×
×
 • Create New...