Skocz do zawartości

Forester SJ brzęczy deska


Paul100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy macie jakieś problemy z brzęczeniem deski rozdzielczej w Forester? U mnie na dużych nierównościach w rejonie prawego słupka coś skrzypi, brzęczy i nie umiem znaleźć miejsca powstawania trzasku; wibracje jakby plastik o plastik. Czy rozbieraliscie osłonę słupka przedniego? Może tam znajdę coś poluzowane co daje taki efekt.  Proszę o radę jak ktoś miał takie objawy, niby nic wielkiego ale na wybojach irytujace dźwięki. Serwis 2 razy poprawial ale efektów brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paul100 napisał:

? U mnie na dużych nierównościach w rejonie prawego słupka coś skrzypi, brzęczy i nie umiem znaleźć miejsca powstawania trzasku; wibracje jakby plastik o plastik.

Zdejmij i sprawdź. Nie powinno być trudne. Nie zdejmowałem, ale wciskalem na miejsce w naszym poprzednim Foresterku (obecnej generacji). Na bank jest mocowane na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie... czy nie montował ktoś wcześniej kamery lub np.anteny do GPS demontujac maskownice słupka bo z doświadczenia wiem że te zaczepy lubią się połamać czyli moim skromnym zdaniem są jednorazowe.Taki oto wniosek po demontażu całego szyberdachu w SG.Ale polecam najpierw sprawdzić czy jest odpowiednio zamocowany na całej długości.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam TTTM

U mnie na podszybiu, tak na wysokości konsoli centralnej. Potrafi sobie cichutko "terkotać"

Nie ma korelacji z temperaturą, rodzajem nawierzchni bądź temperaturą silnika. 

Oczywiście nie zawsze wydaje takie cichutkie dźwięki. Tak raz na jakiś czas.

Z atrakcji mam jeszcze skrzypiący fotel kierowcy i trudność w płynnej regulacji temperatury wnętrza pomiędzy 19,5-20.0

Najbardziej irytuje fotel, nie mogę znaleźć przyczyny tego skrzypienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, spróbuję zdjąć osłonę słupka, może rzeczywiście związane to jest z montażem isr i co tam wydaje te dziwne dźwięki. 

MKK zdecydowanie potwierdzam temat temp - 19.5 zimno a 20.0 grzeje dużo mocniej, jakaś dziwna granica diametralnie różnego działania klimy.

Fotel kierowcy lekko poskrzypuje ale nie jest to nadmiernie irytujące, u mnie zależne od ułożenia gniazda pasa bezpieczeństwa - może tam poszukaj przyczyny. 

 

Generalnie samochód bardzo funkcjonalny, silnik/napęd genialne a samo spasowanie elementów i jakość wnętrza bez zarzutów. Szkoda że takie drobiazgi psują obraz idealny ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mio1 napisał:

Ja też mam ten dodatek i to gratis w postaci skrzypiącej deski, na asfalcie tego nie słychać,  gdy jadę po kostce brukowej to  wtedy deska robi za radio.

 Zdążyłem się do tego przyzwyczaić i juz mi to nie przeszkadza:)

U mnie to samo. W sumie brzmi to jak charczący głośnik, ale przy wyłączonym audio jest to samo. Pojawia się i znika jak Mr of Amerika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nikt z Was nie podjął walki z tymi niedogodnościami i nie może pochwalić się jakimś spektakularnym sukcesem? :biglol:

Uznajmy to więc za TTTM jak pisał kolega wyżej. Prawdą jest, że to sporadyczny objaw i tylko na dużych nierównościach, nie jest on też czymś nagminnie uprzykrzającym jazdę.

Myślałem, że ktoś z Was znalazł TO miejsce w którym poprawienie TEGO plastiku spowodowało zniknięcie objawów całkowicie.

Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jeszcze nie ale temat jest rozwojowy. U mnie od czasu do czasu też stuka coś w podszybiu, coś jakby pod ta budką z dodatkowymi wyświetlaczami. Taka grzechotka, stukanie plastiku o plastik. Pojawia się potem znika by znowu się pojawić. To stukanie mocno irytuje. Mam zamiar rozebrać środkowy panel i dostać się pod ten daszek. Poinformuje co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukanie, stukanie,  terkotanie dostajesz w gratisie   w każdym nowym Subaru. W XV mam to samo  temat wielokrotnie poruszany w dziale  XV. Wraz z kilometrami przybywa coraz to więcej doznań dźwiękowych z kabiny  z różnych miejsc. ASO  są bezradne  ,samemu  możesz rozebrać i raz  jeszcze  złożyć używając  silikonu w spray'u  ale  na  długo  to  nie pomaga.  Taki  urok  tych  aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Giresse napisał:

Ja się już poddałem, jak zlokalizuję, i wyeliminuję skrzypienie w jednym miejscu, zaraz pojawia się w innym. Zauważyłem, że jak jest zimno, to zjawisko się nasila, w upały w ogóle nie występuje. 

Tak, zgadzam się z kolegą Giresse - temat jest stricte zimowo-jesienny a latem objawy nie występują. Pewnie naturalna rozszerzalność tworzyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie jest tak źle. Stuka tylko po daszkiem czasami. Na razie nic innego mi nie stuka. Kiedyś jak zawiozłem mojego Reksia do gaziarza to wziąłem z wypożyczalni X5 aby popławic się trochę w premium.  Wiadomo auto prosto z salonu nie było ale filharmonia skrzypień, postukiwań, popukiwań, telepotań zaskoczyła mnie totalnie. A tylna klapa, ta dzielona, to tak napietdalała że aż sam musialem ją naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to skrzypienie jest w kratce wylotowej nawiewu powietrza na przednia szybę.Kratka jest osadzona w desce ,deska jest z innego miękkiego plastiku ,a kratka to twardy plastik .Przypuszczam,że te plastiki miedzy sobą pracują i dlatego tak się sprawy mają.Tak jak wcześniej pisałem przyzwyczaiłem się i chyba dłubać w najbliższym czasie nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacocz napisał:

Czasami pomaga prysnięcie preparatem do plastików . Podobnie miałem jak ruszałem tym uchwytem w przednich drzwiach . Jak zrobiło się chłodniej lekko skrzypiało przy zamykaniu . Użyłem preparatu i cisza :) 

Podaj proszę jakiego sprawdzonego preparatu używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎28 o 08:59, Miałki napisał:

Narazie jeszcze nie ale temat jest rozwojowy. U mnie od czasu do czasu też stuka coś w podszybiu, coś jakby pod ta budką z dodatkowymi wyświetlaczami. Taka grzechotka, stukanie plastiku o plastik. Pojawia się potem znika by znowu się pojawić. To stukanie mocno irytuje. Mam zamiar rozebrać środkowy panel i dostać się pod ten daszek. Poinformuje co z tego wyszło.

o to to

dokładnie tak mógłbym to coś opisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie podobnie - coś terkocze, puka z lewej strony. wkładałem kawałki twardej czarnej gumy pomiędzy osłonę słupka a deskę, zdjęłem osłonę słupka, "otuliłem" idące tam kabelki (czujnik ruchu, kabel od kamerki) gąbką, to trzaski i terkotanie przeniosły się na deskę.

Wystarczy jak lekko docisnę deskę w tym miejscu ręką i objawy znikają - no ale ręce powinny być na kierownicy :)  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja w XV używałem silkonu w spra'y do form wtryskowych Silform. Na jakiś czas pomogło. Niestety problemem jest to że plastiki użyte w  Subaru są za twarde. Tak jak w sezonie wiosna - jesień jest znośnie( plastik jest jeszcze elastyczny)  tak w sezonie jesien-zima kiedy na dworze temperatury oscylują w okolicach 0 i "-" plastiki w tej temp tracą elastyczność i pojawiają się coraz to nowsze odgłosy. Możecie się tylko do tego przyzwyczaić, ewentualnie założyć webasto które nagrzeje wam wnętrze przed drogą bo usunąć się tego nie da.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...