Skocz do zawartości

Kryptowaluty


brunon

Rekomendowane odpowiedzi

Wykres, wykresem ale ciężko go odnieść do takiego medium jak krypto.

Każdy szanujący się inwestor/doradca inwestycyjny omija ten walor szerokim łukiem.

Natomiast spekulacyjnie, owszem, czemu nie, w 2010r. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, dako napisał:

Wykres, wykresem ale ciężko go odnieść do takiego medium jak krypto.

Każdy szanujący się inwestor/doradca inwestycyjny omija ten walor szerokim łukiem.

Natomiast spekulacyjnie, owszem, czemu nie, w 2010r. ;)

 

Akurat ten wykres odnosi się właśnie do aktywów spekulacyjnych. Aktywa fundamentalne tak się nie zachowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest teraz kozakiem jak nie zainwestował , .... albo mówi , a nie mówiłem .... :)

Ja zainwestowałem , tyle ile mogę sobie pozwolić na stratę i nie będzie to dla nie problemem , więc póki co się śmieje z tego :)

Jak będzię kiedyś górka , o ile będzie też poinformuje :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej będziemy z BTC tak mocno poniżej 4k USD tym więcej krypto biznesów będzie upadać (lub przynajmniej będą mieli coraz większe problemy z utrzymaniem działalności - np. przenosiny w inne miejsca itp.). Trzeba uważać na wszystkie kopalnie, giełdy oraz inne serwisy obracające krypto bezpośrednio.

 

Rynek krypto cyklicznie wchodzi w taki stan, tylko od jakiegoś czasu kursy zrobiły się po prostu bardzo poważne (a trudność wydobycia BTC osiągnął wysoki pułap, a co za tym idzie koszt także). Ale % wzrosty i spadki biorąc pod uwagę rok/półrocze to to samo co w poprzednich latach ;) .

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro ze wtopiliscie. 

https://www.spidersweb.pl/2019/02/szczepan-bentyn-pracownia-nowych-technologii-polskie-stowarzyszenie-bitcoin.html

 

Cala sprawa przypomina pewnego eksperta ktory wieszczyl upadek strefy euro i zalozyl fundusz Eurogeddon.

https://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/22697/opera-tfi-odwoluje-eurogeddon.html

"Przyczyną likwidacji funduszu były słabe wyniki – 5-letnia stopa zwrotu produktu, wypracowana do końca sierpnia br., wyniosła -56,4%. Tylko od początku 2017 r. fundusz stracił blisko -6,3%."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fiji napisał:

nie chcę mi się zagłębiać w temat i czytać tego, ale jak dla mnie nikt nikogo do niczego nie zmuszał, to była dobrowolna decyzja każdego z inwestorów i każdy miał świadomość że może zyskać, dużo bądź mało i tak samo stracić. To tak jakby ludzie występowali do totolotka że stracili pieniądze, bo reklamowali że każdy może zostać milionerem, a tu tylko garstka się załapała.

 

Sam myślałem nad zainwestowaniem jakiś środków, jednak odpuściłem bo kiedy zwolniły mi się jakieś fundusze to kurs był jak dla mnie już na tyle wysoki że wątpiłem w jakiś sensowny zysk a ryzyko było już zbyt wielkie. I teraz wychodzi że dobrą decyzję podjąłem, ale nikt pewności nie miał, równie dobrze mogło się okazać że inwestując kurs mógłby pójść faktycznie w górę ileś set %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radekk napisał:

nie chcę mi się zagłębiać w temat i czytać tego, ale jak dla mnie nikt nikogo do niczego nie zmuszał, to była dobrowolna decyzja każdego z inwestorów i każdy miał świadomość że może zyskać, dużo bądź mało i tak samo stracić. To tak jakby ludzie występowali do totolotka że stracili pieniądze, bo reklamowali że każdy może zostać milionerem, a tu tylko garstka się załapała.

Albo brali kredyt we frankach a potem szli do sadu bo kurs podskoczyl.. Oh, wait... :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zabral-do-grobu-190-mln-dolarow-w-bitcoinach-7640978.html

 

Jedna z największych giełd kryptowalut w Kanadzie jest w poważnych tarapatach. Jej założyciel zmarł w grudniu 2018 r. Okazuje się, że tylko on posiadał klucze pozwalające na dostęp do „zimnych portfeli”, w których przechowywane są kryptowaluty klientów warte 190 mln dolarów.

 

Jak to sie mawia - miał wysoki "bus factor"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blejzu napisał:

Albo brali kredyt we frankach a potem szli do sadu bo kurs podskoczyl.. Oh, wait... :)

To jest jazda po cienkim lodzie, bo jak się okazało maklerzy, a nie doradcy kredytowi, jak było na wizytówce pracownika banku (sic!), odmawiali kredytu z powodu braku zdolności, ale nagle przy CHF zdolność była bardzo dobra. Ja wiem, mogłem nie brać i do dzisiaj mieszkać z Rodzicami. Wkurza mnie tylko to, że podobnie postępowało się z emerytami, wsadzając ich na minę funduszy akcyjnych tuż przed krachem. Oczywiście nikt nie mógł przewidzieć, tyle tylko że w obu przypadkach z "doradcami" nie było już kontaktu po fakcie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blejzu napisał:

kurs podskoczyl

No jak by "sam" podskoczył. Jest ktoś kto wyjaśni 2,2 na 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Guliwer no tak, ale czy zdolnosc przy PLN byla zanizana czy przy CHF zawyzana? Pozatym co ja mam powiedziec? Przez taka polityke banku i parcie kredytobiorcow ceny mieszkan skoczyly i predko nie spadna (o ile kiedykolwiek to nastapi bez krachu jak w US). Dopoki raty byly niskie nikt nie patrzyl w umowy i nie przeszkadzaly nikomu klauzule niedozwolone i niejasno sformulowane paragrafy. A jak slysze wyksztalconych ludzi ktorzy twierdza ze nie wiedzieli jak dziala kredyt walutowy albo ze kurs moze sie zmienic to trace nadzieje w ludzkosc. 

 

@zk nie, podskoczyl poniewaz bank szwajcarski zaczal bronic swojej waluty przed umocnieniem. Ludzie spanikowali a potem historia potoczyla sie jak zwykle w takich przypadkach...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zk napisał:

No jak by "sam" podskoczył. Jest ktoś kto wyjaśni 2,2 na 4 ?

 

Naturalne mechanizmy rynkowe, w obliczu recesji (2009 r.) pieniądze wędrują do bezpiecznych przystani. W rezultacie umacniają się waluty postrzegane jako bezpieczne (CHF, USD, EUR) a waluty rynków rozwijających się tracą (prawo podaży i popytu).

 

Bank szwajcarski bronił CHF lecz dopiero w 2015 r. Tutaj mieliśmy do czynienia z "ręcznym" sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, subleo napisał:

mechanizmy rynkowe,

A ile w nich kapitałow spekulacyjnych a ile oszczędności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zk napisał:

A ile w nich kapitałow spekulacyjnych a ile oszczędności ?

 

Na to pytanie to raczej nikt nie odpowie. Przecież nawet polscy przedsiębiorcy spekulowali przed kryzysem na opcjach walutowych ... i mocno się na tym przejechali.

 

Ale im większa kapitalizacja aktywu tym trudniej spekulować, więc w przypadku nie śmieciowych walut to jedynie banki centralne mogą "ręcznie" ustawić kierunek, a reszta to jednak mechanizmy rynkowe.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego raz w życiu wziąłem kredyt i wystarczy. Babcia mówiła, że trzeba wydawać tyle, ile się ma, nawet w szafie, byleby móc dotknąć banknotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, carfit napisał:

A tym czasem FuturoCoin sponsorem F1 Redbull Racing :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pytanie czy to nie zasłona dymna, aby uwiarygodnić się i zachęcić do inwestycji, bo tak mi to troche smierdzi... F1 to wielka marka i swietnie sie do tego nadaje.

PS. dobrze, że nie wzieli sie za Kubicę, moze maja chociaz tyle przyzwoitości ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to nie zasłona dymna, aby uwiarygodnić się i zachęcić do inwestycji, bo tak mi to troche smierdzi... F1 to wielka marka i swietnie sie do tego nadaje.
PS. dobrze, że nie wzieli sie za Kubicę, moze maja chociaz tyle przyzwoitości

Tez mi się tak wydaje , za DasCoina już się wzięli :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...