Skocz do zawartości

Paliwo


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam tankuje tylko na Neste 24 i Auchan (ostatnio też raz na 123) jest tam tanio i mój samochód dobrze jeździ na tym paliwie (niezależnie czy 95 czy 98 wleję)

ja mam podbne doswiadczenia z tankowaniem :wink: wszedzie to samo, jedyne co kiedys zauwazylem to SI 1,6 tankowane na JET palilo o 0,8l mniej niz tankowane na NESTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nigdy w żadnym samochodzie nie poczułem różnicy miedzy jakimikolwiek paliwami. Podziwiam tych, którzy potrafią dostrzec różnicę w parametrach..... albo raczej ich zdolność do autosugestii :wink:

 

Tankuję więc tam gdzie najtaniej, czyli najchętniej na Neste. Oczywiście jakieś stacyjki pana Józia odpadają, ale każda markowa sprzedaje dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład za żadne pieniendze nie zatankuję już na Orlenie, ze specjalnym wyróżnieniem dla Orlenu przy Sikorskiego/Bonifacego w szczególności. Na ichnim gazie samochód krztusił się, podskakiwał i gasł, a do tego pewien miły pan w zielonej skodzie ukradł mi tam kiedyś portfel i okazało się, że kamery są, ale... wyłączone.

Od tamtej pory tylko Shell i od biedy BP (chociaż zazwyczaj się tam z kimś pokłócę ;) ). Teraz z benzyną też na Shella tylko jeżdżę. Z przyzwyczajenia jakoś. I chopaki fajne som na Shellu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład za żadne pieniendze nie zatankuję już na Orlenie, ze specjalnym wyróżnieniem dla Orlenu przy Sikorskiego/Bonifacego w szczególności. Na ichnim gazie samochód krztusił się, podskakiwał i gasł, a do tego pewien miły pan w zielonej skodzie ukradł mi tam kiedyś portfel i okazało się, że kamery są, ale... wyłączone.

Od tamtej pory tylko Shell i od biedy BP (chociaż zazwyczaj się tam z kimś pokłócę ;) ). Teraz z benzyną też na Shella tylko jeżdżę. Z przyzwyczajenia jakoś. I chopaki fajne som na Shellu ;)

Brawo. Mam naklejki na samochód "Orlenowi nie". Kilka do oddania za free.

Ja bojkotuję Orlen :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w żadnym samochodzie nie poczułem różnicy miedzy jakimikolwiek paliwami. Podziwiam tych, którzy potrafią dostrzec różnicę w parametrach..... albo raczej ich zdolność do autosugestii

 

Zgadzam sie z tobą w 100% jedyne, co odczuwałem to minimalne zmniejszenie spalania. Tankuje zawsze BP ultimate, bo jak dla mnie ma dobry stosunek jakości do ceny.Orlen tez omijam z daleka miedzy innymi za to ze polski koncern a ma najwyższe ceny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zatankuję na stacjach tzw. starych czyli tych, które budowane były w poprzednim systemie, nawet jeśli teraz mają porządną nazwę. Głownie chodzi o pozostałe po CPN. Na BP Ultimate dobrze mi się jeździ, V-Pover 98 i 100 bez różnicy, ale na Vervie niestety NIE. I nie jest to autosugestia. Wcześniej nie miałem żadnych uprzedzeń do tego paliwa, zatankowałem z przekonaniem że to dobry produkt, ale Gietek jakoś żle się poczuł i nie chciało mu się jechać z "vervą" stracił power, a nie był jeszcze zmęczony.

Nie zgodzę się z Jarmajem że nie wyczuje się różnicy i jest to autosugestia. Wydaje mi się że zauważam każde "inne" zachowanie samochodu.

 

...Turbo lubi współpracować z wysokooktanowym paliwem. Im mieszanka jest bogatsza w oktany, tym większe jest doładowanie...(WRC Magazyn Rajdowy nr.7 z 4 lipca 2003) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wczoraj zatankowalem Verve 98 na stacji Orlen tuz obok LIMu i mam wrazenie, ze auto wyraznie lepiej przyspiesza w wyzszym zakresie obrotow. Roznica jest tak duza, ze wykluczam efekt placebo. Ciekawe - bo tak na logike nie ma kompletnie sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Turbo lubi współpracować z wysokooktanowym paliwem. Im mieszanka jest bogatsza w oktany, tym większe jest doładowanie...(WRC Magazyn Rajdowy nr.7 z 4 lipca 2003)

 

To cos zle czytałes bo własnie im mniej oktanów tym teoretycznie auto bedzie lepiej jezdzic.Te nazwijmy to "mocniejsze " paliwa maja duzo roznych uszlachetnieczy.

A to ze turbo a zwłaszcza wysilone lubi wysokooktanowe paliwo to sie zgada po to by zminimalizowac ryzyko spalania stukowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam patent na blokowanie pistoletu od nalewaka :mrgreen:

 

Podziel sie - tez tam na ogol tankuje :-)

 

Natomiast moj kolega twierdzi, ze kazde paliwo z Neste powoduje spalanie stukowe. I badz tu czlowieku madry.

 

Do wszystkich swoich auta leje badz Neste, badz BP i nigdy nie narzekalem. Raz za to nalalem na Orlenie i auto stracilo moc :(

 

Patent polega na wepchnieciu pilota od garazu w pistolet. Akurat moj pilot ma odpowiednie wymiary i idealnie nadaje sie zamiast zapadki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale chyba w tym kraju nie ma dobrego paliwa.

POLAK POTRAFI ( ale spieprzyć ) Poza tym nie wierzę w uczciwość właścicieli stacji, ani pracowników. Przykro mi, takie mam zdanie, a że żyjemy w "wolnym kraju" mogę je mieć.

Nazwa stacji niewiele zmienia. Co wykazują kontrole ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś golfa 1.6 16V, gdyby ktoś nalał bezyny i zawołał mnie żebym się nim przejechał, to wiedziałem kiedy jest Orlen a kiedy nie. Na orlenowskiej zawsze zawory bzyczały fajnie. Było strasznie wrażliwe na złej jakości paliwo. Np. diesla bus najmniej spala mi na Lotosie. Paru moich kumpli też stwierdziło tosamo. Z benzyną ciężko wyczuć ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że paliwo istotnie różni się na różnych stacjach Orlenu. Od jakiegoś czasu tankuję na Orlenie (wygodnie bo rozliczam się z nimi raz na koniec miesiąca) i mam już swoich faworytów oraz te gdzie już więcej nie zajrzę.

Orlen przejął lub kupił w ostatnich latach sporo stacji - w wielu z nich mentalność sprzedających została z dawnych lat - mam podejrzenia, że kombinują z paliwem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z benzyną też na Shella tylko jeżdżę. Z przyzwyczajenia jakoś. I chopaki fajne som na Shellu

Ja raczej po benzynę jeżdżę :wink:

Czy Ty wiesz, która to była godzina czytania łąkarstwa? Nie czuję się winna :mrgreen:

Fajna dyskusja.

Wiecie że wszystkie cysterny BP i SHELLA w Wawie po paliwo do bazy Orlenu w Mościskach jeżdżą?

Po jakie by nie jeździli, pytanie co z nim robią później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Corolle tankuje na Shellu 95 V-Power. Na 99-Racing osobiście zauważalna jest różnica w przyspieszeniu i w portfelu też. :wink:

Z Orlenu jestem nie zadowolony bo auto jest zamulone.

Kumpel kiedyś zalał Czinkusa :lol: na Orlenie i nie chciało mu auto wjechać pod górke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...