Skocz do zawartości

Paliwo


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie.

 

Rzecz nie dotyczy dylematu "95 czy 98" tylko "Verva, czy tylko V-Power"

 

A moze wlasnie bezsiarkowe ze Statoil?

 

Jakie sa wasze opinie i doswiadczenia? Bo ja mam wrazenie, ze moje auto najmniej pali na paliwie 95 z Neste, a najwiecej na Vervie 98. Mozliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja generalnie zbieram punkty na BP Ultimate ;) Choc ostatnio sprobowalem Statoila 98 i ... nie odczulem zadnej roznicy :P

 

Swoja droga, ktos ostatnio dawal linka do odcinka Fifth Gear, w ktorym doszli do wniosku, ze inwestowanie w paliwo typu V-Power oplaca sie tylko w przypadku mocnych zaturbionych wozow (w STI przyrost byl chyba 13BHP?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wlasnie bezsiarkowe ze Statoil?

 

I to jest dobra odpowiedz ... BRAWO 10 pkt. :grin:

 

Pewnego razu zatankowalem na Auchan i cale paliwo trzeba bylo zlac ... wiosna idzie moze kosiarka zaakceptuje . :wink:

Apropos paliwa do kosiarek chcialbym oficjalnie wystapic z pismem do Szanownego Ministerstwa o zwrot podatku drogowego zawartego w beznynie poniezwaz moja kosiarka nie uzytkuje drog publicznych tylko prywatny trawnik .Ktos sie przylancza ???

Bedziemy mieli tanie paliwo na upalanie ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już na tym forum był link gdzie testowano paliwa BP Ultimate, Shel v-rower, i Supermarket (bodajże w TG to robili albo FG) na GTI, STI i coś tam jeszcze i najlepiej STI szło na shelowskiej benzynie! Różnica około 3KM w stosunku do Ultimate!

Ja tam tankuję wyłącznie u siebie, bo tego paliwa jestem pewien :cool: Ale jak w trasie jestem to wybieram Shela, ewentualnie BP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo na BP jest niezłe, ale u mnie wygląda to tak, że tylko na stacjach BP, które były budowane jako ta stacja a nie przerobione z Arala. Na tych przerobionych samochód mi jakoś głośniej chodzi, buczy dziwnie. Może to tylko tak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo na BP jest niezłe, ale u mnie wygląda to tak, że tylko na stacjach BP, które były budowane jako ta stacja a nie przerobione z Arala. Na tych przerobionych samochód mi jakoś głośniej chodzi, buczy dziwnie. Może to tylko tak u mnie.

 

PO prostu większe stężenie rozpuszczalnika zdarza się :roll:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez shell bierze paliwo od naszych rafinerii :shock: od LOTOSU prawdopodobnie. Swoje dodatki moze dolewają jakies. Statoil dobry. W zeszlym roku jako jedyni w okolicy mieli zimowe paliwo (diesla) reszta jakie shity i parafina sie wytrącała w trakcie tych mrozów potężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję Shell V Power 95 z jednego powodu...jest to paliwo importowane, najczystsze, mam wrażanie dobrego spalania mieszanki. Szybszy już chyba nie będzie :roll: :?:

 

PS.

przeciez shell bierze paliwo od naszych rafinerii od LOTOSU prawdopodobnie.

 

To się tyczy na pewno 95 eurosuper. V Power jak wypowiedź powyżej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję Shell V Power 95 z jednego powodu...jest to paliwo importowane, najczystsze, mam wrażanie dobrego spalania mieszanki. Szybszy już chyba nie będzie :roll: :?:

 

PS.

przeciez shell bierze paliwo od naszych rafinerii od LOTOSU prawdopodobnie.

 

To się tyczy na pewno 95 eurosuper. V Power jak wypowiedź powyżej :mrgreen:

 

Importowany to jest wylacznie Vpower Racing 99+ , Vpower95 powstaje na każdej stacji shell poprzez dolanie ulepszaczy do zwyklej 95tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :roll: no nie wiem, muszę chyba jutro spróbować Racinga Informowano mnie na stacjach, że cała seria V Power jest z Importu :roll: :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem ostatnio czy jest jakieś uzasadnienie w Justy lać 98 a nie 95. no i nie ma zadnego. prawdopodobnie jest tak samo jak w przypadku pokazanym na filmie z testów paliw. jak autko nie ma knock sensora to nawet 120oktan nie pomoże.

co ciekawe tak wysokiego zużycia paliwa jak na 98 na 95 nigdy nie zanotowałem. dzisiaj powróciłem więc do 95 i tak juz pozostanie no chyba że zapragnę uturbić ośmiozaworówkę?. Do GTi wiem że są nawet gotowe KITy :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest "denerwujace" w vpower 95 to to ze prawdziwie odczuwalna roznice odczuwa sie dopiero po kilku lub kilkunastu tankowaniach.Na ulotkach Shella pisalo ze roznice sa widoczne po przejechaniu 30 tys km,nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tankowałem na różnych stacjach i generalnie wszędzie jest podobnie. Omijam mega szerokim łukiem tylko jedną stację, na której miły Pan włał mi 57litrów do baku, który ma 43l+7L rezerwa przyczym rezerwa zaczęła dopiero mrygać. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tankowałem na różnych stacjach i generalnie wszędzie jest podobnie. Omijam mega szerokim łukiem tylko jedną stację, na której miły Pan włał mi 57litrów do baku, który ma 43l+7L rezerwa przyczym rezerwa zaczęła dopiero mrygać. :twisted:

 

Miałem podobną akcję na Orlenie. Tankowałem Fusiona rodzicielki, który ma 45 litrowy bak. Dojeżdżając do stacji zapaliła mi się dopiero rezerwa, a wlało się aż 51 litrów. Po kłótni z kierownikiem zakończyło się na policzeniu za 40 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...