Skocz do zawartości

Paliwo


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale to chyba w przypadku prywatnych przewoznikow, gdzie kierowca = wlasciciel firmy przewozowej, bo inaczej to chyba nie mialoby sensu, prawda? Co jeszcze mozna nabroic w tym temacie?

Dlaczego miałoby nie mieć? Jeśli kierowca tego nie zrobi, straci pracę. A firma jest do przodu. Na "szczęście" Kruszwicę kupili Francuzi i takie akcje już nie decydują o moim przeżyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etylina, LPG - pieknie.

 

A jak przyjdzie tankować alkohol (bo i tak może być...?)

- to dopiero ruszy fantazję rodaków!

 

"Panie Władzo - to z baku tak jedzie... Abo może to te spaliny".

No łza się w oku kręci.

 

Wiem, że to nie tak z paliwem alkoholowym - ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Woda z benzyną co prawda też się za bardzo nie wymiesza ale z gazem już tak.

Żeby wodę z LPG mieszali to nie słyszałem. Z izobutanem i wszelkimi pochodnymi butanu to tak - mało co kosztuje, śmierdzi i ma małą kaloryczność.

(...)Czyli wywozi 25ton, a na stację dociera 30. Czysty żywy pieniądz. :roll:

Ja dodam, że na stacje dociera prawie 30ton! Bo kierowca podwiesi w cysternie w każdej z komór wiadro 50litrowe i "stacja" jest stratna - niestety wiem z własnego doświadczenia :sad: :evil: A nikt tych litrów nie zwróci, ani kasy za nie :evil: (zamawiając paliwo na stację, dostawcę interesuje tylko i wyłącznie przedpłata!

 

Ale to chyba w przypadku prywatnych przewoznikow, gdzie kierowca = wlasciciel firmy przewozowej, bo inaczej to chyba nie mialoby sensu, prawda? Co jeszcze mozna nabroic w tym temacie?

W dużych firmach to dopiero wałki kręcą! Kierowcy są nieobliczalni, na rozlewniach jest free stail -kierowca plombuje cysternę :evil: No i jeszcze fakt, że dana sieć stacji wynajmuje firmę transportową do rozwożenia paliwa po stacjach, a niekiedy często ta firma przewozowa podnajmuje podwykonawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Woda z benzyną co prawda też się za bardzo nie wymiesza ale z gazem już tak.

Żeby wodę z LPG mieszali to nie słyszałem. Z izobutanem i wszelkimi pochodnymi butanu to tak - mało co kosztuje, śmierdzi i ma małą kaloryczność.

Nie wiem, prawdę mówiąc, co mieszają, bo to trochę nie moja branża ;) LPG jest trochę rozpuszczalny w wodzie, więc czemu nie ;) W zakładach tłuszczowych właśnie z wodą kombinowali, stąd idea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie wiem, prawdę mówiąc, co mieszają, bo to trochę nie moja branża ;) LPG jest trochę rozpuszczalny w wodzie, więc czemu nie ;) W zakładach tłuszczowych właśnie z wodą kombinowali, stąd idea.

Raczej z wodą nie... Propan i Butan (MIX) jest lżejszy od wody i nie da się go tak wymieszać. Przy dostawie LPG na stację kierowca przedstawia "świadectwo jakości" i tam nigdy nie ma wody w tabelach (zaznaczam, że dostawca/kierowca tych danych nie uzupełnia :mrgreen: )... Do tego fakt, że w wypadku "zmieszania" woda szybciutko idzie na dno, pompa na stacji zaciąga gaz z dołu zbiornika (gdy chodzi o zbiorniki podziemne, w naziemnych natomiast zaciąga w ten sposób, że nigdy do końca nie wyciagnie gazu ze zbiornika, tak więc żekoma woda by została) i żadne auto by nie odjechało w ogóle spod dystrybutora. (w butlach 11kg z gazem (butan) do kuchenek często na spodzie zostaje syf, ludzie mówią że woda -a to butan jest co się nie wypalił, wystarczy przewrócić butlę dnem do góry i wszystko sięwypali :mrgreen: ) Kombinują z Izobutanem. Nawet wystarczy, że do mieszanki MIX (propan+butan) dadzą zbyt dużo butanu i już auto nie jedzie (przy niskich temperaturach) gdyż gaz nie jest w stanie odparować, tak np. przy - 20°C butan można sobie do wiaderka wlać i nie wyparuje (gorzej jak rękę wsadzisz do wiadra to się poparzysz :razz: ), propan natomiast wyparuje, a izobutan to już w ogóle... (w okresie letnim do MIXa dodaje się więcej butanu, bo odparuje ze względu na temperaturę otoczenia i auto mniej spali gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer z wiadrem to znam - tam gdzie pracowalem to przjezdzaly kolejowe cysterny ze spirytusem - bo robili autowidol - cysteran byla wazona - wsio w porzadku - ale w cysternie wisialy wiadra 50-litrowe - spiryt spuszczany byl do zamknietych zbiornikow gdzie automatycznie dodawano smierdzidlo i barwniki - "pusta" cysterna byla przesuwana na bocznice i wtedy przystepowali do akji wlasciciele wiaderek - tak wiec ♥ barbie - masz racje z knoceniem i pogarszaniem paliwa - podobnie [jesli dobrze z chemii pamietam] to wody do gazu tez mozna dodawac by go rozcienczyc - jest w tym gazie w postaci pary wodnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)podobnie [jesli dobrze z chemii pamietam] to wody do gazu tez mozna dodawac by go rozcienczyc - jest w tym gazie w postaci pary wodnej

Ale w przypadku LPG by to nie przeszło. MIX (propan+butan) występuje w fazie ciekłej i gazowej w zbiorniku (ciekła na spodzie, lotna na górze). Propan z butanem w zbiornikach mają temperaturę ujemną, więc motyw z wodą, para wodną by nie przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem latem na trasie V-power Racing i moge polecic.

Turbo nie posiadam ale roznica byla niesamowita.

To co stracilem na drozszej benzynie zyskalem na mniejszym spalaniu i oczywiscie wiekszej frajzdy z jazdy. Mechanik w warsztacie kazal mi lac na 1 bak "normalnej" na 2 baki V-power Racing bo ten racing jakas sucha jest podobno.

 

Orlenowska ta najlepsza tez niezle dawala ale Racing byl lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wlasnie bezsiarkowe ze Statoil?

 

I to jest dobra odpowiedz ... BRAWO 10 pkt. :grin:

 

Pewnego razu zatankowalem na Auchan i cale paliwo trzeba bylo zlac ... wiosna idzie moze kosiarka zaakceptuje . :wink:

Apropos paliwa do kosiarek chcialbym oficjalnie wystapic z pismem do Szanownego Ministerstwa o zwrot podatku drogowego zawartego w beznynie poniezwaz moja kosiarka nie uzytkuje drog publicznych tylko prywatny trawnik .Ktos sie przylancza ???

Bedziemy mieli tanie paliwo na upalanie ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ja się dołączam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w temacie wrzuce:

 

Rammstein, "Benzin"

 

Ich brauche Zeit

Kein Heroin kein Alkohol kein Nikotin

Brauch keine Hilfe

Kein Koffein

Doch Dynamit und Terpentin

Ich brauche Öl für Gasolin

Explosiv wie Kerosin

Mit viel Oktan und frei von Blei

Einen Kraftstoff wie

 

Benzin

 

Brauch keinen Freund

Kein Kokain

Brauch weder Arzt noch Medizin

Brauch keine Frau nur Vaselin

Etwas Nitroglyzerin

Ich brauche Geld für Gasolin

Explosiv wie Kerosin

Mit viel Oktan und frei von Blei

Einen Kraftstoff wie

 

Benzin

 

Gib mir Benzin

 

Es fließt durch meine Venen

Es schläft in meinen Tränen

Es läuft mir aus den Ohren

Herz und Nieren sind Motoren

 

Benzin

 

Willst du dich von etwas trennen

dann musst du es verbrennen

Willst du es nie wieder sehen

lass es schwimmen in Benzin

Benzin

Ich brauch Benzin

Benzin

Gib mir Benzin

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael,

teoria moze naginana ale VPower rozni sie skladem od normalnej E96.

Roznice w osiagach czuc natychmiast.

Moze mial na mysli ze ma wyzsza temperature spalania? A moze silniki zle znosza jej skladniki? Rekomendowal mi dla dobra silnika co trzeci bak tankowac E96. Jezeli sie bawi subarakami i ma jednego WRX na 600 km to jemu uwierze. Tym bardziej ze jest szefem warsztatu i robi przy Subaru od lat. To ich WRX ma do lata robic 300km/h. Wlasnie kupili turbo + skrzynie za 35000zl :-) I to nie koniec przerobek.

 

pimp384_62377a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael,

teoria moze naginana ale VPower rozni sie skladem od normalnej E96.

Roznice w osiagach czuc natychmiast.

Moze mial na mysli ze ma wyzsza temperature spalania? A moze silniki zle znosza jej skladniki? Rekomendowal mi dla dobra silnika co trzeci bak tankowac E96. Jezeli sie bawi subarakami i ma jednego WRX na 600 km to jemu uwierze. Tym bardziej ze jest szefem warsztatu i robi przy Subaru od lat. To ich WRX ma do lata robic 300km/h. Wlasnie kupili turbo + skrzynie za 35000zl :-) I to nie koniec przerobek.

 

Jak ktoś mi mówi, że benzyna jest "za sucha" to nie chce mi sie z nim gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...