Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tutek napisał:

Matton po raz kolejny dowodzi, że jest oderwany od rzeczywistości. O ile jeszcze transfer Ogiera rozumiem, o tyle wypuszczenie z rąk Mikkelsena i konsekwentne stawianie na Meeke'a oraz mrzonki o zatrudnieniu Loeba to już chyba pierwszy objaw obłędu. 

Jeśli to mu się uda, to stawiam na jedną wielką klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chojny napisał:

Jak wracaliśmy z wakacji na lawecie to laweciarz opowiadał, że od nich też taki Marek się ściga i to ich zespół Subaru Babcia jest... facet był z Zakopanego ;) 



Dobrze mówił, pewnie mu chodziło o tego z filmu, też Marek, też zamiata, też subaru w 555 i faktycznie z Zakopanego ;) 
 

 

14 godzin temu, chojny napisał:


 

 

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kukson napisał:

Ciekawie w WRC może być bo podobno Tanak przejdzie do Toyoty, a Ogier do Citroena i Malcolm zostanie z Evansem.

Podobno Tanak ma juz klapnięte z Toyota.

w razie czego Malcolmowi zostanie Sunninen wiec kryzysu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i  tak powinny wyglądać rajdy w wykonaniu Kajto, szybko i skutecznie, dobre punkty do mistrzostw, bez odpuszczania :)

Brawo 

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Beavis napisał:

Cholera.... ale się cięli...

Szkoda, że tak niewiele zabrakło.

 

Wreszcie Kajto walczył jak lew ! Brawo ! za miejsce , tempo i nie odpuszczanie aż do końca  ! Szkoda że mało włochów zgłosiło do ERC , byłoby ciekawiej , bo analizowałem czasy w ich mistrzostwach i był szok ! Crugnola & Ferrara na np. OES 3 walneli Kajtkowi 25 sek, Boufierowi 20 sek ! . Trzymałem i trzymam zawsze kciuki za Crugnola bo to były szpieg Roberta , miałem z nim przyjemność przejechać wszystkie odcinki rajdu alzacji , mega gość ! a jego pilot Ferrara , to były koordynator Roberta :) , więc zawsze śledzę ich czasy , wygrywali w tym rajdzie , ale urwał lewe tylne koło :(

 

P.S. Oglądałem własnie na MotowizjaTV program o Toyota WRC , polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! godzinny materiał , oglądałem z wypiekami na twarzy , pewnie będa powtórki , lub YT . Dla kibiców rajdowych to materiał typu must have !

Fajnie było zobaczyć znajomych w programie byłych inżynierów z Forda , Citroena , mechaników z róznych ekip , ech jak ja żałuje że Roberta w WRC nie ma :(

Edytowane przez carfit
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kajto, Brawo Brian, wspaniała walka.

O to chodzi w rajdach. LUK niestety tradycyjnie :-(

Przy tej różnicy o wyniku faktycznie trochę zadecydował zielony stolik, czyli kwestia nadania czasów na os3 (BB przejechał czysto, a reszcie nadano czas 4 s gorszy), ale w takich sytuacjach nie ma idealnych rozwiązań.

 

Ferrara, to również były pilot RK z rajdu Walii2013, gdzie RK debiutował w aucie WRC w RSMS, a Ferrara trochę z łapanki zastapił Maćka Barana, który zrezygnował z dalszych startów z RK.

Włosi faktycznie nieźle cisnęli, ale to nie dziwi. Natomiast Kajto pojechał wspaniały rajd i co najważniejsze mimo zażartej walki z BB dojechał bez przygód i znowu zdobył więcej pkt niż BM.

Fajny onboard poniżej. Można sie wczuć w atmosferę i koncentrację. OK 7.25 Jarek chyba mocno spóźnił ten "lewy 2" i się ciepło zrobiło. Potem też jeszcze są smaczki typu "prawy 3 wąsko chu..wy" :-) 

Zapnijcie pasy :-) 

 

Edytowane przez Bosman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, carfit napisał:

 

Wreszcie Kajto walczył jak lew ! Brawo ! za miejsce , tempo i nie odpuszczanie aż do końca  ! Szkoda że mało włochów zgłosiło do ERC , byłoby ciekawiej , bo analizowałem czasy w ich mistrzostwach i był szok ! Crugnola & Ferrara na np. OES 3 walneli Kajtkowi 25 sek, Boufierowi 20 sek ! . Trzymałem i trzymam zawsze kciuki za Crugnola bo to były szpieg Roberta , miałem z nim przyjemność przejechać wszystkie odcinki rajdu alzacji , mega gość ! a jego pilot Ferrara , to były koordynator Roberta :) , więc zawsze śledzę ich czasy , wygrywali w tym rajdzie , ale urwał lewe tylne koło :(

 

P.S. Oglądałem własnie na MotowizjaTV program o Toyota WRC , polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! godzinny materiał , oglądałem z wypiekami na twarzy , pewnie będa powtórki , lub YT . Dla kibiców rajdowych to materiał typu must have !

Fajnie było zobaczyć znajomych w programie byłych inżynierów z Forda , Citroena , mechaników z róznych ekip , ech jak ja żałuje że Roberta w WRC nie ma :(

Oglądałem to jakiś czas temu na Motors TV na prawde mega niestety nie znalazłem do tej pory nigdzie na YT a szkoda bo tak jak piszesz - must have !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bosman napisał:

kwestia nadania czasów na os3 (BB przejechał czysto, a reszcie nadano czas 4 s gorszy), ale w takich sytuacjach nie ma idealnych rozwiązań.

 

jeśli os przejechały 2 załogi to powinien zostać anulowany.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 dni rusza Rajd Wisły... zgłoszeń 104 szt. :thumbup:

 

Oby w przyszłym roku było więcej łączonych rund RSMP z innymi cyklami, to naprawdę ma sens. 

 

Nie piszę tu o konkurencji a o wzmacnianiu rajdów a tylko interesujący, zróżnicowany spektakl przyciągnie kibiców, media i... sponsorów. 

 

Rajdy się bardzo rozwijają, jest ogromne zaplecze w postaci imprez amatorskich. Na amatorkach można przyjechać praktycznie czym się chce co bardzo ułatwia sprawę a w rajdach kwalifikowanych są bardzo strome schody wyłożone tonami papierów, regulaminów, wytycznych i obostrzeń... o karach nie wspominam.

 

Wszystko to razem zwyczajnie zniechęca zawodników... nie ma aut, nie ma widowiska, nie ma kibiców. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Rajdy się bardzo rozwijają, jest ogromne zaplecze w postaci imprez amatorskich. Na amatorkach można przyjechać praktycznie czym się chce co bardzo ułatwia sprawę a w rajdach kwalifikowanych są bardzo strome schody wyłożone tonami papierów, regulaminów, wytycznych i obostrzeń... o karach nie wspominam.

 

Wszystko to razem zwyczajnie zniechęca zawodników... nie ma aut, nie ma widowiska, nie ma kibiców. :( 

 

Też tak uważam, z ogromną zazdrością możemy patrzeć na Skandynawów, że mają setki imprez motorowych bez jakiś wielkich wymagań z tego co wiem, no bo kurcze jakie ma znaczenie że mogliby startować 13-15 latki bez prawka? Niech będzie wymóg pełnej klatki i po sprawie - mimo wydatku na klatkę i tak wielu takich by startowało i rozwijało warsztat rajdowy, tacy młodzi kierowcy potem też będą dużo lepszymi kierowcami na drogach a tymczasem pewnie siedzą w domach z nosami w telefonach :(

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...