Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeeeeesssssttttttt!!!!!!!!

 

Świetny rajd Tanaka , Neuville klasa sama w sobie Ogier jak by w swoim cieniu no ale dzis wszystko jest o JML

 

Amazing come back from JML toyota i Makinen

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JML pokazał jaja. nie odpuścił, szacun !!!

 

Brawo Tanak, bardzo mu kibicuję w tym roku :)

 

Ogier następmym razem wróci do kopania tyłków :D

 

No i kurde żeby Thierry kończył następne rajdy !!!

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, Latvala z kompletem punktów. Wymarzony powrót Toyoty, Tommi Makinen miał nosa kasując stary projekt Yarisa i zaczynając od pustej kartki. Cokolwiek się wydarzy w dalszej części sezonu oni już wygrali :)

WRC po wielu nudnych latach znów jest arcyciekawe, każde auto jest konkurencyjne - chyba tylko Citroen wydaje się być z tyłu... kolejny dzwon Meeke'a i zupełnie przeciętnie Lefebvre.

Największym pechowcem jak na razie najszybszy zawodnik tegorocznych mistrzostw - Neville - bez wątpienia Hyundai mógł wygrać drugi rajd z rzędu.

Będzie się działo ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy początek sezonu od kilkunastu lat. 

 

Gratulacje dla Latvali za zwycięstwo, ale jak sam powiedział na mecie, od teraz będzie już tylko trudniej. 

Tanak wreszcie dojrzał, Ogier tradycyjnie zbiera każdy punkcik, i to może zdecydować o mistrzostwie. 

Neuvile musi sobie pewne rzeczy poukładać bo to on powinien mieć komplet punktów po dwóch rajdach. 

Reszta stawki chyba powinna zacząć bać się o posady skoro dostępny jest Mikkelsen. Zwłaszcza Meeke, Hanninen i Lefebre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oni w tej stodole zbudowali takie auto ?  :D

Niesamowite, czułem po testach, że może być dobrze ale nie aż tak! Kawał dobrej roboty odwalił Makinen z ekipą. Czapki z głów i biję się w pierś, że nie wierzyłem w ich sukces.  :bowdown:

Brawo Latvala!

Brawo Makinen!

Brawo Toyota!

 

Najwięksi przegrani dwóch rajdów to Meeke i Neuville. Z taką jazdą tytułu nie zdobędą, a presja i krytyka będzie tylko rosnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no i myślę, że było team orders u Otta. Ogier zbiera małe punkty.

Niby nie:

I stalled the engine in a junction and stopped for some time (Tanak)

 

Brawo JML, szacun!

Brawo Tanak i Ogier!

 

Ja w Toyotę nie wątpiłem, ale w JML już tak ;) Zobaczymy co będzie dalej.

 

Citroen uważam wcale nie musi obstawiać ogonów jak pojadą szuter albo asfalt. Nie przekreślajcie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny rajd. Brawo JML, Toyota a przede wszystkim Tommi, który jak widać doskonale wiedział co robi. 

 

I można hejtować Latvalę za żale wylewane w tv o czasach w VW i doszukiwania się u niego słabości, ale trzeba przyznać, że coś jednak było na rzeczy, bo gość się ewidentnie odblokował.

 

 

 

Citroen uważam wcale nie musi obstawiać ogonów jak pojadą szuter albo asfalt. Nie przekreślajcie samochodu.
 

Dokładnie. To jest fabryka pełną gębą i co jak co, ale mają chyba największe zaplecze i możliwości rozwoju konstrukcji ze wszystkich teamów. Nie bez powodu Meeke i Breen na mecie powiedzieli to samo: " a lot of work to do".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meeke, Evans i Lefebvre mieli wymiatać w tym roku a tu kapa na razie, to już bardziej jestem pod wrażeniem Sordo, którego nie lubiłem przez ostatnie kilka lat ale ten sezon może być dla niego bardzo fajny i może go jednak polubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny rajd. Brawo JML, Toyota a przede wszystkim Tommi, który jak widać doskonale wiedział co robi. 

 

I można hejtować Latvalę za żale wylewane w tv o czasach w VW i doszukiwania się u niego słabości, ale trzeba przyznać, że coś jednak było na rzeczy, bo gość się ewidentnie odblokował.

 

 

Citroen uważam wcale nie musi obstawiać ogonów jak pojadą szuter albo asfalt. Nie przekreślajcie samochodu.

 

 

Dokładnie. To jest fabryka pełną gębą i co jak co, ale mają chyba największe zaplecze i możliwości rozwoju konstrukcji ze wszystkich teamów. Nie bez powodu Meeke i Breen na mecie powiedzieli to samo: " a lot of work to do".

Też tak uważam dzisiaj to był jego dzień miejsce darowane ale męskie zakończenie w tym wygrany PS samochodem budowanym w szopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszczekuję krytykę Toyoty przed sezonem. To jajko jest wściekle szybkie. Zatrudnienie JML, który wyniósł know how z VW było strzałem w dziesiątkę. TiTanak ma świetny początek sezonu, czuję że w tym roku będzie w pierwszej 3 w generalce. Sordo niewidoczny w rajdzie, ale 4 miejsce wyjął  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy początek sezonu od kilkunastu lat. 

 

Gratulacje dla Latvali za zwycięstwo, ale jak sam powiedział na mecie, od teraz będzie już tylko trudniej. 

Tanak wreszcie dojrzał, Ogier tradycyjnie zbiera każdy punkcik, i to może zdecydować o mistrzostwie. 

 

Neuvile musi sobie pewne rzeczy poukładać bo to on powinien mieć komplet punktów po dwóch rajdach. 

Reszta stawki chyba powinna zacząć bać się o posady skoro dostępny jest Mikkelsen. Zwłaszcza Meeke, Hanninen i Lefebre.

 

I tu się zgodzę jak bym był na miejscu Meeke to mial bym raczej lekki sen w nocy tym bardziej że Matton do cierpliwych nie należy.

Thierry jest bohaterem sezonu i narazić on dyktuje tempo ale od Meksyku musi uważać bo trzy stracone rajdy mogą być ciężkie do nadrobienia na koniec sezonu a jak widać stawka wyrównana. Tymczasem JML liderem klsyfikacji w nowym aucie i zespole.Kto by się tego spodziewał. Jak ktoś powiedział TMR nie musi już nic udowadniać bo już to zrobili.

A tak BTW te stare A grupy wcale nie były takie złe. W historycznych jechał Mats Jonnson Mazda 323 4WD i wcale prędkością nie odstawiłem od niektórych R5 :)

Jeszcze jedno co mi się rzuciło w oczy to prędkość nowych WRC która wcale nie jest bardzo widoczna w porównaniu do tych pre 17 i zaryzykuje stwierdzenie że dobry driver w zeszłorocznych Polo mógł by dalej mocno zamieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to teamy powinny już sobie zaklepać Mikkelsena, a przede wszystkim Citroen lub Toyota. Z obecnym składem to w tym roku nic nie zwojują w konsktuktorce. Tak naprawdę, poza Andreasem nie ma solidnego kierowcy na rynku w dodatku objeżdzonego w wurcu. No jest jeszcze RK, ale to sam zainteresowany musi wykazać chęci ;)

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dramat Hyundia.Oni bardzo ambitnie i systematycznie inwestowali.Do sukcesu drogę zagrodził im vw i gdy już wydawało się że będą często pić szampana figla spłatał im Makinen.Kubica był by pożyteczny w trzecim aucie.Jest zbyt mało regularny na drugi samochód ale w trzecim mógłby zrobić robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że ten pierwszy non-stop jeździ i może kiedyś zatrybi mu forma a Kubek nadal dswiadczenie zbiera na RBR czy jak się to zwie...niestety.

 

@Wezyr- trochę potrwało zanim zajarzyłem Twoją ironię ;)

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...