Skocz do zawartości

Jaka konsola do budowy amatorskiego symulatora wyścigów / rajdów oraz do innych gier?


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

powoli przymierzam się do zakupu pierwszej w życiu konsoli do gier i w związku z tym mam do Was prośbę o radę co wybrać - Xboxa czy Playstation? I w jakiej wersji? Jest ich dostępnych mnóstwo.

 

Kryteria są następujące:

 

1. TV - jest to zwykły LG 50lf652v, nie posiadający 4k, ani innych najnowszych wodotrysków. Konsolę chciałbym podłączyć przez HDMI. Do odtwarzania dźwięku używam soundbara Dali Kubik One, który podłączony jest do TV przez kabel optyczny (brak wejścia HDMI) - czy to będę mógł jakoś połączyć z konsolą, aby dźwięk z gier również był odtwarzany przez soundbar?

 

2. Gry - przede wszystkim interesują mnie gry samochodowe (wyścigi/rajdy/symulatory), oprócz tego gry sportowe (FIFA, NBA, jakieś narciarstwo alpejskie), GTA i ew. strzelanki typu COD.

 

3. Akcesoria - docelowo chciałbym kupić fotel typu Playseat, kierownicę, skrzynię biegów i pedały, aby zbudować sobie amatorski symulator rajdowy.

 

W jakim kierunku iść przy wyżej określonych kryteriach :)? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety tym bardziej nie będziesz mieć miejsca na symulator. Zdecydowanie też bardziej polecałbym PC. Co do konsoli, to z punktu widzenia gier samochodowych wszystko jedno - na konsole są tylko dwie gry, dla których warto mieć kierownicę i obie są dostępne na Xboksie i PS4 - mowa o Assetto Corsa i Dirt Rally

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 z kierownicą GF Logitecha (720st obrotu, czy coś takiego) i silnego PC (2xXeon, dużo pamięci i dobra karta NVidii, zasadniczo do pracy) z kierownicą PC/Xbox jakiś przyzwoity model. Oba urządzenia mam przypięte po HDMI do telewizora.

Z praktyki: częściej gram na PS3. Ale też mam więcej gier plus pady, move, mikrofony itp na PS3, a dodatkowo system licencjonowania gier na PC jest dla mnie nieprzyjazny. Z perspektywy czasu powiem, że granie na PC wymaga znacznie większego budżetu.

Teraz dla dzieci wydaje mi się, że wybrałbym Xbox z kinnect, bo move ma swoje wady.

Osobiście uważam, że do amatorskiej zabawy należy wybrać najlepszą dostępną kierownicę, a konsola XBox/PS jest kwestią drugorzędną bo obie dadzą Ci frajdę. Ja nadal nie mam problemów z czerpaniem przyjemności z gry na leciwym PS3 z GT5 na telewizorze 55" 4K.

 

Co do dźwięku. Jeżeli teraz masz dźwięk przez TV z np. z dekodera kablówki albo DVD przypiętego po HDMI, to tak samo będziesz miał dźwięk z każdego innego urządzenia przypiętego po HDMI.

 

PS. Na PC nie masz miejsca, to gdzie postawisz Playseat? :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rFactor, LFS, RBR... co bardziej hardkorowych symulatorów na konsolach nie uświadczysz. Przynajmniej Dirt Rally jest na konsolach :P No i fantastyczna Forza na XBoxie. Gran Turismo, stwierdzam z żalem, w wersji 4'tej osiągnęło szczyt i ideał - potem była już tylko równia pochyła.

 

 

dodatkowo system licencjonowania gier na PC jest dla mnie nieprzyjazny. Z perspektywy czasu powiem, że granie na PC wymaga znacznie większego budżetu.

 

W czasach Steam'a i innych tego typu platform? Szanujmy się... gry wychodzą taniej. Zakup sprzętu drożej, ale zazwyczaj służy dłużej.

 

W przypadku PC'ta jest większy dostęp do kierownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach Steam'a i innych tego typu platform? Szanujmy się... gry wychodzą taniej. Zakup sprzętu drożej, ale zazwyczaj służy dłużej.

Odniosłem kiedyś wrażenie, ze Steam nie pozwala mi zagrać bo nie mam dostępu do Internetu, potem się musiał zaktualizować. Ale jak napisałem, ostatnio jeżeli czas pozwala, wolę pstryknąć konsolę, wiec może to nieaktualne.

 

Czy służy dłużej? Bez żadnych nakładów finansowych? Dyskusyjne. Ale nie takie było pytanie ;) - stwierdzam tylko, że wg. mnie najważniejsza jest kierownica, a nie PS czy Xbox.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Waszym zdaniem przewagi zakupu komputera?

Mam doświadczenie z Assetto Corsa, więc na jego przykładzie się wypowiem:

  • Mody. Niektóre są bardzo wysokiej jakości i warte pobrania, jak na przykład laserowo skanowany Tor Poznań. Było kilka przypadków, w których developer gry dodał mod jako oficjalny content, np. tor Zandvoort 
  • Dużo lepsza gra online. Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś grał online na padzie czy klawiaturze (widać po sposobie skręcania) - KAŻDY gra na kierownicy. Jestem pewien, że na konsoli spotkasz sporo osób grających na padzie, przez co jest po prostu gorsza kultura gry. Na PC gra więcej osób, dla których ważna jest dobra symulacja, czyste ściganie bez kontaktu itp. Na konsoli jest dużo więcej osób, które grają trochę z przypadku - tak to przynajmniej wygląda online.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem branży to się wypowiem.

 

Jeśli chodzi o koszt zakupu sprzętu i użyteczność na przestrzeni powiedzmy 5 lat to konsola wychodzi zdecydowanie taniej.

Sam PC, który uciągnie wymagające wyścigi w FHD to na dzień dzisiejszy powiedzmy 3,5k brutto a jak pomyślimy od razu przyszłościowo to i 5k może zabraknąć.

PS4 można kupić już na 999 zł brutto, niech za kilka lat pojawi się PS5 to pewnie będzie kosztować w granicach 1600-1700 zł.

Oczywiście pozostają ceny gier ale jak w moim przypadku mam 7 znajomych co maj PS4 i każdy kupi po 1 grze to zawsze, można się powymieniać mieć 7 gier za cenę 1 :)

 

Wybrałbym PS4 dla GT Sport lub xBox ONE dla Forzy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeżdżę na symulacjach i z next-genów chyba najlpesza jest Assetto Corsa. Minusem jest brak zmiennych warunków pogodowych ale jest to do przeżycia. Sporo dobrych modów i jest kilka miejsc gdzie można pograć z ludźmi, którzy wiedzą o co chodzi w wyścigach :) rFactor2 też jest ciekawą opcją, szczególnie jeśli kupi się wersję z wieczystym dostępem, tutaj plusem jest możliwość jazdy w deszczu.

 

Sporo lig używa starszych gier (LFS, rFactor, GTR2, Automobilista) i też jest dużo dobrej zabawy.

 

Ja gram na PC (obecnie na laptopie + G27 + playseat) i nawet pomimo posiadania PS4 jakoś nie zamierzam się przesiadać. W mojej opinii do symulatorów lepiej kupić PC i zapisać się do jakiejś ligi. To po pierwsze daje motywację do treningów, po drugie pozwala wymieniać informacje i stawać się lepszym kierowcą a po trzecie zobaczyć jak wiele nam brakuje do bycia najlepszym :D Jestem adminem w jednej z lig (GTR2 i Assetto Corsa) więc jak coś to mogę troche służyć pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem do podobnych celow PS4 i kierownice G29... gramy z chlopakami w Project Cars, Assetto i Dirta... moim zdaniem jest to duzo wygodniejsze jak na PC... mysle ze costam można sie nauczyc. w dodatku kierownica plus konsola kosztowala mnie mniej jak sam dobry PC... minusem jest koniecznosc kupowania PS plus, jesli chce sie grac online.

 

dodam jeszcze ze wczesniej mialem ps3+g25 i realizm to niebo a ziemia oczywoscie na korzyść ps4

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem konsol, ale do symulatorów wybrałbym PC. Ilość modów, lig, czy sprzętu - ilość kierownic za tym przemawia. Nikt nie każe Ci stawiać w salonie wielkiego kompa. Mamy 2017 rok:

 

SteamMachine_CorouselImg_Zotac.png

Na zdjęciu Steam Machine, ale to tylko przykład obudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pytanie było o konsolę, chyba brałbym ps4. Z uwagi na lepszą wydajność. Upewnij się, że Dirt Rally i Assetto Corsa działają w full HD i jak tak to bierz. 

 

Ja sam gram na PC i po przygodach z ps3 (nie chcę do tego wracać, koszmarne wspomnienia) nie widzę do porządnego ścigania się nic lepszego. 

Przede wszystkim chodzi o całą masę naprawdę fajnych tytułów typu Spintires czy wszystkie hardcorowe symulatory typu RFactor czy iRacing czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady - ze względu na prostotę i cenę wezmę PS4, będzie p&p, a z komputerem musiałbym się pewnie mocno zastanawiać. Jeżeli się w to mocniej wkręcę i przede wszystkim będę miał na to czas to wtedy przeskoczę na PCta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam jeszcze leciwego X360 ze względu na moim subiektynym zdaniem rewelacyjną bezprzewodową kierownicą :) Forza czy Dirt śmigają wyśmienicie.

co do konsoli nowszej generacji, uderzyłbym w Xboxa one scorpio, gdyż posłuży dłużej. Streaming 4K na razie brzmi jak mrzonka, ale technologia galopuje i kto wie co bedzie za kilka lat. Dodatkowo lepiej sprawdzi się w VR. Miałem okazje używać vr od sony i mam wrażenie, że zbyt pośpieszyli się z niedorpacowanym produktem.

Ponadto Microsoft ma ujednolicić gry na koncie microsoft - będzie można kupować gry online i grać w nie zarówno na konsoli/pc/komórce.

 

żeby nie było do psa ani do pc nie jestem uprzedzony :) ps2 leży na strychu, a PCta używam do shooterów i strategii i do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem konsol, ale do symulatorów wybrałbym PC. Ilość modów, lig, czy sprzętu - ilość kierownic za tym przemawia. Nikt nie każe Ci stawiać w salonie wielkiego kompa. Mamy 2017 rok:

 

SteamMachine_CorouselImg_Zotac.png

Na zdjęciu Steam Machine, ale to tylko przykład obudowy...

O ile daleki jestem od dyskutowania czy lepiej grać na PC czy na konsoli, bo nadal twierdzę, ze i tak pierwsza sprawa to dobry kontroler (kierownica w tym przypadku) to akurat polecanie Steam Machine jest dla mnie dziwne. Łączy toto wady PC i konsoli, jest nieproporcjonalnie drogie i niepraktyczne. I w dodatku wiele tytułów ze Steam nie działa ... Asus się wypina na projekt... za rok rozważyłbym sprawdzić jak wygląda ten projekt i czy zainstalowane tam podzespoły nareszcie mają normalne sterowniki.

Owszem, ciekawostka, ale tylko tyle.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to akurat polecanie Steam Machine jest dla mnie dziwne

Kolega chyba nie doczytał. Nie polecam Steam Machine tylko PC w jakiejś zgrabnej obudowie do salonu...

 

 

 

Forza czy Dirt śmigają wyśmienicie.

Dirt Rally nie ma na X360...

 

 

 

będzie można kupować gry online i grać w nie zarówno na konsoli/pc

Już można, kupujesz z poziomu komórki np jak jestes w pracy, konsola automatycznie zaczyna grę pobierać, powiedzmy kupiłeś Quantum Break - wiec dostajesz od razu dwie licencje - możesz pobrać też na PC, lub streamować obraz po WiFi na monitor PC, kiedy gra odpalona jest na konsoli... nie zajmujesz TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to akurat polecanie Steam Machine jest dla mnie dziwne

Kolega chyba nie doczytał. Nie polecam Steam Machine tylko PC w jakiejś zgrabnej obudowie do salonu...
OK, uczuliłem się na SM, ale i tak generalnie elegancja i zgrabność równa się ograniczeniom wydajności i większym wydatkom, czyli łączy wady konsol i PC.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy nastawiasz się na hardcore'owe symulatory (Asetto, rFactor) gdzie bez kierownicy ani rusz a samo przejechanie dobrym tempem okrążenia bez dzwonu wymaga dłuższego treningu, czy też po prostu lubisz ścigałki a przy okazji inne gry też.

Bo pod względem oprawy i ogólnego rozmachu najlepsza i "najprzystępniejsza" samochodówka to teraz jak sądzę seria Forza - exclusive na XOne. Na PS4 jest taki sobie Driveclub, Gran Turismo Sport to póki co niewiadoma, raczej Forzy nie przebije - poza tym ma być głównie online, a nie każdy lubi. Sam mam PS4, ale jakbym celował w ścigałki to bym raczej X-a brał dla Forzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam mam PS4, ale jakbym celował w ścigałki to bym raczej X-a brał dla Forzy

 

Forza jest bardzo fajna, ale moim zdaniem raczej do pada, dla czystej zabawy przed tv.  Jeśli chodzi o ambitne symulatory to w tym momencie jest Assetto Corsa, Dirt Rally a potem długo nic. W czasach takich tytułów na zrąbane Gran Turismo nawet nie ma co tracić czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSy i iXy mają jeszcze tą przewagę że po prostu wkładasz płytkę i grasz. Nic się nie wykaszania, nie musisz biegać za klawiaturą i myszką, zero zwisów czy przycięć... czego o PCtach nie można powiedzieć.

 

Ale do grania i tak wybieram opcję PC. Właśnie ze względu na te ligi, mody, i większą ilość tytułów w które mogę pograć. Jak i zadań do jakich mogę PC wykorzystać w przeciwieństwie do konsoli.

I jeszcze jeden fajny tytuł którego tu nikt nie wspomniał, F1 do Codemasterów, nie mam pojęcia jak obecne edycje, ale te starszawe dawały sporo fanu, i są na PSa i Xboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...