Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie z Note 9. Czekałem na nowego note, ale się chyba nie doczekam. Ma ktoś może note 20 ultra ? Jak wrażenia ?
Ja mam. Od jakichś 3 miesięcy.
Poprzednio ze 4 lata używałem Note 9.

Nie mogę narzekać. Ma wszystko to czego ja potrzebuję, szybki procek, całkiem sensowny aparat. Używam jako dual - służbowy i prywatny. Nie widziałem dla siebie za bardzo innego następcy po 9. Często używam rysika a chciałem aby chował się w telefonie a nie był luzem.




Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, piotrek_p napisał:

Ja mam. Od jakichś 3 miesięcy.
Poprzednio ze 4 lata używałem Note 9.

Nie mogę narzekać. Ma wszystko to czego ja potrzebuję, szybki procek, całkiem sensowny aparat. Używam jako dual - służbowy i prywatny. Nie widziałem dla siebie za bardzo innego następcy po 9. Często używam rysika a chciałem aby chował się w telefonie a nie był luzem.




Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

To taka sama sytuacja :D na plus jest że mogę kupić wersję ze snapdragonem, zamiast exynosem ;) 

Dzięki wielkie, tak więc biorę :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni jaka magia (poza dostępem do usług Googla) trzyma Huawei p30 pro w takich cenach jakie są? Na swojego nie narzekam, ale myślałem żonie kupić 
Chyba poszukam P30, zasyfiło mi paprochami kamerę w moim P20 już po raz drugi.
Kompletnie nie ma w czym wybierać jeśli chcę mniej niż 6 cali.
Pytanie do użytkowników ajfonów, czy jest jakiś model w którym bateria wytrzymuje cały dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, koziolek napisał:

Chyba poszukam P30, zasyfiło mi paprochami kamerę w moim P20 już po raz drugi.
Kompletnie nie ma w czym wybierać jeśli chcę mniej niż 6 cali.
Pytanie do użytkowników ajfonów, czy jest jakiś model w którym bateria wytrzymuje cały dzień?

Mój znajomy w pracy ma iPhone 13, ale to mniejsze. Mieści się w dłoni. Mówi, że spokojnie jeden dzień bateria trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koziolek napisał:

Nie kupię telefonu za 6koła, nie używam żadnych szkieł czy etui, tak więc na pewno nikt po jakimś czasie tego nie odkupiemoji6.png

No dla mnie ta cena to też skuteczne zniechęcenie, jednak to jest niemal jedyny telefon, który jest mały. ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń ze świeżymi Iphone:

SE2020 - mały i dla mnie w pełni satysfakcjonujący sprzęt ale ze słabą baterią.

12 mini - mały, dla mnie super ale bateria też nie powala.

11 - duży (dla mnie za duży, żona nosi w torebce i nie narzeka), bateria trzyma od świtu do nocy intensywnego używania.

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał:
9 godzin temu, radekk napisał:
tak

O jakim modelu mowa i czy dalej działa po roku czy dwóch użytkowania?

pytanie takie trochę od czapy, więc stąd taka moja odpowiedź. Wszystko zależy czego się oczekuje i jak użytkuje telefon.  Obecnie mam IP12mini (a baterię on ma naprawdę małą) i potrafi wytrzymać ponad dzień, a są sytuacje kiedy schodzi bateria niewiele wolniej jak minuty w zegarku. Przykładowo yanoski, do tego jak jeszcze odpalisz np Google mapy bateria znika momentalnie, na trasie która robię w 30-40 minut potrafi zejść ponad 20%. Jednak na iPX też pamiętam że znikała bardzo szybko. I raczej nie jest to sama kwestia że pod obciążeniem mocno schodzi, bo np jak odpalę grę RealRacing3 która raczej wymagająca jest (iPX się już przy niej mocno potrafił grzać) to w tym przypadku spadek jest niewielki. Przeglądając neta, rozmawiając i nie robiąc tego przez cały dzień bateria do wieczora spokojnie potrafi wytrzymać. Jak mam dzień że mało użytkuję tel to ma jeszcze spory zapas. Widzę że jak nie jest użytkowany to bateria praktycznie w ogóle nie leci (synchronizacja poczty, iCloud, powiadomienia itp, nadal lecą) ale wówczas potrafi nie zgubić nawet 1% przez 5-6 godzin. Telefon mam właśnie koło roku, bo przysłali mi w dniu premiery i chyba to było jakoś w połowie listopada.

6 koła też nie kosztuje, bo teraz na black friday gdzieś rzuciło mi się w oczy że chyba nawet koło 2500 zł kosztował, więc nawet jeśli nie w tej cenie to zakładam że koło 3 tys. Nowy kosztował chyba od 3500, a już jest kolejny więc choćby z tego względu będą kosztowały mniej. Jak nie zależy na mega małym tel i appla, to bym rozważył zwykłą 12, bo na pewno bateria wytrzyma więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie takie trochę od czapy, więc stąd taka moja odpowiedź. Wszystko zależy czego się oczekuje i jak użytkuje telefon.  Obecnie mam IP12mini (a baterię on ma naprawdę małą) i potrafi wytrzymać ponad dzień, a są sytuacje kiedy schodzi bateria niewiele wolniej jak minuty w zegarku. Przykładowo yanoski, do tego jak jeszcze odpalisz np Google mapy bateria znika momentalnie, na trasie która robię w 30-40 minut potrafi zejść ponad 20%. Jednak na iPX też pamiętam że znikała bardzo szybko. I raczej nie jest to sama kwestia że pod obciążeniem mocno schodzi, bo np jak odpalę grę RealRacing3 która raczej wymagająca jest (iPX się już przy niej mocno potrafił grzać) to w tym przypadku spadek jest niewielki. Przeglądając neta, rozmawiając i nie robiąc tego przez cały dzień bateria do wieczora spokojnie potrafi wytrzymać. Jak mam dzień że mało użytkuję tel to ma jeszcze spory zapas. Widzę że jak nie jest użytkowany to bateria praktycznie w ogóle nie leci (synchronizacja poczty, iCloud, powiadomienia itp, nadal lecą) ale wówczas potrafi nie zgubić nawet 1% przez 5-6 godzin. Telefon mam właśnie koło roku, bo przysłali mi w dniu premiery i chyba to było jakoś w połowie listopada.
6 koła też nie kosztuje, bo teraz na black friday gdzieś rzuciło mi się w oczy że chyba nawet koło 2500 zł kosztował, więc nawet jeśli nie w tej cenie to zakładam że koło 3 tys. Nowy kosztował chyba od 3500, a już jest kolejny więc choćby z tego względu będą kosztowały mniej. Jak nie zależy na mega małym tel i appla, to bym rozważył zwykłą 12, bo na pewno bateria wytrzyma więcej.
6 tyś to była mowa o 13.
Dzięki za merytoryczną wypowiedź, właśnie myślę o 12 mini lub 12.
Ostatni z jakim miałem do czynienia to był 6S, bateria leciała w dół i strasznie się grzał, do tego miałem problem z dostępem do internetu w centrum miasta, jakiś był trefny.
Telefon używam do rozmów i przeglądania neta, yanosik i navi i tak pod ładowarką, bo jeszcze sam Yanosik nie zżera baterii to Google maps już tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, niebieski708 napisał:

Mam podobnie z Note 9. Czekałem na nowego note, ale się chyba nie doczekam. Ma ktoś może note 20 ultra ? Jak wrażenia ?

Mam ( jestem fanem calej serii i chyba mialem wszystkie :)) i jest mega ok - czy jest kolosalna roznica do Note 9? Raczej nie.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę rozładowujących aplikacji podczas jazdy załatwia ładowanie telefonu podczas jazdy, a wygodniej (jeśli telefon posiada) ładowanie indukcyjne, bo wtedy działa jako podtrzymanie stanu naładowania i tak procenty nie lecą w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Sprawę rozładowujących aplikacji podczas jazdy załatwia ładowanie telefonu podczas jazdy, a wygodniej (jeśli telefon posiada) ładowanie indukcyjne, bo wtedy działa jako podtrzymanie stanu naładowania i tak procenty nie lecą w dół :)

Tak, ale takie ciągłe trzymanie pod prądem sprawia, że urządzenie się grzeje i degraduje się bateria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Orear napisał:

Tak, ale takie ciągłe trzymanie pod prądem sprawia, że urządzenie się grzeje i degraduje się bateria. 

Dlatego indukcja jest lepsza (moim zdaniem), bo nie ma takiego prądu ładowania i przynajmniej w p30 pro tak się nie grzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

6 tyś to była mowa o 13.
Dzięki za merytoryczną wypowiedź, właśnie myślę o 12 mini lub 12.
Ostatni z jakim miałem do czynienia to był 6S, bateria leciała w dół i strasznie się grzał, do tego miałem problem z dostępem do internetu w centrum miasta, jakiś był trefny.
Telefon używam do rozmów i przeglądania neta, yanosik i navi i tak pod ładowarką, bo jeszcze sam Yanosik nie zżera baterii to Google maps już tak.

13 też nie kosztuje 6 tylko chyba coś koło 4 tys, a obecnie to już 128GB więc też nie ma jakoś problemu że nie ma miejsca. Jak nie pro i w normalnym rozmiarze to spojrzałbym w kierunku 12, bo chyba niewiele zmian, a jednak będzie tańszy, jak mini to kwestia ceny, jak w dobrej to 12mini, jak by miało się różnić 200-300 zł to już bym się zastanowił czy nie dołożyć do 13mini, bo akurat w tym większa bateria niż w poprzedniku.

6S miałem, w sumie chyba 4 albo 5 szt:Dznaczy wymieniali mi regularnie na nowy, ale faktycznie kojarzę że jednym z problemów było grzanie się i bateria.

Jak rozmiarowo bardziej w kierunku iP12/13 6.1 cala, to już w androidzie w tych gabarytach coś fajnego się znajdzie, jak bardziej żeby wielkościowo 12/13mini to już raczej problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Sprawę rozładowujących aplikacji podczas jazdy załatwia ładowanie telefonu podczas jazdy, a wygodniej (jeśli telefon posiada) ładowanie indukcyjne, bo wtedy działa jako podtrzymanie stanu naładowania i tak procenty nie lecą w dół :)

 

to wiadome, ale ja często robię krótkie odcinki (3-4km) i takie odkładanie tel na indukcje jest uciążliwe

a często  jest tak że jak mam kilka punktów do obskoczenia na "mieście" to w pewnym momencie orientuję się że mam tel rozładowany całkiem, a indukcja zanim naładuje tel do tego poziomu żeby wstał chwilę trwa, więc wtedy wolę go wpiąć po kablu

poza tym w moim note 9 bateria też już szału nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubanow napisał:

 

to wiadome, ale ja często robię krótkie odcinki (3-4km) i takie odkładanie tel na indukcje jest uciążliwe

a często  jest tak że jak mam kilka punktów do obskoczenia na "mieście" to w pewnym momencie orientuję się że mam tel rozładowany całkiem, a indukcja zanim naładuje tel do tego poziomu żeby wstał chwilę trwa, więc wtedy wolę go wpiąć po kablu

poza tym w moim note 9 bateria też już szału nie robi

 

Tanio nie jest, ale niesamowicie stabilnie i wygodnie się "odkłada" telefon w uchwyt, no i "po kablu" ;-) . Mam uchwyt tej firmy uniwersalny (za nieco ponad stówkę) i twierdzę, że nie ma lepszych ;-) 

 

https://www.brodit24.pl/product-pol-8016-Uchwyt-uniwersalny-regulowany-do-Xiaomi-MI-9-w-futerale-lub-etui-o-wymiarach-62-77-mm-szer-12-16-mm-grubosc-z-wbudowanym-kablem-USB-C-oraz-ladowarka-samochodowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotruś napisał:

Tanio nie jest, ale niesamowicie stabilnie i wygodnie się "odkłada" telefon w uchwyt, no i "po kablu" ;-) . Mam uchwyt tej firmy uniwersalny (za nieco ponad stówkę) i twierdzę, że nie ma lepszych ;-) 

 

https://www.brodit24.pl/product-pol-8016-Uchwyt-uniwersalny-regulowany-do-Xiaomi-MI-9-w-futerale-lub-etui-o-wymiarach-62-77-mm-szer-12-16-mm-grubosc-z-wbudowanym-kablem-USB-C-oraz-ladowarka-samochodowa.html

 

no ja mam ładowarkę wbudowaną w schowek, i jak tam wrzucę tel to najczęściej wracam do auta po tel po jego zamknięciu

 

obraz.png.9042fdbca1cf12770b73ec091ef06f3d.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 też nie kosztuje 6 tylko chyba coś koło 4 tys, a obecnie to już 128GB więc też nie ma jakoś problemu że nie ma miejsca. Jak nie pro i w normalnym rozmiarze to spojrzałbym w kierunku 12, bo chyba niewiele zmian, a jednak będzie tańszy, jak mini to kwestia ceny, jak w dobrej to 12mini, jak by miało się różnić 200-300 zł to już bym się zastanowił czy nie dołożyć do 13mini, bo akurat w tym większa bateria niż w poprzedniku.
6S miałem, w sumie chyba 4 albo 5 sztznaczy wymieniali mi regularnie na nowy, ale faktycznie kojarzę że jednym z problemów było grzanie się i bateria.
Jak rozmiarowo bardziej w kierunku iP12/13 6.1 cala, to już w androidzie w tych gabarytach coś fajnego się znajdzie, jak bardziej żeby wielkościowo 12/13mini to już raczej problem

W 13pro bateria jest moim zdaniem znacząco lepsza niż w 11pro. O 7 i 6 (która była ogólnie gówniana) nie wspomnę. A 12 nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radekk napisał:

Jak rozmiarowo bardziej w kierunku iP12/13 6.1 cala, to już w androidzie w tych gabarytach coś fajnego się znajdzie, jak bardziej żeby wielkościowo 12/13mini to już raczej problem

Chciałem coś mniejszego niż 6", tak więc wpadł w moje łapska 12mini, jak na razie się nie lubimy:blink:

Zmiana dzwonka na mój custom, pomimo że iphone go widzi nie chce ustawić.:facepalm:

Zdjęcia jakoś udało mi się wgrać, ale rozwalone są jak paczka gwoździ na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał:

Zmiana dzwonka na mój custom, pomimo że iphone go widzi nie chce ustawić.:facepalm:

Zdjęcia jakoś udało mi się wgrać, ale rozwalone są jak paczka gwoździ na budowie.

coś tam było z tymi dźwiękami żeby ustawić na dzwonek trzeba było kombinować, choć ja mam standardowy więc nie kojarzę. Na pewno na dźwięk budzika u mnie widzi bo to niedawno ustawiałem.

 

Zdjęcia w bibliotece segreguje po dacie utworzenia, a w albumach po dacie dodania.

 

26 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

teraz masz Android czy iOS?

zakładam że  teraz w iP12 mini ma iOS:P chyba że kupił jakiegoś ajPhona, iPhona czy coś takiego:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

teraz masz Android czy iOS

iOS, o ile tak to się nazywa:faja:

27 minut temu, radekk napisał:

coś tam było z tymi dźwiękami żeby ustawić na dzwonek trzeba było kombinować

No właśnie, bez sensu komplikacja, ale.. jakoś się da więc jest nadzieja.

Zrobiłem swoje foldery zdjęć, bo tak mi jest wygodniej, tylko po synchronizacji zapewne zrobi się tak jak mówisz, bo po wgraniu zdjęć z kompa tak właśnie było.

 

Pytanie o Esim:

Czy jak dopnę jako drugą kartę Esim to będę miał nr telefonu zapisane na zwykłej wersji tej karty?

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...